Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptató anyukák! Miért...

Szoptató anyukák! Miért fejtek is -- akik így tesztek - folyton szoptatás mellett?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért csinálják egy csomóan ezt a rengeteg fejést hónapokig? Valaki közben anyatejleadó. Ha sok teje van, miért feji, hogy még több legyen? Aki pedig szoptat, annál nem működik a kereslet-kínálat elve, hogy állandóan "fejéssel foglalkozik"? Komolyan mondom, én ezt nem értem...
2011. jún. 2. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog miatt fejtem:

1. fejlődési ugrásnál, amikor a babám már többet evett volna, a cici nem bírta követni :), tehát tejszaporítás céljából

2. amikor leszokott az éjszakai evésről, hajnalra bedurrantak a melleim, ilyenkor csak annyit fejtem le, hogy megkönnyebbüljön a mell

2011. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem tudtam csökkenteni a mennyiséget, muszáj volt a maradékot lefejni, különben belázasodtam. Ha már lefejtem, leadtam. Az orvos max elapasztani tudta volna, csökkenteni Ő sem. Addig csináltam, amíg muszáj volt.

Mostani babámnál meg az történt, hogy a szomszédba koraszülött ikrek érkeztek, anyukájuknak nem volt teje. Kért, hogy adjam oda a maradékot. Megcsináltattam a vizsgálatokat, nekik felírták a tejet. Itt már tudatosan szaporítottam, hogy nekik is jusson.

Szerinted ez baj? Tudod, hogy hány koraszülött, esetleg beteg babának jön jól ez a plusz?

2011. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi, egyetértek veletek, én is így gondoltam :)

Kedves második! Nem, nem gondolom, hogy rossz, ha segítesz annak, akinek szüksége van rá. Épp csak a választ kerestem a kérdésemre, mert kíváncsi vagyok

2011. jún. 2. 12:27
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én okom ennél prózaibb volt:


szerettem volna ha van tartalék a fagyasztóban, ha esetleg valami történne velem, akkor apa is tudja etetni.

Be is vált, egy banális baleset miatt 3 napot kórházban voltam, ahová a járvány miatt a kicsit nem lehetett behozni etetni, így ezalatt felélték apával a fagyasztó tartalmát, én meg fejtem, és amikor kimentem, szoptattam tovább, mintha mi sem történt volna.

2011. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utólag visszgondolva: fogalmam sincs és tök felesleges volt.

De nem voltma megszállott, nem volt semmilyen mellszívóm, fejtem kézzel, csak nappal és csak otthon.



Amúgy több mint 2 éve szoptatok, ezért írtam, hogy felesleges volt

2011. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte azért kellett fejnem mert a babám nagyon sárga volt és nem tudott szopizni, így cumisüvegből kapta a tejcsit, ill kevés is volt a tej és szaporítani is kellett.

Aztán már azért fejtem mert több, volt mint amit a babám megevett és szopi után is nagyon feszültek a melleim és nem akartam, h begyulladjon.

Végül kb. 2 hónapos lehetett a lányom, amikor lett tejtestvére és ettől kezdve már azért fejtem, h nekik is legyen, mert ő egy örökbefogadott kisbaba volt.

Utólag sem bántam meg , h fejtem, 5 hónapos koráig rendszeresen napi 2x legalább , de 8 hós koráig néha- néha még fejtem.

Ettől a babámmal is tudtam foglalkozni, mert ő általában aludt amikor fejtem. 17hkm

2011. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az első négy hétben azért fejtem, mert nem fogadta el a mellem, és tejem meg rentgeteg volt!


Utána kaptunk segítséget (szopitanácsadó) és visszaszokott a cicre, de csak úgy, hogy minden szopi előtt fejtem 60-100milit!Mert nagyon erős volt a tejleadóreflexem, és csak fejés után tudtam szoptatni!

Szegénynek ha nem fejtem akkor az orrán foolyt vissza a tej, mert nem bírta nyelni!

Utólag egyszerű, de 4 hét éjjel nappali fejésbe került mire valaki rájött!


Szóval 6 hós koráig elengedhetetlen volt!Azóta ügyes,és még másfél évesen is szopik, de eszem ágában sincs azóta fejni amióta nem muszáj!

2011. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én az elején fejtem (kb 2-3 hónapig) azért mert akkor még sokkal több tejem volt mint amennyit megevett,és fájdalmasan feszült,ha nem tettem.+ az első babámnál még nem tudtam hogy meddig fogom?lesz-e elég stb és bőszen tartalékoltam a fagyasztóba.Egyébként nem használtam el ,20 hónapig szopott.A 2-3 hónap után már beállt a kereslet-kínálat,és megszűnt a "szétdurran" érzés,a csöpögés(mitöbb spriccelés)Második babám 7 hónapos,és most a hozzátáplálás kezdeténél,használgatom el a főzelékekbe a fagyasztott anyatejet,hogy ne menjen "pocsékba"mint az elsőnél.
2011. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akik azt írták, h mert sokkal több tejük volt, az mitől volt? Eredetileg is sok tejetek volt, vagy ittatok tejszaporító teát? Vagy más tejszaporítót? Ha az elején iszom, h beinduljon a termelődés és sok tejem lesz, és már feszül és fejnem kell, akkor abbahagyhatom a teát és akkor már magától sok lesz mindig?
2011. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13.13 vagyok.Én az elejétől iszom a tejserkentő teát,mert "perverz" módon szeretem az ízét(alig vártam hogy újból ihassam)de attól még ugyanúgy beállt a kereslet kínálat,tehát már nem több,mint amennyi kell.Abban biztos vagyok hogy nem igazán a teán múlik a mennyiség,hanem a baba igényén.
2011. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!