Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapja szoptatok, és még...

2 hónapja szoptatok, és még mindig fenn áll az alábbi problémám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szoptatást már védő nélkül teszem, elhagytam immáron 3-4 hete. Azóta viszont minden nap szoptatás után 4-5 perccel iszonyat mellbimbó fájdalmam van. Alig tudok olyankor kiegyenesedni. És ez minden szoptatás után.


A babám jól kapja be a bimbót, mert látom.


Mit tehetnék? Járt valaki hasonló cipőben?


2011. ápr. 26. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem is szokott fájni, de csak néhány percig. Állítólag azért van, mert újratermelődik a tej szoptatás alatt, illetve utána, nekem szúró fájdalmam van ilyenkor, de már megszoktam.

2011. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben a mellbimbó fájdalmát okozhatja szájpenész is. Ha felmerül a szájpenész gyanúja, beszéld meg orvosoddal a saját és a babád kezelését.



Most olvastam neten.

2011. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még ezt találtam, talán megtalálod a választ:


A szoptatás a világ legcsodálatosabb dolga …bla, bla, bla,… biztos Te is hallottad már. Igen, én is ezt mondom, most, mikor már nem is szoptatok. Az eleje viszont kegyetlen tud lenni. Hiába a sok jó tanács, így tedd cicre, ezt csináld, azt csináld, a legtöbb anya igenis legszívesebben ordítana ezekben a fájdalmas napokban és azt gondolja, ez még a szülésnél is rosszabb. A legtöbben keresztül esünk a fájdalmas, esetleg kirepedt, vérző mellbimbó korszakán. Mivel lehet megelőzni, vagy minimálisra csökkenteni a fájdalom idejét, illetve hogyan kell kezelni, erről lesz szó ebben a leckében.

1.Rendkívül fontos a helyes mellretétel! Mit jelent ez? Ne csak a mellbimbót kapja be, hanem a bimbóudvarból is minél többet. Ha csak a mellbimbót kapja be, dugd be a kisujjad a szája sarkába és szakítsd meg a szoptatást, majd próbáld újra.

2.Helyes szoptatási póz: sokféleképpen lehet szoptatni, a fekve szoptatás sajnos nem mindenkinél megvalósítható a mell formától függően. Bármelyik pózban is szoptatod, az a lényeg: a baba arccal teljesen a mell felé forduljon, teste legyen egyenes vonalban a fejével és ne lógjon a cicin. Pont szembe a mellbimbóval ez a lényeg, ne kelljen elfordítania a fejét.

3.Ha érzékeny a mellbimbó váltogasd a szoptatási pózokat, ez egy kicsit segít. Nem mindig ugyanott rágcsálja.

4.Korlátozd a komfort szoptatásokat. Ha már nem szívja, csak cumizik és neked nagyon fáj, akkor szakítsd meg a szoptatást. Én alapvetően játszócumi ellenes vagyok, de ezekben a nehéz napokban, segíthet, csak vedd majd el tőle, ha már nincs rá szükség.

5.Szoptatás után hagyd csupaszon a melled, ne töröld le a tejet és a babanyálat. Mindkettő olyan anyagokat tartalmaz, ami segíti a sebgyógyulást. Nem kell hajszárítóval szárítani, megszárad az magától is.

6.Ha megteheted csupaszkodj sokat, hadd szellőzön, persze, ha jön a postás, azért kapj fell egy pamut pólót. Ha nem tudsz meztelenkedni, akkor most mellőzd a melltartót és minél bővebb, pamut pólóban légy. Ha muszáj melltartót venned, tehetsz bele lyukas mellkagylót (high-tech cicid lesz tőle, igazán vicces), de ezt csak rövid ideig viseld. A cicinek a szellőzés most a legjobb.

7.Meddig tart normálisan egy ilyen finom kis mellbimbó kín? 3 nap – 2 hét. Ha tovább tart, akkor segítséget kell kérni!

8.Nem igaz, hogy szoptatás előtt fertőtleníteni kell a mellet. Elég egy kis langyos vizzel lemosni. Szopi után meg hagyni kell rászáradni a tejet, meg a babanyálat. A fertőtlenítős, szappanos lemosás lassítja, nehezíti a gyógyulást.

9.Ha a baba szájpenészes, akkor kezelni kell a mellbimbót is, mert könnyen elfertőződhetnek a repedések és akár mellgyulladásod is lehet. Ilyenkor indokolt a szappanos, fertőtlenítős mellbimbó lemosás szoptatás után.

10.Ne használj bimbóvédőt, legjobb szembenézni a problémákkal és a cicit megedzeni. Ezzel csak elhúzódnának a nehézségeitek.

11.Ne hagyd abba a szoptatást. Hamar túl lesztek rajta és utána már tényleg csodálatos élmény lesz a szoptatás mindkettőtök számára.

12.Miért nem gyógyul? Lehet, hogy a baba nyelve le van nőve. Netán cumizavaros. Vagy rossz a szoptatási testhelyzet. Esetleg elfertőződött.

13.A hámosító kenőcsöket nem szokás ajánlani, de megértem, ha kipróbálod őket. Ha vesztek, olyat vegyetek, amit nem kell lemosni szoptatás előtt, a többiben mérgező anyagok lehetnek a baba számára.

2011. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Uh köszönöm a felsorolást!

Igazából egyik probléma sem áll fenn sajnos, jó a mellrehelyezés, több pózban szoptatok, és szoptatás közben nem fáj, csak utána.

Bimbó és az bimbóudvar környékén, ami akár fél órán át is eltart.


Szájpenésze nincs. Cumizni szokott a szopik végén néha.

Hát nem tudom.

2011. ápr. 26. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
nem tudom te mit érzel :), nekem nyilaló, szuró fájdalom szokott fellépni, előtte, közben, után is akár, de elmulik magától, vagy kicsit masszirozom a mellem (inkább simogatom) és ha kell fejek is belőle. én úgy tudom az oxitocin nevü hormon okozza, és igen ahogy már írták előttem a tejtermelődés miatt van.
2011. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
Szerintem ez nem a tejleadás/oxitocin miatt van, ez valami más lehet. De nekem se nagyon van tippem... :-S
2011. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez valóban nem a tejadóreflex. Azt is szoktam érezni. Ez más, ez tipikus fájdalom. Én sem tudom, mert nem a mellem fáj, hanem a bimbó környékén és néha annyira fáj az egyik, hogy persze egyből fájni kezd a másik. Csíp a bimbóm, ezt érzem. És görnyednem kell, mert úgy elviselhetőbb.


Hát akkor nem tudom mit tehetnék. :(

Nem tudom, kihez fordulhatnék?

2011. ápr. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!