Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Mirgén aura a...

Segítség! Mirgén aura a diagnózis! Szoptatok! Más is van így, vagy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányom a 7. hónap óta éjszaka MINIMUM 4-5 alkalommal kel, ebből 1-2 alkalommal szopik, a többi cumikérés, vagy ölemben visszaalvás! Tudom én vagyok a hibás, hogy ez így alakult, de sajnos az egészségem rovására megy! A neurológus, és a szemész tanácsa az elválasztás... én ezt nem szeretném! Még nem... A migrén aura úgy kezdődik, hogy ilyen cikk cakk jelenik meg a szemem előtt, és nem látok, aztán ez kiúszik a látóteremből, 5-10 perc a roham ideje, melyet rossz közérzet, enyhe pánikroham, szorongás követ... Utána hasító fejfájás következik, fejgörcs! Idegileg teljesen kivagyok, a szemhéjam folyamatosan ráng! 4 hónapja 1 éjszakát sem sikerült végigaludnom! Az alvásom éjszakánként úgy 4x 1 óra, vagy 3x másfél óra, ez a jobb éjszakákon! Van, hogy a szorongás szoptatás közben is elkap! Komolyan, csak én vagyok ekkora szerencsétlen??? Mi bajom? KÖNYÖRGÖK VALAKI ÍRJON VALAMIT ERRŐL!!! :(


11 hós kislány anyukája!


2011. okt. 19. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy várom, hogy írjon valaki!!!
2011. okt. 19. 17:03
 2/9 anonim ***** válasza:

hát én nem vagyok ilyen helyzetben, próbálom összerakni, hogy is lehet ez Nálad. Baba előtt semmilyen tüneted nem volt?


Egyedül vagy a babával, nincs aki kicsit segítene Neked, pl .hetente egyszer pár órára egy nagyi, vagy a férjed elvinné a kicsit, és Te Magaddal töltenél egy kis időt?


A férjemnek van migrénje, bár egy másik fajta, ő hányni szokott, és sokszor csak orvosi segítséggel bírja abba hagyni, fekszik és görcsöl, nem bírja a fényt és a hangokat olyankor...


Őt nem vizsgálták még ki, de azt figyelte meg, hogy a fejfájás (a sima, a nem migrénes, mert olyan is van neki gyakran) az akkor jön elő, ha nagyon kialvatlan, a migrénes meg akkor, ha nagyon kimerült valamitől.


Szerintem pihenned kéne valahogyan, és én mindenképp abban látom a megoldást, hogy a gyerkőcöt hosszabb-rövidebb időre átvegye valaki Tőled.


Remélem sikerül valahogy megoldani, és "ki tudsz engedni".


Minden jót!

2011. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem értelek. A gyereked már nem olyan kicsi, hogy mindenáron kelljen neki az anyatej. Te is tisztában vagy a helyzeted komolyságával. Az egészségeddel játszol.

Jó lesz az, ha esetleg kórházi kezelés lesz a vége?

Valószínűleg nem véletlenül ajánlotta két orvos is az elválasztást. A gyerekednek egy egészséges anyukára van szüksége, nem pedig egy élőhalottra! Tedd mérlegre, szoptatás vagy az egészséged. Hosszú távon melyik tesz jót a gyerekednek?

Gondold át, hogy miért is nem akarod elválasztani, hiszen tudod jól, hogy ez így nem mehet tovább.

2011. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is Aura migrént diagnosztizáltak, de szülés előtt egy évvel. Amikor terhesség miatt táppénzre kellett mennem, az utolsó tünetek is megszűntek. Tudom miről beszélsz, én akkor érzem hogy előjön, amikor sok dolgot kell egyszerre csinálni, és nehezen megoldható problémáim vannak.

A kialvatlanság is erősen közrejátszik, bár nekem nyugodtak az éjszakák.

