Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell ennie egy 6-7...

Mennyit kell ennie egy 6-7 hetes kisbabának? Úgy értem kb hány ml-t? Mitől lehet több a tejem?

Figyelt kérdés

Remélem van olyan,aki tudja...

Nem szeretnék tápszerhez folyamodni,pedig úgy érzem sokkal kevesebb a tejci,sokat sír a babám :( .

Segítsetek kérlek,mi az amit pl. ha eszek több lehete tőle a tejem.

Köszönöm!!!!


2009. márc. 5. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! A leghatasosabb dolog a tejnovelesere, ha minel gyakrabban teszed cicire a babad. Ezzel jelzed a szervezetednek, h meg tejre van szukseg. Lehet, h csak megnott a babad tejigenye, nem a tejed kevesebb. Gyakori cicire tetel mellett is kell 3-4 nap mig megno a tejed mennyisege. Igyal 0.5-0.8 dl tobbet mint altalaban, taplalkozz valtozatosan. Nalam a szenhidrat tartalmu kajak nagyon megnoveltek a tej mennyiseget. Egyel meg vacsira egy nagy adag spagettit:-)

Sose szedtem semmifele "varazsszert" megis mindig volt tejem.

2009. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt elfelejtettem: Sajnos a mennyiseget en sose mertem. Mindig annyit evett a babam, amennyi neki jol esett. A havi merlegeleseknel mindig szepen fejlodott.


az elso voltam

2009. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2009. márc. 5. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szánj a More Milk Plusz-ra egy kis pénzt. Igaz 6000 Ft, de garantált. Szedd a max adagot egy nap és 24 óra múlva jelentős a változás. Akár 1,5 - 2 óránként szoptass, de akkor NE fejj!EGYÉL, EGYÉL, IGYÁL!! Mint, ahogy az első írta: spagetti, tejbegríz, szénhidráthegyek, párolt zöldség, sör, víz! MAjd később fogyózol.

Egyébként meg ne aggódj, mert 6. hét körül van a növekedési ugrás. Néhány nap alatt átáll a tejtermelés. Kb ilyenkor változik a hormonális termelésől a kereslet-kínálat termelésre, ezért jól teszed, hogy nem pótolsz.

Ha eddig szoptattál, ezután is menni fog!

Sok sikert!

2009. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval,3liter mentes víz ebédre 1 dobozos alkohol mentes sör nagyon beválik.Bár a sört nem szeretem 2 hétig ittam! Nagyon sok tejcim volt van4 5 hónapos a babám!
2009. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisbabám tegnap volt 7 hetes, és sajnos nekünk pótolni kell a kezdetektől tápszerrel. Általában 80-100 ml körül eszik egy alkalommal. Neked mennyit eszik a babád?

2009. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még sehol nem láttam leírva, hogy ennyi és ennyi idős babának mennyit kell ennie, kivéve, ha tápszeres. Mindenki azt mondja, hogy ha szépen fejlődik, jókedvű, kiegyensúlyozott, akkor eleget eszik, illetve ha megvan a kellő mennyiségű pisis+kakis pelus.

Azt, hogy kinem mi növeli a tejet, mindenkinek magának kell kikísérleteznie. A tesóm pl. hiába szedte a More Milk kapszilát, semmit sem ért neki, míg a kolléganőm lánya áradozott róla, hogy neki mennyi teje lett. Amikor nekem kezdett csökkenni a mennyiség, elkezdtem inni a Laktoherb teát, volt aki azt mondta, hogy nem fog segíteni, mások esküdtek rá. Nekem bejött. Olyan töménységben csinálom, ahogy rá van írva és bőségesen van tejem. Na meg persze sok folyadékot iszom, rendszeresen eszek stb.

Az én babám 7 hetes és alkalmanként 110-120 ml-ket eszik, de van hogy csak 90-et és előfordult már 150 is. Ebből is látni, hogy nem esznek mindíg egyformán, ahogy mi sem.

Ne aggódj! Ez a leg fontosabb! próbáld minél többször cicire tenni és csak a legvégső esetben nyúlj a tápszerhez.

2009. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!