Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi szoptatástól nyúlik...

Mennyi szoptatástól nyúlik meg a mell?

Figyelt kérdés
Nagyon sok tejem van, kétszer annyi, mint amennyi a 4 hetesemnek kell. Félek nagyon hogy a sok tejtől kinyúlik a mellem... nektek mik a tapasztalataitok? Lehet valahogy apasztani kicsit hogy a babának elég legyen azért de ne ilyen sok?
2011. ápr. 30. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A mell 'megnyúlása' független a tejed mennyiségétől, mivel a mell átalakulása már a terhesség alatt végbemegy. Van aki nem tud szoptatni, mégis megnyúlik, megrepedezik a melle.
2011. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyedi dolog. Nem a tej vagy a szoptatás befolyásolja hanem a genetika.

Igazából a szoptatás egy hatalmas izommunka a mellnek, tehát folyamatos kondiban van. Csak ennyitől nem nyúlik.

Ismerek én nem egy olyan 40 évest akik 2-3 gyereket szoptattak másfél évig és olyan melleik vannak mint egy 20 évesnek.

Csak ezért ne vedd el a babától a tejet mert nem érsz el vele semmit.

2011. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kis mellem van alapban. Aztán mikor a lányomat megszültem, négy éve, akkora lett a cicim, hogy már-már röhelyesnek éreztem magam, mert nem vagyok túl magas sem. Gyakorlatilag a mellem akkora volt mint a fejem. Gondoltam, hogy a szoptatás abbahagyása után, megnyúlik, mert hát azért a 75B, és a 80 C-D kosárméret között van némi különbség, és nem így lett. A lányom három éves és három hónapos korában hagyta abba végleg a cicizést, és addigra megint 75B kosaras melltartót hordtam. A mellem alakja, és rugalmassága semmit nem változott, visszaállt az eredeti állapotára, mintha misem történt volna. Jelenleg második babát várom, a cicim már megint nő, 37. hétben vagyok, és már a duplájára nőtt a mellméretem.

Én azt olvastam, hogy a hirtelen abbahagyott szoptatás jobban megviseli a mellett, mert a bőr rövid idő alatt nem tud regenerálódni, idő kell neki. Ezen ne izgulj, pusztán a tej mennyisége, és még az ilyen nagy méretváltozások sem feltétlenül járnak a mell megnyúlásával.

Amúgy meg van aki sosem szoptatott, és mégsem olyan a cicije mint húszéves korában :)

2011. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ammondó vagyok, hogy leginkább genetika kérdése.

Nekem, amikor meghíztam a hormonbetegségem által, már akkor úgy megnyúlottak a melleim, mintha legalábbis szoptatnék - az elhízástól.Ugyanolyan mellem lett, mint az anyámnak 2 gyerek után.Ellenpélda: anyósom 6 gyereket nevelt fel eddig, mindegyiket szoptatta, de nemhogy nem nyúltak meg a mellei, most hogy lefogyott, olyan kicsik és egyáltalán nem megnyúlottak, hogy te meg nem mondanád, hogy valaha is szoptatott.Soha nem hordott melltartót!

( Jó neki. :D )

2011. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez teljesen alkati dolog.Nekem már az első gyerek után is megnyúlt de ismerek olyat aki 3-at szoptatott és olyanok a didkói mint Nekem lánykoromban...sajnos én nem vagyok ilyen szerencsés.de a gyerekeim mindenképpen kárpótolnak!!de azért nem bánnék egy mellfelvarrást sem..:S
2011. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!