Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejéssel vissza tudom még...

Fejéssel vissza tudom még hozni a tejcsit?

Figyelt kérdés

5 hónapos kisfiam alig akar szopizni. Az egyik ciciből szinte egyáltalán nem. 3 hete az éjszakai fejést is abbahagytam. A tejem meg katasztrófálisan csökken. Már megette az összes tejet a fagyóból.

Ha elkezdek újra fejni, úgy hogy nem szoptatom mellette, mert mivel alig szopizik, csak két szívás után kiköpi, gondolom ez sem tesz jót a tejtermelésnek, szóval ha csak fejnék tudom növelni a tejem mennyiségét?


2011. máj. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Abban az esetben fenn lehet tartani a tejtermelést,ha megtanulsz hatékonyan fejni.Ha csak egy részét fejed ki,mert nem indul meg a tejleadó reflexed,akkor tuti el fog apadni.

Hozzátáplálsz már,esetleg kap tápszert is?Vagy miért nem akar szopizni?

2011. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tápszert még nem kap, 4 hós kora óta kap gyümit, már a krumplit és répát is eszi. Sajnos két hónapos kora óta nehezen szopik. Mindig is erőltetni kell a szopikat, de mióta megkezdtük a hozzátáplálást még rosszabb a helyzet.

Ha 2-3 reflexet is megvárok, akkor növekedhet a tejmennyiség? A szaporító fejés hatékony lehet, ha csak fejek és nem szoptatok?

2011. máj. 8. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Én anyatejleadó vagyok,ezért sokat fejek és már tudom,hogy mikor fejtem le rendesen,amit csak lehet,de ezt neked is ki kéne tapasztalnod,hogy hány reflexel ürül ki a melled.Az biztos,minél többször beindul,annál jobb.Én addig szoktam fejni,amíg már a többedik leadó reflex után elég kevés tejet tudok fejni,akár 5x-6x is megindítom.

Nem tudom,mennyire világos.Esetleg,ha a fejés mellett döntesz,írj egy privit és leírom részletesen a tapasztalataimat(9 hónapja fejek,napi 1 litert,úgyhogy már sok mindenre rájöttem).

Üdv

2011. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocsi az offért de én is ebben a helyzetben vagyok mint a kérdező.

Kedves válaszoló azt szeretném kérdezni hogy ha a reflex egyáltalán nem indul be akkor várható az apadás?Mert nálam így van.Esetleg hogyan lehet ezt beindítani?

2011. máj. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem indul be a reflex,akkor nem tud kiürülni a tej a mellből,úgyhogy ez apadáshoz vezet.

Én több mellszívót is kipróbáltam,de sajnos nem tudtam velük hatékonyan fejni,úgyhogy kézzel fejek(200ml-t 7-8 perc alatt lefejek,már belejöttem).Nekem a reflex beindítására mindkét mellbimbóm sodorgatása jött be,a baba is hasonlóképpen ingerli a szájával.Egy fejés alkalmával többször is megismétlem.

Sok sikert!

2011. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm kedves utolsó hogy leírtad.Kipróbáltam és nálam is bejött az ingerlés,de csak minimálisat érzek,nem azt mint amikor igazán szúró érzés van.És hogyan fejsz kézzel?Azt is kipróbáltam,de nem tudom hogy jól csináltam e de lejött hirtelenjében 40 ml.Nem csöpög,spriccel mellé a tej?
2011. máj. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi újság a fejéssel?Megy vagy feladtad?
2011. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 2 napig bírtam az egész napos fejést. Tegnap már kapott tápszert is pótlásként. Végülis több mint 5 hónapig sikerült ezt megúsznunk. Azért a szopikat még nem adtam fel. Naponta 6-7x is szopizik, csak hát van amikor erőltetni kell, mert nem várja meg a reflexet, de mikor beindul nem győzi nyelni. Egyéves koráig remélem tudom még szoptatni.
2011. máj. 14. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!