Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég 11hetes babámnak a...

Nem elég 11hetes babámnak a tejem?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam, tápszert kellett adnom neki,én szeretném még szoptatni. Homeós bogyókat mindig szedtem, sok folyadék, rendszeres étkezés. Már vasárnap óta kínlódunk, be kellett volna már állni arra,hogy ha fejlődési ugrás van,nem? Eddig 2óránként evett.
2011. máj. 12. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak abból gondolod, hogy kevés a tejed, hogy a babó gyakrabban kér enni, akkor nagyon tévedsz. Egy 11 hetes babánál teljesen normális dolog, hogy nincs kialakult rendszere még az evésnek, ráadásul nem csak akkor akar szopizni, ha éhes, hanem akkor is, ha szomjas, szomjoltásra is a legjobb az anyatej, valamint neki még nagyon kell maga a szopási igény kielégítése is. Vagyis rajtad cumizik. Ez teljesen rendben van így. Ha tápszert adsz neki, akkor célegyenesben vagy ahhoz, hogy valóban kevés legyen a tejed, ugyanis egyedül az igény szerinti szoptatás garantálja az elegendő mennyiségű anyatejet.

Ha a picinek van napi 4-5 jó pisis pelusa, akkor eleget eszik, bízd rá.

2011. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van neki 8 pisis pelusa is,de eddig mindig pont 2óra múlva kért enni,most meg semmi sem elég.Tudom,hogy nem jó ötlet a tápszer,de egész nap nem szoptathatok.Képes még a 120ml táp után is szopizni!
2011. máj. 12. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
De bizony , ha sokáig akarsz szoptatni, akkor akár egész nap is szoptatsz, hidd el van elég tejed. Ha adsz neki tápszeres pótlást, akkor azzal tényleg csökken a tejed. Minél gyakrabban kerül mellre annál több lesz a tejed. Ne foglalkozz az idővel, sem azzal, h mit kellene csinálnod a ház körül.
2011. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TKI Ibolya ***** válasza:

De igen szoptathatsz egész nap mert ez a dolgunk anyukáknak.

Nekem is volt ilyen időszakom és tényleg elfárad bele az ember és nehéz is a másik kettővel megértetni,hogy anya most nem ér rá,de a tej mennyiség és a baba érdekében mindent elkövettem.Ez a nehéz időszak is egyszer véget ér,fel a fejjel.Kitartás!

A hozzátáplálásra semmi szükség mert akkor tényleg elmegy a tejed.A fejlődési ugrás eltarthat akár egy hétig is.Nekem is volt olyan hogy óránként mellen volt a fiam,sőt olyan is volt hogy másfél óráig lesem szállt a cicimről csak büfisztetésre.

2011. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hála isten már helyre is állt a dolog!Szopizik újra,2óránként!
2011. máj. 13. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!