Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet azt tudni, hogy...

Honnan lehet azt tudni, hogy mennyit kellene ennie egy szoptatás alatt a babának? Jelenleg 6 hetes.

Figyelt kérdés

Kicsit tanácstalan vagyok néha, első baba, igény szerint szoptatom. A legelső héten az orvos és a védőnő tanácsára még 3 óránként szoptattam és mértem, de egy kínszenvedés volt, mert csak idegeskedtem folyamatosan, és féltem, hogy nincs elég tejem. Aztán más gyakorló anyukák tanácsára áttértem az igény szerinti szoptatásra, amiből gyakran az van, hogy összefolynak az etetések, akár egy órát is cicizik, utána kb egy óra szünet, majd újra cici. Éjszaka jól alszik, de nappal szinte alig, akkor főleg a melleimet akarja. De én állandóan bizonytalan vagyok, hogy eleget eszik-e, illetve, hogy miért szopik olyan sokat? Talán nem elég a tejem, mindig erre gondolok.

Fejni nem tudok, van Medela elektromos mellszívóm, de borzalmasan fáj... Kézzel csak egy gyüszünyit tudok fejni az etetések után. Nem mérem már mennyit eszik, csak hetente egyszer mérem őt, és heti 150 gr-t nő a súlya, tehát jó.

Viszont néha azért megnézném, hogy elvileg mennyit kellene szopiznia egy alkalommal. Tudja ezt valaki?


2011. máj. 17. 23:09
1 2
 1/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha jól fejlődik (heti egy mérés eredménye bőven elég), akkor tök mindegy hogy x ml az előírás, és ő x+10 vagy x-10-et szopizik.


Az, hogy mennyi az átlag, az nem hiszem hogy ebben az esetben fontos lenne. Gondold el, mi is hol többet, hol kevesebbet eszünk.

2011. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,tedd el a mérleget,nagyon jó csinálod! Minden baba más tempoban,és más menyiséget eszik! Reggel többet mert ekkor még "higabb" a tejcsi és este kevesebbel is jól lakik mivel ekkor már nagyon zsírdus! Ha igény szerint szoptatod gond nem lehet,tudja ő mikor éhes! Az én kisfiam is elleinte óránként evett és most is van hogy kér 1.5 óra mulva de olyan is van hogy 4óra is eltelik. Most 6 hónapos 2hete kostolgat gyümölcsöt már 9800gramm! Bizz magadban és a babádban!

7-4éves lányok és 6hós baba anyukája

2011. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a bíztatást anyukák! Ez egy körforgás bennem amióta megszületett, hogy felizgatom magam, hogy valami nem stimmel velem (vagy vele) és utána lenyugszom, hogy de-de minden oké, és az igény szerinti a jó, és természetes, hogy ennyit szopizik...

Csak az az idegesítő, hogy olvasni ilyeneket, hogy más babája 20 percet szopik és slusz pasz. Az enyém meg szinte egész nap. Nem tudom rendesen elvégezni a házimunkát, nehéz ám ez így. De gondolom majd lesz jobb is...? Nektek hogy volt?

2011. máj. 17. 23:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Elleinte én is igy voltam vele,de ahogy nagyobb lessz annál könyebben veszi az akadályokat! Jaj még valami,ha nem muszály akkor egyáltalán ne teáztasd nincs szüksége rá,föleg a cumisüvegre nincs! Második voltam.
2011. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Na a házimunka elvégzéséről - illetve nem elvégzéséről - regényt tudnék írni. Nekem ráadásul egymás után jött a kettő, képzeld el télen egy babával és egy 1,5 évessel (aki olyan mozgékony mint egy zsák menyét) bezárva egy lakótelepi lakásba.. Nem tudom hogy maradt meg a józan eszem.

Amikor már lehetett őket kendőben a hátamra kötni, akkor volt hogy úgy mosogattam hogy a kicsi a hátamra volt kötve, a nagy pedig vagy elvolt, vagy kihúztam a konyhába az etetőszéket és kiszórtam neki zizit a tálcára. Azt elcsipegette, a kicsi meg bambult a hátamon.

2011. máj. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindent nagyon jól csinálsz, hidd el! Én is ugyanígy tettem mindkét gyerekemmel, egyikükkel sem volt gond soha. De hogy hetente mennyit híztak, azt sose fogom megtudni, ugyanis véletlenül sem mértem meg őket soha. Nagyjából havonta, kéthavonta (ahogy eszembe jutott) ráálltam velük meg nélkülük a mérlegre, puszta kíváncsiságból, de ennyi. Mindketten gyönyörűen fejlődtek/fejlődnek. :-)

Az igény szerinti szopi biztosítja az elegendő tejmennyiséget és a baba teljes jólétét. Mi kell még? :-)

2011. máj. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha napi 6-8x pisil, akkor eszik eleget. meg szépen is hízik. nem kell aggódnod!

idővel egyre ügyesebb lesz, fél vé körül 5 perc alatt is végezhet a szopival! majd akkor lesz időd másra is!

ha jól emlékeszem az első 2 hónap volt a legnehezebb nálunk. már mindjárt túl vagy rajta.

