Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon remélem tápszerre nem...

Nagyon remélem tápszerre nem kerül sor, de érdemes azért venni valamelyikből előre biztos ami biztos alapon?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyiket!
2009. márc. 13. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban szülés után ki fog derülni azalatt a 3-4-5 nap alatt, hogy mennyi a tejed. Ha nem elég, a gyermekorvos mielőtt hazaenged titeket javaslatot fog tenni. Nálam úgy működött, hogy kértem is, hogy írják fel, de a zárójelentésen is az állt: anyatej+tápszeres táplálás javasolt. A biztonság kedvéért kiváltottuk rögtön, hogy kéznél legyen. Nekem az orvos a Milupa Milumil 1-et írta föl, amúgy rosszat még nem hallottam róla. Sok sikert!
2009. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. márc. 13. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi úgy jöttünk haza a kórházból, hogy sztem egy fél csecsemőotthont el tudtam volna látni tejjel, de nagyon féltem ,hogy mi lesz, ha hirtelen elapad (nem volt alapja, de rettegtem hogy éhezne a gyerek ha mondjuk én lebetegszem vagy mittomén).

Úgyhogy másnap, mikor kijött a gyerekorvos, írattam fel tápszert, a férjem kiváltotta és azóta is ott porosodik a szekrényben... nem is tudom, szavatos-e még.

Amúgy Beba Ha Start Aktív (azért HA, mert én sokmindenre allergiás vagyok)

Szerencsére nem kellett, és mivel időközben telepakoltam a fagyasztót is, sztem nem már is fogom kibontani.


De engem megnyugtatott a tudat, hogy végszükség esetére is lenne megoldás.

2009. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nálunk állítólag bababarát kórház van, de senki nem kérdezte, hogy van e elég tej, a baba bent volt velem a szobában, és csak fürdetni vitték el, szóval lehetett volna akármi is... ahogy hazajöttünk második nap jött a doki irattam vele tápot, biztos ami biztos, aztán jött nekem egy fogászati probléma jan2án irány az ügyelet, és akkor kétnapig nem ettem nem ittam nem volt tejem, jól jött a táp, két evést kellett pótolni akkor, aztán még egyszer kapott vmiért már nem emlékszem akkor kinyitottuk a másik zacsit is(mert csak három hétig jó nyitva) és a legutóbbi dokilátogatáskor irattam megint, biztos ami biztos, szerencsére azóta sem kellett, doki nem is akarta felírni mert 1kg-ot hízik havonta, de én hajthatatlan voltam, mert ha anno akkor nincs itthon táp hova rohantam volna, az év 5én indult szóval... nekünk milupa milumil HA 1es- van itthon
2009. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is megnyugtatás céljából gondoltam, és akkor iratok is majd fel bent a korházban vagy a gyerekorvossal. Remélem ott fog porosodni a szekrényben mert lesz elég tejem, és Babóka is ügyesen fog szopizni, szóval nem lesz rá szükség! :) Ennél több pénzt is dob ki az ember az ablakon. És akkor ezt a HA-st érdemes úgy látom, de gondolom ezt majd ha feliratok úgyis elmondják. Nagyon köszi a válaszokat, és minden jót nektek is!
2009. márc. 13. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon szülsz, akkor előre tényleg ne vedd meg, a kórházban majd kiderül, hogy lesz-e tej, kell-e a táp, vagy ha nyugtalan vagy, akkor ír a doki egyet, ahogyan a többiek is tanácsolták.

Én külföldön szültem, itt a kórházban nem sok minden derül ki, mert reggel szültem és délután már hazaengedtek, szóval én még szülés előtt vettem egy doboz tápszert. Sajnos nekünk kellett is, mivel egy csepp tejem nem volt, délutántól éjszakáig folyamatosan cicin volt, de akkor már olyan keservesen sírt, hogy muszáj voltam a táphoz nyúlni. Én áldom a megérzésemet, hogy megvettem, mert nem tudom, hogy mit csináltunk volna az éhes néhány órás négy kilós újszülöttel, mivel az összes küzdelmem ellenére a tejem egyáltalán nem indult be.

Talán ment volna a férjem világgá tápszert keresni az éjszaka közepén, de akkor meg én lettem volna kétségbeesve, hogy otthon maradok egyedül a babával, mert még szinte fel sem tudtam fogni, hogy megszültem és nem igazán voltam a helyzet magaslatán.

Szóval ne kelljen használnod, de én azt mondom, hogy léleknyugtatónak, meg mumusriogatónak nem árt, ha van egy otthon és szurkolok neked, hogy jó sokáig porosodjon az a doboz!

2009. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
irass fel, legyen egy recepted hogy megnyugtasson, de nem kell kiváltani.
2009. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok-köszönöm szépen a válaszokat, és minden jót nektek is!
2009. márc. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!