Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most szó nélkül csináljam...

Ezt most szó nélkül csináljam végig?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,szüleimmel élek és dolgozok .65 ezer ft a fizetésem , és ebből 40 ezret oda kell adnom minden honapba neki, hogy itt lakhassak.

Mindig oda adom, de viszont ha épp nem dolgozok, akkor nekem kell rendszerint mosni főzni takaritani, mindent megcsinálni amit csak tudok.Ha nem teszem meg akkor fenyegetőznek hogy kidobnak itthonrol, meg mit képzelek én magamrol stb. ha nem dolgozok mi az hogy pihenni akarok.Elég húzós melóm van 12 órába álló munkát végzek, szóval eléggé kivagyok, és még itthon is csináljak meg mindent a pénzen felül hogy itt lakhassak.Ezt megtehetik velem? Elég megterhelő nő létemre ez az egész.Elköltözni meg nem tudok , mert egy albérlet ige drága.Kinek mi a véleménye, most ez jogos hogy ezt teszik velem?


2011. febr. 24. 09:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez durva,de lehet csak én élek más világban.

Az én anyukám sosem csinálná ezt velem még akkor sem ha munkanélkül lennék.

Persze nálam alap hogy besegitek amit tudok,de ha fáradt lennék és még pénzt is adnék be akkor nem csesztetnének.

Nem értem hogy lehet egy gyereknek ilyet mondani,hogy kirakják? fúúúj...

Ha tanulnál még akkor is ezt etnnék?

Sok fiatal még tanul ilyenkor.

2011. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

18 éves korom óta nem engedik hogy tanuljak.mivel nagy korú vagyok, tartsam el magamat.most próbálok pénzt gyűjteni és elvégezni egy fodrász tanfolyamot.azzal talán jobban keresnék.

ráadásul a munkahelyem 1.5 órára van lemelozok 12 órát, hazaérek még 1.5 óra, és még csináljak meg mindent.

meg cseszegetnek hogy ne egyek este..nem vagyok kövér se semmi, de ne egyek.egész munka idő alatt van egyszer 20 meg egyszer 30 perc szünet, és mire kiérek a gyártó sorról az ebédlőbe vagy 10 perc, az öltöző is vagy 10 percre van szal enni sincs időm, épp hogy van időm egy cigit elszivni,meg elszaladni wc re igy korán reggel indulás előtt tudok enni egy kis akármit, este meg ha hazaesek, már ne egyek....:(de mondjuk ezt már megszoktam, csak roosszul esik.

ugy meg nem ehetek hogy valamit behozok a szobámba mert mindenre figyelnek ha eltünik akármilyen kaja már le vagyok baszva.apám 130 kilo, és neki szüksége van a sok kajára.ezt meg is mondta.ezekszerint sajnálja tőlem=/

2011. febr. 24. 09:27
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Hát, azt én is elvárnám, hogy ilyen esetben a gyerekem adjon be valamennyit a közösbe, elvégre gondolom a kaját, számlákat...stb. még anyukád fizeti.

Az viszont nem fair, hogy 12 órát dolgozol, és utána még neked kell rendbe tenni a háztartást is. Ha nem lenne munkád az más, akkor elvárhatnák, de így sztem sok. (Habár, nem tudom, hogy anyukád dolgozik-e, és ha igen, mennyit. )

2011. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

ja és cirkuszkodik apám hogy ha azért fogom otthagyni a melot mert összecsuszok hogy nem eszek, akkor is kirak...

azt mondja egyek nap közbe de hogy ha egyszerűen nincs időm, és gyártó sorra nem lehet ételt bevinni.nem érti meg.25 ezerből élek,ruházkodok stb pénzem nincs arra hogy ott ebédeljek, mert nagyon drágák ott a kaják, 800 ft egy tányér kaja.

2011. febr. 24. 09:30
 5/28 A kérdező kommentje:

ma 09:28

nem az a baj hogy bele kell adnom pénzt..hanem a szivatás,meg röhögnek rajtam hogy csak ennyit keresek.meg meg ne szakadjak a meloba kibirom simán, mert van hogy mondom hogy nagyon fáradt vagyok, de tényleg alig élek.

és nem érdekli őket, nem hagynak aludni hangoskodnak, nem birok pihenni se.

anyám melozik 8 órába bankba dolgozik, apám max vagy 10 órába, de ő vállalkozó semmit nem csinál fizikai munkát csak a melosokat irányitja...jol keresnek mind a ketten és lenéznek.

igen ők fizetik a számlát, de én alig használom a villanyt mert alig vagyok itthon,netezek nagy ritkán, fürdök minden nap, annyi, fűtés meg ugye mindig megy...szal nem vagyok én sztem annyira megterhelő pénzügyileg a számukra.

2011. febr. 24. 09:34
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál közös albérletbe menni egy barátnőddel vagy kolléganőddel? Még az is jobb lenne, mint ez a helyzet. Vagy szobabérlés? Sokszor az is olcsóbb, mint 40 000 Ft.

Valahogy már rég otthagytam volna őket, és rájuk se nyitottam volna az ajtót.

Értem, hogy adnod kell a rezsibe, kajába, na de szinte csak aludni jársz haza, 40 000 Ft-ot elhasználsz és eszel?? Ezt nem hiszem el. Jó kis fejőstehénje és ingyencselédje vagy a családodnak! :(

2011. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

minden munkatársamnak családja van. ráadásul nem ismerem őket annyira.

nem tudnék amugy sajnos.de most probálok nézni albérletet valami olcsót, hátha

multkor egész éjszaka lázas voltam meg görcsöltem nem birtam reggel felkelni, és amikor apám meglátott elkezdett ócsárolni elhordani mindennek hogy mit képzelek hogy nem menetem, büdös a munka, meg ilyenek, közbe tényleg nagyon nagyon beteg voltam, ki fog dobni ha nem melozok, stb, és inkább fogtam magamat és olyan betegen elmentem melozni csak hogy ne hallgassam , mert nem bírtam

2011. febr. 24. 09:45
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
9:28 vagyok. Hát, a szüleid enyhén szólva is érdekesek. Mi az, hogy ne egyél? Enni kell, főleg, ha a z ember dolgozik. Mért nem engedték, hogy tovább tanulj? Egy érettségivel jó, hogy nem tudsz jobban fizető melót találni!
2011. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

azért nem engedték, mert hogy ők nem fogják fizetni a tandijat stb...nem tartanak el tovább.nagykorú vok.

ne egyek..mert már este van azért..=/

bezzeg apám még fél 10 kor is ül a konyhába és eszik ész nélkül fél órán át...

2011. febr. 24. 09:54
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

kérdező!!

innen sajnos egy kiút van, amit én tennék a helyedben!

gyorsan felszednék egy jól kereső vagy jobbankereső pasit, mert lehet egy olyan tudna neked segiteni,ha már a szüleid ilyenek sajnos.űÉs egy jólkereső pasi mellett még lehet tanulni is tudnál, és nem venné el a kis fizetésedet!!

mit szolsz ehhez?

2011. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!