Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam végig?

Hogy csináljam végig?

Figyelt kérdés
18hós a nagylányom és 8hetes a pici pocaklakó. A nagyobbik még 2xszopizik naponta. Nem akarom elválasztani, de félek, hogy elapad a tejem. Lehetséges a terhességet úgy véigcsinálni, hogy szoptatok?
2011. jún. 15. 21:11
 1/9 A kérdező kommentje:
értem ez alatt, hogy nem fog ártani a picinek, nem fog más izűvé válni ami már nem kell neki..stb.
2011. jún. 15. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen ilyenkor megváltozik a tej íze, mint mikor menstruál, sportol az ember. Van olyan gyerkőc akit ezek a dolgok nem izgatnak és tovább szopiznak, de vannak olyanok is akik ilyenkor nehezen vagy egyáltalán nem fogadják el a cicit. Eddig a 8 hét alatt milyen volt a lánykád? Elfogadta? Ha igen akkor nem lesz gond viszont szülés előtt 1-1,5 hónappal érdemes lenne elválasztani ha addig nem választja el magát, hogy a szervezeted a pocaklakóra tudjon "koncentrálni". :D
2011. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet tudni, én rábíztam a természetre és a lányomra.

6,5 hónapos terhes voltam, amikor elválasztotta magát (20 hónaposan).

De sokan vannak, akik szülésig szoptatnak, és aztán tandemben tovább.


Itt olvashatsz erről még bővebben:

[link]

2011. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Taticsa ***** válasza:
27%

a szoptatás során oxitocin hormon szabadul fel, ami méhösszehúzódást vált ki. hogy ez okozhat-e vetélést, koraszülést?Én nem mertem kockáztatni. Az én lányom 7 hós volt amikor terhes lettem a fiammal. Szépen fokozatosan 2 hónap alatt leválasztottam, de úgy vettem észre a végére már tejem sem nagyon volt. A lányom is inkább csak a cicikélés öröme miatt csüngött rajtam. És amennyire féltem a leválasztástól, annyira nem volt vészes. az én cici függő, állandóan mellen lévő bébim nagyon hamar elfelejtette, hogy AZ mire való. Mellé tudtam heverni anélkül, hogy azonnal a didit keresse. Miután a fiam megszületett (most 4 hós) a rengeteg tejcsiből neki is jutott (pohárból).


Ez az én sztorim, de mások (pl a romák közül sokan) végig szoptatják a terhességet és utána mindkét gyereket.

2011. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok még egyszer.


Ha egészséges vagy, nem voltak vetéléseid és minden rendben a terhességgel, akkor nem kell vetéléstől tartani.


Soha senki nem fogja tudni bizonyítani, hogy valakinek a szoptatás miatt vetélt el a babája, hiszen számos baba szoptatás nélkül is elvetél, viszont rengetegen szoptatnak problémamentesen terhesség alatt. (Én is)

Ha Neked nem válik kellemetlenné (pl. érzékeny mellbimbó vagy ilyesmi), akkor nem kell letenni Róla.


7 hónaposan könnyedén "elfelejteti" a baba a cicit, 18 hónaposan már ez nem így működik.

Ennek ellenére teljesen megértem, hogy valaki terhesen nem szeretne szoptatni, csak kérdező azt szerette volna tudni, hogy lehetséges-e?


(A kisebbségieket meg egyáltalán nem kéne ebbe bele keverni...)

2011. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

egyenlőre semmi gondot nem okoz a dolog, nem érzékeny méga mellem. Bár az első babával sem volt az, sőt nemis okozott nehézséget a terhesség sem.

Akkor szoptatok nyugodtan, majd ha a kislányom úgy dönt, akkor abbahagyja. Nem szeretném őt elválasztani és remélem a tejem is megmarad végig.

2011. jún. 16. 06:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna! A fiam pont másfél éves, és nagyjából hét hetes terhes lehetek. Én is naponta kétszer, néha háromszor szoptatok. Az orvosnál rákérdeztem, ő annyival elintézte, hogy úgyis elapad a tejem nemsokára.


Eddig nem apadt el, majd meglátjuk mi lesz. Én úgy gondolom, hogy a babámra és a természetre bízom a dolgokat. Ha elapad a tejem, akkor az azt jelenti, hogy a szervezetemnek túl sok lenne a babavárás és a szoptatás egyszerre. De olyat is ismerek, akik végig szoptattat a kilenc hónapot. Szóval valahogy alakulni fog, én meg nem fogok "tiltakozni" az ellen.

2011. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy néha megkóstolom a tejemet. Amióta van a baba, tényleg megváltozott az íze, de ez a fiamat egyáltalán nem zavarja. Az meg nem igaz, hogy a sportolástól megváltozik az anyatej íze. Egyrészt saját tapasztalat, másrészt gyerek gasztroenterológus főorvos mondta nekem, hogy ez az egyik legszélesebb körben elterjedt tévhit az anyatejjel kapcsolatban.
2011. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kislányom nekem is pont 18 hónapos.:)

De most az előző gyerkőcömről mesélek, aki 2,5 éves volt mikor elválasztotta magát. Én ekkor voltam a kicsivel a 4. hónapban. Kíváncsi voltam mi lesz, mert a neten azt olvastam, hogy ez az a várandóssági hónap, mikor megváltozik jelentősen az anyatej íze. képzeld el, a fiam pont aznap mikor 2,5 éves lett, a reggeli szopi után azt mondta, hogy jossz. Kérdem i roszz? Mutatott a cicire és mondta, hogy jossz a tejci. Aznap este (akkor már csak reggel és este cicizett) még bepróbálkozott, de egy-két szívás után elfordult és elaludt. Utána soha többé nem kérte. :)

Nekem sem lett volna sosem szívem elválasztani, mivel sokat olvasni, hogy nem lesz baj ha szoptatok. Az LLL honlapján is olvashatsz erről és az én dokim is csak annyit mondott viccelődve, hogy szoptasson nyugodtan ha jólesik, legfeljebb majd örül a nagyobbik a sok tejcsinek ha megszületik a baba.

2011. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!