Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik tényleg a cumizavar,...

Létezik tényleg a cumizavar, mint szoptatási nehézség?

Figyelt kérdés
Nincs személyes tapasztalatom a témában, de azt látom, hogy sok olyan anyuka van, aki sokáig (nagyjából 1-1,5 éves korig) szoptat és közeben születéstől fogva használnak cumit is. Náluk nem alakul ki cumizavar? Akkor most mi a helyzet ezzel a dologgal?
2011. ápr. 26. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem létező dolog ha vki nagyon korán kezdni el a baba cumiztatását. Ismerőseim között is van egy pár, aki így járt.

Ami ennél is gyakoribb, az a cumisüveg miatti probléma. Amikor lefejt tejet vagy tápszert adnak már újszülött korban cumisüvegből a gyereknek. Olyan szépen rá tud kapni, hogy utána a szoptatásnak lőttek is.

2011. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam. Mi elmentünk a férjemmel 3 hónapos koruktól kezdve havonta 1-1 hétvégére. A nagyik voltak velük és lefejt tejet kaptak cumisüvegből. Amikor hazaértem,nem volt semmi gond, azonnal szoptak. Mindhárman 1évig szoptak.
2011. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
marhaság
2011. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Olyannyira létező probléma, hogy azoknál az anyáknál, akik foggal-körömmel bizonygatják mennyire megtettek mindent a szoptatásért, általában itt bukik el a dolog. A cumi és a cumisüveg nem mindenkinél okoz gondot, de a nagy többségnél bizony igen.

Érdekes, hogy sokan fejnek, isszák a teákat, szedik a homeós bogyókat, de közben eszükbe nem jut kidobni azt, ami a kudarcuk oka.

2011. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

06:44 hogy tegyél meg mindent a szoptatásért, ha kevés a tejed?

akkor ki kell egészíteni és ha a baba hajlamos a cumizavarra, akkor ördögi kör az egész.

vagy mire gondoltál, hogy kéne mindent megtenni? most arra az esetre gondolok, amikor valóban kevés a tej, annyira, hogy ha egész nap a cicin lógna a baba, akkor se lakna jól.

ekkor nem nagyon van más megoldás, mint az etetőcumi. vagy arra gondoltál, hogy pohárból próbálja adni neki és akkor nem lesz cumizavaros?

tényleg kíváncsi vagyok és nem provokációból írtam.

2011. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
egyébként tényleg létező probléma. de szerencsére nálunk se alakult ki, pedig tápszert is kap, cicit is és etetőcumit. és a ciciből teljesen jó technikával szív a mai napig, a tejem mennyisége ha több sajnos nem is lett,de stagnál. mindig úgy cuppan rá, ha eljön az evés ideje, hiába kap tápszert utána, előtte még szépen kiszívja ami van.
2011. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A játszócumi az szerintem ritkán okoz gondot, de ezt a jelenséget tudtommal az etetőcumi okozta nehézségekre értik.

Sajnos én emiatt csak 3 hónapig tudtam szoptatni a nagyobbik lányomat, és utána teljesen elutasította, csak üvegből volt hajlandó enni :( (A kisebbik gyerekkel nem volt cumisüvegünk már, őt 15 hóig tudtam szoptatni)

2011. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van úgynevezett "szoptanít" készülék, SNS asszem a másik neve, remekül lehet vele pótlást adni cumizavar nélkül. És valóban ott a kispohár is. De az első megoldás talán a legüdvösebb.
2011. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen, szoptanitről én is hallottam, de ezért valljuk be, elég sok macera lehet vele. én nem kövezek meg senkit, ha kevés a teje és nem így pótolja.

de ez valóban megelőzi a cumizavart.

2011. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én se kövezek meg senkit! Szó nincs semmi ilyesmiről! :) Csak mondtam, hogy a legtöbben azt mondják mindent megtettek, és valóban tettek is (majdnem felesleges) dolgokat, csak épp a lényeget, az okot nem szüntették meg, így igazán nem is tettek sokat...
2011. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!