Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédővel szoptatok, lehet...

Bimbóvédővel szoptatok, lehet cumizavar belőle, ha néha valaki más megeteti cumisüvegből a most 5 hetes babámat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A pótlást is abból kapná, mert néha úgy érzem délutánra nincs elég tejem neki.

Köszi a válaszokat.


2011. máj. 18. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Babám 11 hetes. Első naptól fogva pótlást kap cumisüvegből, még mindig szopik.
2011. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

6 hetes kor körül van egy fejlődési ugrás, ami azt jelenti, hogy hirtelen több tejcire van szükség. Ne pótlást adj neki, hanem egy kicsit gyakrabban szoptasd meg, néhány nap alatt elég tejed lesz. Bármilyen nagyszerű tápszert is veszel neki, sokkal kevesebbet ér, mint a szoptatás, arról nem is beszélve, hogy minden évben van egy-két alkalom, amikor valami miatt visszahívnak egy-egy tápszert, mert éppen véletlenül valami belekerült a csomagolásába. Ilyen az anyatejjel nem történhet meg.

A cumisüveget érdemes messzire kerülni, mert sokkal könnyebb belőle a tejet kinyernie, mint a ciciből, és amilyen okosak, egy-két nap alatt rájönnek, hogy nekik ez így egyszerűbb, és onnantól lőttek a szopizásnak.

2011. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szó szerint ugyanazt írtam volna mint a második válaszoló.

Ne tápot, több szopit, és ne etesse más, szoptatni csak pár hónapig tudsz, majd ha már nem szopik, akkor etesse más.

2011. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó pár hétig én is bimbóvédővel szoptattam, mert nagyon begyulladt a mellem, és még a kórházban javasolták, aztán szépen elhagytuk, és simán tudott anélkül is szopizni, nem lett cumizavaros, és attól sem, hogy néha kapott cumisüvegből lefejt anyatejet, emiatt ne aggódj! Ha nincs elég tejed, és a gyakori szoptatással, sok pihenéssel, sok folyadékkal sem érsz el többet ( amúgy bizz magadban, és menni fog!!), akkor sem dől össze a világ, ha adsz neki néha tápszert, lehet, hogy megnyugszol tőle, és több lesz a tejed is! Kitartás, ügyesek lesztek!
2011. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
+ Délután este pedig szoptass többször, akkor lesz elegendő tejed, ennyi az egész.
2011. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első bizony az lett! Bimbóvédő, cumi, plusz cumisüveg. Azt sem tudta mivel mit kezdjen,szenvedtünk is az etetéssel míg nem kaphatott kanalas kaját.

A másodikat is bimbóvédővel kezdtem szoptatni, de pár hét után elhagytuk. Neked is ezt javaslom, mert ég és föld a kettő. sokkal gyorsabban, ügyesebben, hatékonyabban szopizik, mint védővel. Ha sikerül elhagynotok meglátod semmi szükség nem lesz a pótlásra. Az utolsó cseppet is kiszívja, míg a védővel a végére elfáradhat, sokkal jobban meg kell dolgozni a tejért.

Kitartás!

2011. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám még pluszban, mint gyakoroltt bimbóvédős, elhagyni képtelen, mellbimbó-mentes anyuka, hogy forgasd a babádat, akkor többet tud szívni, több helyről.

Mi így szoktuk: normál pózban jobb, majd normál pózban bal. Ilyenkor a melleim köze felé néz a kis álla. Utána hónaljtartásban az első mell még egyszer és hónaljtartásban a második is, ha még kér enni. Így tényleg mindenhonnan kiissza. Erre pár hónapja jöttem rá, és így egyrészt jött még egy reflex, másrészt vagy még egyszer annyi ideig tudott kortyolni, mintha csak simán tartottam volna.


És én is csak azt tanácsolom, ne pótolj, tedd többször mellre inkább, nem olyan apró már, hogy ne bírja ki azt a pár napot kicsit kevesebb tejjel, amíg nem alkalmazkodik a szervezeted.

2011. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ez babánként változó.

az én lányom sosem látott cumit, cumisüveget. csak a bimbóvédő miatt alakult ki zavar nála. nagyon nehéz volt leszoktatni róla (viszont muszáj volt, mert védőn át nem tudta kiinni rendesen, folyton begyulladt, ő meg nem hízott eleget... nem volt egyszerű.)


a tesóm lánya meg kénytelen volt cumisüvegből inni az anyatejet (kórházban volt), és vígan tudott szopizni is, meg cumizni is, akár váltva is. semmi gondja nem volt vele.

2011. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én babám nem tudta bekapni jól a mellem, a nyelvével kifelé tolta, s nem beszippantotta. A csecsemősök nem foglalkoztak velünk, megmutatták, hogy kell. A mellbimbóm üösseznyomták, s úgy tolták a szájába, s otthagytak. Persze, nem ért semmit. Majd az anyakönyvezető segített. Nekem is bimbóvédőt javasoltak. De a segítség után elhagytuk. Még otthon néha elővettem, mikor nem sikerült bekapnia jól a bimbómat a babámnak.

4 hetes volt, mikor először mentem el a szükséges dolgokat beszerezni, ami még hiányzott, mert a férjem nem mert nélkülem vásárolni, félt h rosszat vesz, s olyankor Ő etette. Nagyon rikán kapott cumisüvegből anyatejet, de tápszert sosem váltottam ki, pedig úgy engedtek haza a kórházból, hogy 3400ról 3220-ra fogyott, s szerintük szükséges a tápszer. 2 hónaposan cumizavaros lett, 1-2 hétig tartott. Megvontuk tőle a cumisüveget, a cumit csak nyugtatásra kapta meg, s alvásra. De amint elaludt, kivettük a szájából. Már cumit kap, s cumisüveget is csak ha orvoshoz kell mennem (pl. pajzsmirigy, mert oda nem vihetem a sugárszás veszély miatt). Apa nem tudja kanállal megetetni. Meg ha olyan helyre megyünk, ahol nem merném megszoptatni, pl. most tervezünk egy 5-6 órás vonat útat, ahol nem kabinok vannak, s babám eléggé rug-kabál, íígy nem érne semmit, hogy letakarom. S sok levegőt nyel, így percenként megszoktam büfiztetni, mer elkezd sírni mellen. Ja, a cumizavar nálunk úgy jelentkezett, hogy eltolta magától a mellem, s amint közelítettem felé a mellemet, elkezdett üvölteni. Mára már rendbe jött. 3 és fél hónapos. S a cicin mosolyog, leszámítva mikor levegőt nyel, de ha megbüfiztetem, folytatja az evést. S csak anyatejet adok neki.

2011. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Várok még tapasztalatot továbbra is.


Kedves utolsó, én is pajzsmirigyes vagyok és hamarosan nekem is menni kell kivizsgálásokra, oda tényleg nem vihetem magammal a babát.

2011. máj. 19. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!