Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire fontos a steril tárolás?

Mennyire fontos a steril tárolás?

Figyelt kérdés

Úgyértem a tejet mindenképpen aventes vagy medelás vagy ehhez hasonló tárolókba tehetem csak, vagy esetleg más módon is tárolhatnám a mélyhűtőben? A barátnőm pl. jégkockatartó zacskókba tette a tejet és az úgy kb 260 ft 10 db. Praktikus is, mert annyit olvasztok fel belőle amennyi kell. Kérlek ne kövezzetek meg a kérdésért! Komolyan érdekel, hogy lehet e belőle hátrány ha így tárolom a tejet? ÉS ha igen, akkor mi? Vagy nagyon ragaszkodjak a medelához, aventhez?

A másik kérdésem meg az, hogy fejni sajnos nem tudok, de a tejgyűjtő kagylókba ami kifolyik, azt lefagyaszhatom e? mert van, hogy éjjel termelődik és mikor felkelek a babámhoz szoptatni, akkor kiöntöm és ezt fagyasztanám le. De van, hogy többet áll mint egy óra a kagylókban, főleg éjjel. Nappal többször ürítem.


2011. máj. 16. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
a jégkockatartós dolog szerintem ok. az állott tejet viszonyt inkább öntsd ki, főleg most, hogy jön a nyár, könnyen romlik. ezzel kár kockáztatni, annyira nem tud sokat összegyűjteni úgysem.
2011. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
le vagyok maradva...Mi az a tejgyűjtő kagyló??Na mindegy hogy válaszoljak semmi baja nem lesz a jégkocka tartós zacsiktól.Az Aventos tároloktól is lehet baja(ha a pohárra gondolsz)nincs jól elmosva...stb.
2011. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15:00 vok jah amúgy én babyételes üvegbe raktam el párszor a tejet:))Védőnő tanácsolta
2011. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


ez. összegyűjti a csöpögő tejet. mondjuk nekem néha így is kifolyik mellette. kérdező: neked nem fülled be, hogy folyamatosan rajtad van? nekem azzal is befülled, amin vannak lyukak. ezért én csak szoptatáskor rakom fel az ellentétes mellre. és még azt nem értem, hogy hogy lehet bimbókiemelőként használni?

2011. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm az utolsónak(én vok lemaradva)hogy mik vannak??Tök hasznos.Második babánál biztos szerzek be ilyet:P
2011. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fülled be, meg azért néha "szellőztetem". De most még anyira folyik, hogy egész nap rajtam kell, hogy legyen. Úgy használom, hogy a mellatrtó alá még egy textil pelust is beteszek és néha, ahogy kifolyik még az is átázik... Egyébként így összegyűjtök egy nap kb 200 milit.
2011. máj. 16. 15:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Bimbókiemelőként használni? Szerintem sehogy!
2011. máj. 16. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most a Tescoban vettem saját mákás, steril anyatejgyűjtő zacsit, 40 db volt 1000 ft körül. nagyon megörültem, ennek a többszöröse a nagy márkáké. -ha valakit esetleg érdekel.
2011. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi ez a Tescos ötlet nem is rossz. Kb a jégkockatartós megoldás is ennyibe jön ki, de ha ez kifejezetten anyatejgyűjtésre való, akkor asszem kipróbálom.
2011. máj. 17. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!