Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az édesítőszerre azt mondják...

Az édesítőszerre azt mondják 3 éves kor alatt nem lehet adni a babáknak (miért? ). Az nem gond, hogy szoptatás alatt használom?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

testsúly kilogramonként bevitt eltúlzott édesítőszer hasmenést, bélrendszeri károsodást okozhat, a babáknál pedig gátolhatja a hasnyálmirigy normális kifejlődését, ami az inzulintermelésért felelős, így lehet a gyermek cukorbeteg, még,ha nem is látott cukrot.

Ha szoptatás alatt édesítőszerezel, akkor süssinát használj leginkább és mértékkel, mert a babának hasgörcsöket,hasmenést okozhat.

2009. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hm.

Sajat szemelyes velemenyem,hogy az edesitoszer nem tul jo dolog.

Uditokben rosszabb,ha edesitoset (diet-et) iszik az ember,mint a cukrosat.A majat karositja.

Aspartame miatt.De ezt csak uditokrol hallottam.

Csak mint jo tudni valo,annak,aki ezt olvassa.

2009. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat, de azt elfelejtettem írni, hogy aspartman mentes édesítőszert használok. A cukros pl: üdítőket is azért váltom ki ezzel, hogy ne hízzak el! Várandóság alatt is használatam. Remélem nem csináltam bajt vele.
2009. márc. 20. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Én (első válaszoló) is ittam -ettem ilyen dolgokat terhesen, de kevesebbet mint előtte, amúgy 15 éve kb édesítőzök cukor helyett, persze nem csak bogyót, hanem gyümölcscukrot is canderelt is használtam.

Ilyen esetekben jó ha gyakran kérsz májfunkcióvizsgálatot, amit elvileg a nőgyógyász a fogamzásgátló illetve a terhesség miatt is elvégez.

A cukorbetegeknek is nézik a máját.

Én inkább abban látok összefüggést, hogy azóta migraines vagyok, hát nem is tudo, ha észrevennéd, hogy gyakrabban fáj erősen a fejed, akor inkább cukrozz.

2009. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!