Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » HA 6 hó előtt már hozzátáplált...

HA 6 hó előtt már hozzátápláltál, meddig tudtad szoptatni a babád? és milyen ütemben haladtatok az étkezéskiváltásokkal?

Figyelt kérdés

Szeretnék legalább egyéves koráig szoptatni, de sajnos el kellett kezdeni a tervezettnél korábban a hozzátáplálást. illetve nem annyira sajnos, mert nagyon ügyes, jó étvágyú baba és semmilyen módszerrel nem tudtam már elég tejet adni neki. A fürdés előtti szopit már kiváltottuk, mert főleg este nem tudott jóllakni. ezen kívül tízóraira kap gyümölcsöt, ebédre főzeléket. ezek után még szopizik, de inkább csak szomjoltónak, mert egyébként elég emberes adagot eszik, 150 gramm körül. ezen kívül teljes szopi van reggel, este és délután, plusz éjjel legalább egyszer, általában kétszer.

Az ivással nem nagyon haladunk, bár így végggondolva nem is csoda, ha ennyit szopizik még. kínálgatom, itatom, elvégre egyre melegebb lesz. Ha egyre többet fog inni, akkor egyre kevesebbszer kell majd cici neki? nem árt ez a tejmennyiségnek? nagyon sokszor volt kevés a tejem neki :-((( ezért a nagy aggódás

ha kiváltjuk a tízórais gyümit is teljesen, majd az ebédet is (így ugye kb. 8 órán keresztül semmit nem szopizna), attól ugye nem fog elapadni a tej?

bocs, h hosszú voltam


2011. máj. 24. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük,most 9,és már csak reggel,és este kéri a cicit,meg nap közben ritkán,és mindig van annyi,amennyi kell.
2011. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várok még válaszokat természetesen.

a te picid mióta szopizik csak reggel és este?

2011. máj. 24. 18:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb. egy hónapja nem kéri napközben,és 6 hós kora óta csak nasizott a főétkezések között pluszban.
2011. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xStefix ***** válasza:

Azt nem írtad, most mennyi idősek vagytok most.


Szerintem ha jelenleg úgy látod, hogy elég neki az a mennyiség (evés és tej), amit kap, akkor egyelőre hagyd a további szopikiváltásokat. Mivel korán kezdtétek és láthatóan érdekli az evés, túl nagy lehet a számára a csábítás és simán abbahagyhatja hamarabb a szopit, mint 1 év. Én lassítanék a helyedben.

2011. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük és egy éves koráig szopizott (reggel és este). szoptattam volna tovább is, de úgy döntött, neki ebből elege van, ő már nagylány, adjak neki rendes kaját, és egyik napról a másikra nem kellett neki:)
2011. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok: 9-10 hónaposan már nem az evés a fő szempont a szoptatásnál náluk, hanem anya közelsége, érintése, a megnyugvás, a béke. szerintem nincs feltétlenül összefüggés a szilárd kaja mennyisége és a szoptatás igénye között.
2011. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1 éves kora latt a szoptatásnak igenis nagyon nagy jelentősége van, a korai hozzátáplálás meg legrosszab megoldéás, 6 hós kor előtt ha kevés atej akkor 100x inkább tápszer.


Fiamat egy évtizeddel ezelőtt a saját tudatlanságom miatt 3 hósan kedztem hozzázátplálni, emiatt hónaposan már csak 2x ciciezzt, de szerncsére csk 21 hósan választotta el magát.



A kicsinél szigorúan 6 hónaposan kezdtem a hozzátátplálást, ő 1 évesen még 3-4x cicizett, 2 éves múlt és még ciczik reggel, este.


Minél kevsebbet szopik, annál kevsebb tej termelődik a kereslet-kinálat elve alapján

2011. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, várok még tapasztalatot továbbra is!


Őszintén szólva a legalább egyéves korig szeretném szoptatni nem jelenti azt, hogy 2-3 évesen is :-( annyira pedig nem kevés a tejem, hogy szó szerint pótlásra legyen szükség, inkább arról volt szó, hogy a fiatalúr nagyon kíváncsi :-) vagy nem is tudom. de kábé négyhónapos kora körül kezdett el megpróbálni mindent megszerezni, amit mi ettünk :-) szívesen kóstolgat és pont ezért is adok neki, akár többször is egy nap. de pont emiatt is tartok attól, hogy elutasítja majd a szopit, mert "rendes" kaját enni érdekesebb. :-( mindenesetre akkor lassítunk, egyelőre marad ennyi étkezés, inkább kóstolgatunk még újabb ízeket, de a mennyiséget nem növelem, a többi étkezés kiváltása akkor ráér még. majd ha már friss gyümölcsök lesznek, akkor kiváltjuk a tízórait :-)

Egyébként kb. 7 hete zajlik a hozzátáplálás és 5-én lesz 7 hónapos.

2011. máj. 25. 10:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, a másik dolgo, amitől kicsit tartok, hogy picifiam többnyire cicin alszik el, illetve elalvás előtt ezzel nyugtatja magát és alapból nagyon rossz alvó. ha egyszercsak elapad a tejci... belegondolni is szörnyű...
2011. máj. 25. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. 15 hónapos még szopik, napi 4-szer. Emellett eszik, mint egy felnőtt. Reggel kéri, este, meg a nappali alvás előtt, illetve sajnos még éjjel egyszer felkel. Ha már nem lesz tejed, akkor nem fogja kérni, szóval ezen ne aggódj. Bár nekem fura lenne, hogy valaki szoptat, és elapad a teje.

Nekem még 150-200 ml-t szopik egy alkalommal.

2011. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!