2011. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

jaj DRÁGA

úgy örülök,h rátaláltam erre a kérdésre

mintha magamat olvasnám,csak mi 5 hetesek vagyunk

bocs az írásért,félkezesbe nyomom,mert itt alszik a mellkasomon.

nekem még párosul hozzá,h ha laza a mellem,akkor idegeskedik és én mindig 2 mellből szoptatok,próbálom mindig behozni a lemaradást,h 1 mellből menjen,de nem megy,mert ha 6 óra eltelik,akkor is kevés neki.

04.18.-án (1hetesen) voltunk 3300 gr-sárgák voltunk nagyon,így ő lassabban is indult meg és 05.17. 4000gr.

szval súly rendeb.

én már lassan 3 hete nem mérem minden szopit,görcsösen ráálltam és mondtam h ennyi elég...

pl hétfőn ránéztem mennyit ehet-60ml-ilyenkor még visszateszem,mert megijeszt

Mert ugye elvileg neki már 90-100at kellene enni,mert 6x szopizik

idegeim ki vannak

kaki és pisi is rendben,de ott lapul az ördög,miért nincs több tejem? biztos elég neki?

ma jön doktornő és majd remélem tudok vele egyezkedni...

mert iszom a teát-3 félét kipróbáltam

most nap 1 karamalz-hátha

homó bogyó kilőve-nem jött be

2 napja amikor nem alszik óránként cicizik,és ez sem segít

3 óránkénti eteésnél,mintha még fogyott is volna-meg hát az ébresztgetések szörnyűek voltak,úgyh 1 hónapja mi is igény szerint vagyunk


ötletek még?


Luca baba anyukája:o)

2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

Luca baba anyukája: NE törekedj az egymelles szoptatásra, mert egyáltalán nem előírás! (Akkor se, ha az orvos mondja!) Ha neked 2 mellel van elég tejed, akkor úgy.


Az egyetlen mell általában akkor szokott elég lenni, amikor még tejtúltermelés van és a baba is keveseket eszik: magyarán általában a szülést követő első pár hétben.

De idővel rendszerint mindenki átáll a kétmellesre (kivéve a nagyon bőtejű anyukákat és falatkázó babákat), mert 1 mell már nem elég mennyiségre sem, és a baba se elég türelmes, hogy kivárja, amíg az egyikből teljesen jól lakik. Szóval teljesen rendben van így, ezek élettani folyamatok.

Az, hogy te már viszonylag hamar kétmellezel, egyáltalán nem baj! Lehet, hogy kismellű vagy, vagy kevesebbet termelsz meg egyszerre, vagy a babád nagyétkű. De ha ezek egyike se, akkor is így van jól. A lényeg, hogy legyen elég tej és a babád jól érezze magát. Rá figyelj és ő majd jelzi neked, ha valami nem kóser. :)


Kérdező, te is szuperül csinálod! Az igény szerinti szopi főleg ezt jelenti még az elején, de idővel jobb lesz, jól sejted. :)

Én is időhöz kötötten szoptattam az elején, úgyhogy tudom, mennyire káros! De miután átváltottunk, nálunk is megoldódott minden. (És emiatt tudok még mindig szoptatni, 39 hónaposan.)

2011. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jó, hogy más is ilyen helyzetben van. Én is két mellből szoptatok főleg! Van amikor egy mellel is elégedett és jól lakik (1 óra nyamnyogás-szundika-életerős szopás-megint nyamnyogás-megint szundika program után), de többnyire nem szokott megelégedni egy mellel, ha az elsőből már nem jön eléggé akkor tépi (kemény...) de mindig figyelek, hogy az első üres legyen mielőtt átteszem a másikra. Általában a "rosszabbik" mellemmel szoktam kezdeni, hogy azt tuti kiürítse.

Az a furcsa, hogy a jobb oldali mellem a "rosszabik" mellem, nem is termel annyi tejet (valószínű azért mert kevesebbet van ezen a baba) és sokszor fájdalmas, nem tud olyan jól rácsatlakozni mint a bal mellemre. A bal mellemet jobban szereti, belebújik úgy szívja, a jobb oldalit meg sokszor rágja, tépi ami fáj nekem... kész küzdelem.


Akkor hagyom a mérleget a csudába, max heti 1x mérem ahogy eddig is.

2011. máj. 18. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!