Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos kisbabának milyen...

4 hónapos kisbabának milyen időközönként kell ennie?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy igény szerint kell szoptatni,de a kisbabám sokszor nem fogadja el a cicit. Egyik nap például 7 óra telt el 2 szoptatás között napközben.

Nem tudom, hogy miért, de nem akarta elfogadni a cicit. 7 óra nagyon sok idő étlen, szomjan.

Előző nap ettem gombát. Lehet, hogy nem ízlett neki az anyatejben? Ezért nem fogadta el a cicit?

segítséget várok,

köszönöm a válaszokat


2011. szept. 24. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan már 7 hónapos, de neki is van olyan , hogy 6 óra is eltelik 2 étkezés között! Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy nem éhes. De olyankor sem igazán jelzi, hogy éhes, csak megkínálom, és eszik.

Vannak ilyen babák. Ha gyarapszik rendesen, akkor nincs ezzel probléma szerintem.

2011. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, 4 hónaposan szerintem még 3 óránként kell nappal a babáknak ennie, és az esti 8-9 órai szopizás után sok gyerek már átalussza az éjszakát, tehát simán pihen akár 10-12 órát is és utána kéri a tejet. Nem tudom, hogy te a védőnőddel beszéltél-e a napirend kialakításáról, de nagyon jó dolog mindkettőtöknek, a gyereknek is biztonságot ad. Pár nap ráfordítás és fáradozás, de hosszú távon hatásos és nagyon jól működik. Én a 3 órás szopit sem tartottam be percre pontosan, de olyan szépen ráállt a babám, hogy ő maga jelezte, hogy idő van.

Az pedig, hogy SOKSZOR nem fogadja el a babád a cicit, el kéne gondolkodni azon, hogy nem-e azért van, mert már nem ízlik neki a tej, esetleg megváltozott (például vannak anyukák, akiknél az első menstruációt követően nem fogadják el a babák a cicit), de egy szakember ezt biztosan jobban meg tudná fejteni. Én is szoptatok még, 1 éves a babám, de van itthon a biztonság kedvéért jó éjt tejpép és néha abból is kap esténként, amikor eltolja a cicimet, pedig van tej benne.

2011. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Éjszaka 3-4 óránként szopizik. Lehet, hogy akkor jól lakik? Ezért napközben nincs igénye olyan sűrűn szopizni. A menstruációm már a szülés utáni 2. hónapban megjött. Akkor viszont nem lehet leszedni a cicimről. Olyankor mindig nagyon szereti a tej ízét, ellentétben a többi babával, aki ekkor elutaítja a cicit.

Szóval nem látok be a kisfejébe. A lényeg, hogy szépen fejlődik hétről hétre:)

A szoptatási időt meg talán jobb elfejteni, előbb-utóbb csak megéhezik.

2011. szept. 24. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka 3-4 óránként szopizik, akkor azért nem eszik annyit nappal. Ha gyarapszik, és te bírod szuflával :), akkor jó ez így.

de lehet, át kéne szoktatnod, hogy éjszaka ne szopizzon.

2011. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint akkor felcserélte az éjszakát a nappallal.
2011. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így tényleg valószínű, hogy felcserélte az éjszakát és a nappalt. Mert akkor éjjel is ki kellene bírnia a hosszabb időt 2 etetés között.
2011. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!