Meg tudod beszélni a pároddal, hogy a szoptatásokon kívül ő keljen a babához? Igazából éjszaka nem is kéne már neki szopizni, kaphatna helyette teát (neadjisten tápszert), attól még nappal szoptathatsz. Szóval mindenképp az éjszakai pihenésedet kéne biztosítani, és nem az elválasztást erőltetni, főleg ha te sem akarod.

Neked "csak" az alváshiány okozza? Vagy más probléma is közrejátszhat?

Beszéljetek a pároddal, nehogy gyógyszer kelljen a végén.

2011. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam sok dolog előhozhatja, stressz és minden más, de stressz mindig volt, mégsem volt ez a probléma, az aura migrén pontosan egyszerre jelentkezett a kialvatlansággal, 3 hónapig bírtam nagyon kevés alvással, a 4. hónapban kezdődtek a rohamok... Sokszor kértem segítséget a férjemtől, de egyrészt hiába kel ő a gyerekhez, nem tudja megnyugtatni, inkább csak felidegesíti a kicsit, mert nem úgy csinálja a dolgokat, ahogy én, és a kislányom is tudja, hogy nem én vagyok, és csak még jobban ordít... Arról nem is beszélve, hogy a férjem álláspontja szerint engem az állam, azért fizet, hogy a gyerekkel foglalkozzak... De ebbe inkább ne menjünk bele! Amikor megkértem, hogy segítsen, vagy más zokogtam éjszaka, mert fájt a kialvatlanság, akkor átment aludni a másik szobába... Semmiben nem segít, de már nem is akarom, hogy segítsen, mert ha csinál is valamit, azt biztos, hogy elrontja... hogy szándékos-e? Nem tudom... de nem is ez a lényeg! Nekem szülés előtt évekkel volt pánikbetegségem, ami tünetmentessé vált, szorongtam is, de ez a pánik része volt, illetve a rohamoktól való félelem váltotta ki... Terhesség alatt semmi nem volt, és ez az aura migrén is csak most jelentkezett, de mivel én még erről nem hallottam, azt hittem, hogy pszichés alapon látom azokat a színes foltokat, illetve cikk cakkokat, be is pánikoltam, és szorongtam! Azt hittem visszatért a pánikbetegségem! Utána derült ki, hogy ez más... Egy ilyen agygörcs, vagyis ilyen látóideg görcs, amit migrén követ... csak borzasztó ijesztő az egész, hogy nem látom egy darabig, és a roham alatti szorongás is rossz, ráadásul 2 roham között félek, hogy mikor jön a következő... Azóta sem tudtam kipihenni magam, minden éjjel továbbra is ébredek, és reménykedem, hogy a kislányom érdekében nem omlok össze! Próbálok nagyon erős maradni, nem sírok már... Elfogadom a dolgokat, és a babámból merítek erőt, csak nagyon megviseli a lelkem, hogy én máshogy működök mint a többi ember, és nagyon kevesen értik ezt... Bárcsak hétköznapi agyam lenne, és nem ilyen idióta, amilyen... Túlkomplikált... Egyébként a férjem mentségére legyen mondva, hogy már 2 reggel felkelt 7 órakor, és kivitte a gyereket a szobából a járókába, és kint volt vele, így tudtam aludni 2 órát, bár a második óra végén már arra ébredtem, hogy sikítozik a gyerek, csak úgy viccből... Egyébként ma éjszaka már egy olyan dolog is bekövetkezett, ami nem ígér sok jót! Nyöszörgött a lányom éjszaka, gyorsan cumi, ahogy szoktuk, de ő kiköpte, visszatettem, és folyamatosan kiköpte, és egyértelművé tette, hogy neki már nem elég a cumi (mint eddig) mindig cici kell! Mit tegyek??? Nem jó az, ha sírni hagyom, nem is akarom a kicsi lelkét "bántani", de mit csináljak, hogy én ne menjek teljesen tönkre?
2011. okt. 20. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Első gyermekemnél én is követekezetes akartam lenni, és kiságyban altatni, de ő se olyan fajta volt, sose aludtunk éjszaka, csak szoptunk a nappaliban, nappal is csak fél órákat aludt, azt is rajtam. Teljesen ki voltam nyúlva.

