Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy nem...

Létezik olyan, hogy nem tartja a mell a tejet? Vagyis nincs rengeteg tej, mégis nagyon folyik?

Figyelt kérdés
6 napja szültem. Kis melleim vannak, és egyrészt szoptatás közben a másik mellem, másrészt szoptatások között is folyik a tejem. Nem duzzadt, nem keményedett be, ahogy azt a tejbelövellésről olvastam. Az orvosnőm mondta, hogy lehet, hogy nem tartja a mellem a tejet. Volt már valaki így?
2009. márc. 10. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos én is így jártam. Eleve nem volt sok tejem és szoptatások között az is elfolyt. Én nem tudtam tenni ellene, sajnos 2 hónap után tápszerezni kellett. De ne csüggedj. Ha úgy érzed, próbálj ki tejserkentőt, hátha segít, hogy így is elég legyen a babádnak. Kitartás.
2009. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem is ez volt, de csak addig míg be nem állt a kereslet kínálat teljesen, ami nálunk kb 1,5 és 2hós kora között állt be, azóta minden rendben, nem folyik csak szopi közben, de akkor teszek rá egy pelust és kész. nekem is kis melleim vannak.és elég így is a tejcsi, igaz szépen beállt a napirendje 2hósan, lehet ettől is függ. kitartás, jó babázást:-)
2009. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek folyik a tej az elejen. Ha mar beallt a kereslet-kinalat (ahogy azt mar elottem leirtak), akkor nem fog annyit csopogni. Nagyon jo melltartobeteteket lehet kapni, az megoldja a problemat.

A tejbelovelles erossege pedig valtozo, nem mindenkinek olyan fajdalmas.

Es ne aggodj, nem fog "elfolyni" a tejed. A tej folyamatosan termelodik, a mellek soha nem teljesen uresek. Ha van eleg nedves pelus es a babad hizik, akkor eleg a tejed, kar aggodni miatta.

Jo babazast es sikeres szoptatast kivanok!

2009. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is folyt és folyik most is- cicibetét nélkul ki sem léphetek, de ennek ellenére tudok szoptatni (az egyik mellem szinte sose feszul és joval kisebb is, ennek ellenére ugyanúgy jóllakik abból az egybol is)- még nagyon korai a dolog szerintem normalizálódni fog. egyél-igyál eleget, szoptasd felváltva mindkettobol
2009. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat. Akkor hát megvárom, hátha normalizálódik a dolog. Egyébként, amikor tehetem, összegyüjtöm a kifolyó tejet, így nem megy kárba.

Jó babázást kívánok mindenkinek!

2009. márc. 10. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem azt mondták a kórházban, hogy két hét kell a mell záróizmainak a jó működéshez. Esetleg masszírozd finoman, hátha az gyorsít rajta.
2009. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!