Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 13hós babának mennyi a...

Egy 13hós babának mennyi a folyadékszükséglete ebben a nagy melegben ami most van?

Figyelt kérdés

Még szopizik (is) igény szerint,(főleg alvihoz kell neki)de kap mellé már Jana babavizes üvegből vizet. S már kap ugye főtt ételt,általában a mienkből kap olyat amit ehet:)

TEgnap kint voltunk a Kopaszin,játszott 3-4órát s itattam természetesen 10percenként de mégis mennyit adjak neki? Ill jó az ha sima csapvizet kap??Én is csak azt iszok...


2011. máj. 27. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyévesem is sima csapvizet iszik. Naponta összesen talán 1,5-2 decit, viszont elég sokat cicizik még (elalvásokhoz, ébredés után, és néha párszor csak úgy is). ha kevesellem a bevitt vizet, akkor csalok a kiskanalas kajáknál, kicsit hígabbra készítem mint általában.


Szerintem a lényeg, hogy ha kéri, ha nem, gyakran megkínálni, akár csak egy-két kortyokat is.

2011. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-3 év között ha még szopizik, az anyatej pótolja a vízivását; de ha nem fogyaszt anyatejet (idővel ez lesz a helyzetetek), akkor gyenge egy liter per nap vízivás (nyári melegben kicsivel több), lehetőleg ne csapvizet, hanem ennél tisztábbat, pl. bolti ásványvíz, szénsavmentes, vagy megbízható minőségű forrásvíz.

Egyetértek az előttem szólóval abban ,hogy a szopizástól függetlenül kósoltass meg vele olykor egy-egy pohár vizet, hogy ismerkedjen vele.

2011. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...előbbi soraimat kiegészítendő kérlek, olvasd el egy másik topic-ban írt soraimat is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2011. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!