Amikor jött a kistestvér megfogadtam, hogy nem szórakozunk, hanem éjjel alszunk, így szépen keresztben feküdtünk a nagyágyon és a kistesó cici irányban aludt éjjel mint a bunda, ha felkel csak közelebb kell húuni, és lehet közben aludni. Egyes gyerekeknél kár erőltetni ezt a külön alvás dolgot, mert nem ér annyit az egész. A kislányom még három éves korában se aludt végig egy éjszakát se, a kisfiam pedig 1,5 éves korában már elkezdte. Jó alvó azóta is. A 3. babánkkal is így csináljuk, ő is alszik szépen éjjel, persze nem tudom milyen lenne, ha a kiságyba akarnám szelidíteni, de nem is nagyon érek rá ezzel foglalkozni. Szépen alszunk éjszaka összebújva. A két nagyobb ágya is ott van a szobában. Amikor már félő volt, hogy leesnek az ágyról, akkor matracon aludtak, így ha éjjel keltek, akkor a matracra mentem melléjük, de az volt a lényeg, hogy szépen szoptak álmukban, és nem kell külön éjjeli programot csinálni, a cumikeresésből, meg ringatásból meg ilyesmi, mert a babák azt is hajlamosak nagy örömmel fogadni... :-)

Szóval csak azt akartam ezzel írni, hogy nem feltétlenül az a jó módszer ahogy én csinálom, de valamit változtatnod kell, ha nem akarsz teljesen kikészülni. Én se számíthatok a férjem éjjeli felkelészetére, hiszen reggel 6-tól este hatig dolgozik. Kicsit változtass, a babák szeretik a közelséget, hátha akkor mindketten nyugodtan alhatnátok.

Egy 5 éves, 3 éves és egy 9 hónapos anyukája

2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül (ha ez vigasztal) nagyon sok ember szenved ebben a betegségben. Az nem igaz, hogy nem működik jól az agyunk!!! Ezt ne átoknak vedd, hanem figyelmeztetésnek, még ha nehéz ellene tenni, akkor is. Mindenkit másképp figyelmeztet a szervezete, nekünk így borul a bili, mások meg rákosak lesznek, vagy szívrohamot kapnak...szerintem még egész jól megúsztuk :)

Fogd úgy fel, mintha az autódban a műszerfalon felvillanna az olajnyomást visszajelző lámpa. Még mehetsz így vele, de fel kell töltened. Ha nem töltöd fel, akkor túlhevül a motor, és nem megy tovább, akkor sem, ha nem segít neked senki. Szóval, ne pánikolj, ha felvillan a lámpa :)

Ez persze csak egy hasonlat, de fel kell töltekezned szó szerint. Napközben nem tudsz kicsit pihenni? Az persze nem helyettesíti a mély alvást, de átmenetileg segíthet. És ha már ilyen nagyon rossz a helyzet, tudom, hogy nagyon nehéz, de átvinném a gyereket egy másik szobába, ha van ilyen, és megpróbálnám leszoktatni az éjszakai szopizásról. Tudom, megszakad az ember szíve, végig csináltam már többször is, sajnos ha ez kell, akkor következetesnek kell lenned. Szüksége van anyukára!! Kitartás!

2011. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van egy norvég természetes alapú készítményünk: Migrano. Ha működik, ezzel szoptatni is nyugodtan lehet. Nem gyógyszer.

Különféle cukrokat, gyümölcs sűrítményeket és lappföldi bogyós gyümölcsök levét tartalmazza. 15 ml-et kell bevenni belőle, ha érzed a migrén közeledtét. A migrén vagy nem jön vagy sokkal gyengébben.

Sok embernek bevált, a forgalmazását november közepén kezdjük, de szívesen küldök néhány ingyenes mintát kipróbálásra. Privát e-mailt kérek.

2011. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj h attol mèg kelhet hogy elvalasztod
2020. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!