Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori szoptatás vs 3 óránkénti?

Gyakori szoptatás vs 3 óránkénti?

Figyelt kérdés
Én inkább az igényszerinti szoptatást preferálom, de ha nem várom ki a 3 órát (mint pl. ha sétálunk és alszik), és 1-1,5 óránként rakom mellre, akkor értelemszerűen kevesebbet is eszik, meg nagyon megküdz érte:) Az nem baj? Mármint, hogy a vége felé már nagyon erőlködik, hogy jöjjön még tej és persze, inődnként mindig kön egy adaggal. De nem rossz neki a sok erőlködés? Ilyenkor összevissza mozog meg ilyenek:)
2011. ápr. 26. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

az erőlködés direkt jót is tesz. arcizmai is erősödnek és legalább biztosan kiissza a hátsó, zsíros tejet.


az, hogy milyen gyakran eszik, nagyon sok mindentől függ. szerintem mindkét irány jó lehet, a lényeg a következetesség. én igény szerint képzeltem a szoptatást, de nagyjából 3 óránként kért enni. ált.2,5-3,5 óránként eszik születése óta. ha alszik, nem keltem fel, akkor hosszabb idők is vannak. ha sétálni megyünk, akkor előtte még megszoptatom, olyankor van, hogy 2 órára kap enni.

most 9 hós

2011. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azért mozog ilyenkor össze vissza mert NEM ÉHES! Tapasztalat! Ne rakd mellre olyan gyakran, majd ő szól ha éhes.
2011. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Második válaszhoz fűzném: szerintem, ha mellre teszi, és nem éhes, akkor max. elfordul, de nem izeg-mozog-erőlködik. Az enyémet is hol ötletszerűen (ha úgy tűnt kevesebbet evett) hol időre (ha már eltelt sok idő) tettem mellre, mert kb. soha nem sírt, hogy éhes lenne. És nem lett túletetve, inkább kevesebbet hízott, mint az átlag.
2011. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves második! De bizony, hogy éhes! Éhes és nagyon szopizik, csak kevés tej van olyankor, ha jön a tej, akkor megnyugszik és szívesen eszik belőle, amikor pedig éppen csak üresen szopizik, akkor mozog összevissza. 100%, hogy éhes és erőlködik olyankor.
2011. ápr. 26. 14:28
 5/20 A kérdező kommentje:
És valamit félreértettél, azt írtam, hogy igény szerint szoptatok, tehát, szólni szokott, ha ÉHES és ezért teszem mellre gyakran.
2011. ápr. 26. 14:29
 6/20 anonim ***** válasza:

a óránként is elég gyakori, ha hamarabb akarna cicizni, akkor inkább csak rajta akar lenni a mellen, mert ez megnyugtatja és nem ezért mert éhes. én az utóbbira szavazok, mert lehet, hogy nagyon rászokik arra, hogy "cumizzon" és neked nagyon megterhelő lesz, aztán később nagyon nehéz visszaszoktatni. próbáld egy kicsit lefoglalni, míg letelik a 3 óra, esetleg 2 és fél, ha nagyon nyűgös lenne.

én ezzel próbálkoznék

2011. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsot:) Engem csak erdekelt, ki melyikre eskuszik, melyik valt be jobban. En maradok a gyakorinal, mert igy tobb tejem termelodik. Amugy is, ejszaka 8 orat alszik altalaban, igy ez eleg sok kihagyas, plusz a delutani friss levegos 3 oras alvas. Ezek utan mindket cicit odaadom, amugy az 1-1,5 oras szoptatas csak egy mellre vonatkozik. Sok ismerosom szoptatott gyakran, igeny szerint, nem hasznalja egyikuk babaja sem a mellet, mint egy cumit. Az enyem sem.
2011. ápr. 26. 16:25
 8/20 anonim ***** válasza:

Én valahol az arany középutat preferálom,szerintem (és az orvos szerint sem) jó a gyereknek ha óránként eszik,aki bukós vagy hasfájós annak pedig kifejezetten rossz.

2 órát legalább hagynék a helyedben,de te tudod,hogy a babád jól érzi e magát,nem fáj e a hasa stb. Szóval gyerekfüggő.

2011. ápr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 xStefix ***** válasza:

Igény szerinti. ;)

Jól csinálod!

2011. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

leírtam, hogy kb. hogy csinálnám, de ha ilyen helyzetben lennék, lehet, hogy mégse így csinálnám. lényeg, hogy szerezz erről is, arról is ismereteket, aztán nem kell mereven ragaszkodni egyikhez sem. nekem is voltak elképzeléseim a szülés előtt, de mióta megvan a baba, sok mindent rugalmasan kezelek és így a legjobb.

lehet, hogy hülye hasonlat lesz :), de 15 éve van kutyám és vele az elején nagyon görcsös voltam és épp ezért rontottam el egy csomó mindent.

2011. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!