Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüveg helyett mit vegyek,...

Cumisüveg helyett mit vegyek, majd ha a hozzátáplálásnál tartunk? Enni tányérból kanállal de inni? Lehet kezdeni a csőröspohárból?

Figyelt kérdés
vagy mit ajánlasz?
2011. máj. 20. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

cumisüveget.

Miért baj hogy a gyereked az elsö életévében vizet iszik cumisüvegböl? Csöröspoharat van aki ügyesen használja, de az 6 hós kortól van és sokkal jobban jön, elöször folyni fog minden felé, és lehet utálni fogja.

Lehet pohárbol is itatni, de az macera ha útközben vagy.


De komolyan miért baj a cumisüveg egy több hónapos babánál?

2011. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
cumisüveg, csőröspohár, pohár
2011. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igény szerint szoptatok, kerüljük a cumit és cumisüveget.
2011. máj. 20. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj a cumisüveg, nekünk is volt, de egyáltalán nem használtuk. Inni pohárból ittak a gyerekeim. A nagylányom tudott inni csőrös pohárból is, fél éves korától el is fogadta a vizet, ha kínáltam. A két kicsi viszont nem tudott csőrösből inni, pohárból sem fogadták el a vizet 10-11 hónapos korukig. Később ha elmentünk otthonról, akkor sportkupakos flakonból ittak, vagy szívószállal. Otthon pedig eleinte műanyag pohárból, majd kb. 2 éves koruktól rendes üveg pohából.
2011. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 borzas20 ***** válasza:
100%

Szia,


Mi pohárból iszunk.5 hónapos a kisfiam,nagyon szépen iszik pohárból.

2011. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én most fogok szülni, és én sem akarok se cumit, se cumisüveget.

Szerintem attól függ, hogy mikor kezdesz el hozzátáplálni. 6 hónapos kortól, vagy később? Pl. én szeretném a babám 10-12 hónapos koráig szoptatni. 10 hónaposan pedig már lehet csőrös pohárból is itatni.


Az első hozzászólótól kérdezném: Mi a jó abban, ha a gyerek cumisüvegből iszik? Több olyan gyerek is van a környezetemben, akik 7-8 évesen is ragaszkodnak még a cumisüveghez. Mert abból tud fekve is inni, és sokkal kényelmesebb reggelente és esténként a kakaót abból inni.

2011. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónapos, 1-2szer próbáltam neki cumisüvegből teát adni, hasfájás ellen, de nem tudta mit akarok.

Pohárral itattam, már az első 6 hétben is pohárból adtam neki a mecsek illetve édeskömény teát.Nem is próbálkoztam a cumisüveggel, mivel szoptatok, gondoltam minek, ha nem szükséges.

Ma már sok mindent eszik, és gyönyörűen iszik pohárból!Nem is folyik mellé, komolyan!

Amúgy az a lényeg, hogy kis átmérőjű pohárból itasd, pl kávéscsészéből.Ebbe nem kell sokat önteni, nem kell nagyon megdönteni, hogy jöjjön a víz(vagy amit adsz) és nem olyan hatalmas a szája, hogy eltakarja a baba egész fejét:)

Nem kell rászoktatni a cumisüvegre, felesleges.

2011. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Otthon pohárból itattam a lányom, útközben meg csőröspohárral próbálkoztam, de a sportpalack jobban bevált. Amíg szoptattam, kb. 5 korty vizet volt hajlandó meginni egy nap.
2011. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiam anyatejes. 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást és csőrös pohárból vizet adtam neki (Mi NUK-os csőrös poharat használtunk, mert abból nem ömlik úgy a víz). Az első pár nap macerás volt, de utána ügyesen megtanult inni.
2011. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

és az mért baj, ha a kakaót, vagy tejet este cumisüvegből issza, míg ovis?

A csőrös mennyivel jobb a cumisüvegnél? Vagy a sport kupakos üveg? Ugyan az az elv, csak picit más fazon. Ez önámítás, meg mások beetetése...


Ha ezeket kerülni akarod, akkor kiskanál, vagy pohár.

De a melegben, ha nem csak szopik már, akkor mindenképp adj neki inni.

2011. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!