Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopizás előtt-után megmossáto...

Szopizás előtt-után megmossátok a mellbimbót? Mivel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szopi után szoktam lemosni a nyálat, hogy ne a melltartóm legyen olyan. Sima meleg vízzel, nem használok hozzá szappant, vagy lemosót/tüsfürdőt. Azokat csak reggel-esti fürcsinél használom...

2011. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem mosom, Avent mellbimbókrémet kentem rá az első babánál, a másodiknál meg semmit. Csak fürdéskor mostam meg, közben nem, de gyakrabban cseréltem a pólóimat emiatt.
2011. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi és nincsen/nem is volt a babátoknak szájpenésze?
2011. jún. 1. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak fürdésnél mostam/mosom meg a mellemet, közben soha.

Már a második gyerekemet szoptatom, soha nem láttam még szájpenészt.

2011. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
soha nem mostam kifejezetten a szoptatások miatt, soha nem volt semmi baj a kislányom szájával.
2011. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elő vagyok. Nekem a gyerekorovos ajánlotta, hogy minden szopi után mossam le, mert a nyálban nagyon sok baci van, ami elszapotodhat a mellünkön, ( minden szopinál több kerül rá ) és szájpenészt, egyéb fertőzéseket kaphat el a baba. Sztem jobb lemosni, és megelőzni a bajt. Semeddig sem tart, csak pár mozdulat az egész. Én mindig nagyon odafigyeltem a higiéniára, főleg ha a gyerekemről van szó.
2011. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Konkrétan én meg szoktam mosni utána, mert tejcsis-nyálas marad, és jobban érzem magam, ha megmosom, különben ragad. Meg a gondolat, hogy a rajtam megsavanyodott tejet kéne először lenyalnia a mellbimbómról :-(

De anyukám valami cuccal (boraxos valami) mosta annó a 80'-as években minden egyes alkalommal, és furcsállotta, hogy a normál napi fürdésen kívül manapság nem mossák.

2011. jún. 1. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:
A nyolcvanas években még sokmindent máshogy csináltak. Az én anyukám is furcsállotta, hogy nem mosom le bórvízzel, meg hogy az első hetek után nem fejtem. Ő hét hónapig szoptatott mindkettőnket, és az utolsó napig fejt minden egyes szoptatás után. Attól félt, el fog emiatt apadni a tejem, de pont fél évvel tovább húztam, mint ő. :)
2011. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem mosom, csak fürdök ill. most hogy meleg van, max. sima vízzel, ha megizzadtam. (Úgy tudom, az anyatejnek pl. antibakteriális hatása is van, bimbógyulladásnál is javasolni szokták, hogy hagyjuk rászáradni.) A sötét, nedves helyeket kedvelő szájpenész meg a candida, amit a baba a szülőcsatornában vagy cumitól, játéktól kaphat el, és inkább a baba szájából terjedhet a mellbimbóra, nem fordítva. A gombák "más helyeken" meg kifejezetten szokták szeretni a szappant, tusfürdőt, plusz ki is szárad tőlük bimbó, úgyhogy én úgy logikáztam, jobb nem mosni.
2011. jún. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem szoktam megmosni a szopizás miatt (én nem találtam "mocskosnak") és nem is volt eddig a kicsimnek szájpenésze
2011. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!