Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 3 hónapos babának, ha...

Egy 3 hónapos babának, ha minden rendben van és rendesen fejlődik, akkor kb. mennyinek kell lennie a súlyának?

Figyelt kérdés

14 hetes a kisbabám, de 3-4 hete nagyon keveset eszik,és nem hízik. Most egy 3 napja kezdett el eszegetni jobban, és talán most nőtt is egy kicsit a súlya. Így most kopaszon 4,92kg. Ez szerintetek elég?

3,62kg-mal született.


2011. máj. 6. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont annyit hízott, amennyit kell kb., nincs vele semmi gond. :-)A doki mit mond? Én úgy tudom, hogy havi 40dkg jó ha megvan, és ezt Ti "teljesítettétek". :-)

Amúgy az enyém is azt csinálta, hogy 1 hónapban sokat hízott, aztán a kövben keveset, tiszta ideg voltam. De a lényeg az, hogy 6 hó körülre duplázza meg a súlyát...


De ha tápszert kap, akkor csináld azt, hogy néha kicsit több port teszel a vízbe, de ne sokkal, csak mondjuk 90 ml víz+4 adagolókanál tápszer.

2011. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban nem érte el a 40dkg hízást, csak 22dkg-ot hízott. A védőnő is azt mondta, hogy kevés, de azt tanácsolta, hogy még várjunk a tápszerrel, és most el is kezdett jobban enni. Remélem most már nem lesz gond!
2011. máj. 6. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 3. hónapra szokták megduplázni a születési súlyukat.

Heti 150-250 gr gyarapodás az ideális (a védőnőm szerint).

2011. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Heti 100-150 grammot kell min. híznia!
2011. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi fiúnk is most lesz 14 hetes.

3400grammal született, s e hét kedden mérték.

5480 gramm volt a tiszta súlya. Csak anyatejes baba. A mi védőnőnk szerint heti 100-150 g között kell híznia, s én úgy olvastam, hogy a 6. hónapra kell megdupláznia a születési súlyát.

2011. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, máskor is!
2011. máj. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!