Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet valamily...

Szoptatás alatt lehet valamilyen nyugtatót szedni?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok borulva. Van egy másfél éves kislányom, és 3 hete született meg a fiam.

Apa kimerült a munkában, ha hazajön, vagy itthon van, csak a saját dolgával, szórakoztatásával foglalkozik. Ha rábízom a picit is a számítógép előtt ülve fogja. Ha a naggyal kéne foglalkoznia, azt is a gép mellől teszi. Hogy elvigye megetetni is vagy 5-ször kell kérni. Éjszaka nagy nyűglődések árán kel fel, hogy megbüfiztesse. A naggyal gyakran türelmetlen (persze én is) és amióta velünk van a pici, sokszor kapott a fenekére, ami szomorú.

Szeretném, ha több türelmem lenne hozzájuk, mert ez nem állapot, apjukra meg nem számíthatok (változás téren sem). Ha valamilyen gyenge nyugtatót szednék, talán javulna a helyzet.


2009. márc. 22. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hova,sedatif pc!Apukát meg rakd helyre picit,nem zavarja,hogy a felesége nyugtatókra kényszerül?Elhiszem,hogy fáradt,de ketten válaltátok a gyerekeket,és legalább a naggyal foglalkozhatna,hogy kicsit könnyítsen a helyzete...
2009. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hűha,ez tényleg nem jó!Tudod,hogy a gyerekek nem tehetnek semmiről.Sedatif Pc-t próbáld meg,ez egy homeopátiás tabletta,napi 3x2-őt kell szedni.Szorongásra,depire is.Én szedem....Úgy néz ki,hogy beválik,csak türelem.Arra gondolj,hogy gyönyörű gyermekeid vannak,akiket TE gondozol,és olyanokká "alakítod" ahogyan azt Te szeretnéd!Tudom,hogy sokszor jó lenne kicsit kikapcsolódni,mert azért hiába,hogy anya vagy,Neked is szükség van egy kis életre.Én ezt úgy oldom meg,hogyha férjem itthon van,elvégzi a dolgát,és ha szopik a kisfiam utána együtt vannak,én meg takarítok,zenét hallgatok,netezek.Nekem ez bőven elég.Szóval én bele estem a depibe sajnos,és mostanában érzem,hogy sokkal jobban vagyok amióta ezt a tablettát elkezdtem szedni,és nem gondolok semmi rosszra,hanem a gyönyörű gyermekemre.A férjed meg kicsit szégyellje magát,nem a gép előtt kéne ülni,hanem egy kis időt a gyerekekre szánni,elvégre Ő az apjuk.Ne hagyd magad,hanem szépen mond el Neki,hogy Te is emberi lény vagy,és hagyjon levegőhöz jutni egy fél órát legalább.Remélem ezzel nem írtam rosszat.Eleinte férjem sem volt sokat a picivel,de aztán szépen hozzá szoktattam,azóta mindig foglalkozik a kisfiával ha 2 percre is,de igenis vegye ki a részét....

Sok sikert!Szép napot!

3 hónapos kisfiú anyukája :)

2009. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régebben pánikbeteg voltam, pár hete éreztem, hogy megint szorongásrohamok fognak rám törni a kimerültségtől és a lelki megterheléstől. A babám mellett ezt nem engedhettem meg magamnak. Vettem MagneB6-ot és elkezdtem szedni, napi 3x2-őt. 3 nap alatt teljesen helyrerakott. Első körben szerintem ezt próbáld meg, hátha ez is elég lesz.
2009. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a MagneB6-ot szoptatás alatt nem lehet szedni,ezt a védőnő is mondta,és a betegtájékoztatón is rajta van,hogy kiválasztódik az anyatejbe,ezért nem javallott a szedése,és a Magnerotot sem ajánlom.Sajnos én depressziós lettem,és a Sedatiffel próbálkozom,és kibeszélni magadból a gondokat,az is sokat segít,nekem ezek beváltak.

Szép napot,és jó egészséget! :)

2009. márc. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Seduxent lehet, én még a terhesség alatt is szedtem egy ideig, de kérdezz meg orvost.

Remotiv extra esetleg, Az jó, de nem tudom, lehet-e? Elvileg gyógynövény.

2009. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!