Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt ehetek málnát?

Szoptatás alatt ehetek málnát?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az eper allergizál, de a málna is tilos?
2011. jún. 19. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Málnát a babák a magok miatt nem ehetnek.
2011. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Málna is ugyan olyan alergén növény.

Söt talán az még jobban kiszokta ütni az embert mint az eper.

ès nem lehet.

a málnát sem a magja miatt nem lehet adni a babának hanem mert alergén. paszírozva mindent lehetne adni a babának, mert simán áttudnád paszírozni, hogy mag ne legyen benne.

2011. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló, nem a babának adná, hanem ő enné!

Kedves Kérdező! Az eper igen erős allergén, a málnáról nem nagyon hallottam ilyet. A legbiztosabb, ha egyik délelőtt eszel pár szemet, és figyeled a babát. Ha nem mutat reakciót (hasfájás, kiütés), akkor nyugodtan eheted.

2011. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Én biztosra mentem, és kihagytam. Minden apró magvas gyümölcs allergén (kivi, banán, eper, málna stb.)

Ha nem allergiás rá, akkor nyilván semmi nem történik, de ha igen, azt meg nem tudni pontosan hogy mi, én nem kockáztattam, igaz másfajta allergiánk volt bőven...

Nem lehet tudni pontosan mi és hogyan megy át az anyatejbe, de sok minden átmegy.

Egy idényt ki lehet bírni málna nélkül.

2011. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te eheted, a baba nem! Az allergiát a magok válthatják ki, amik tudvalevőleg nem mennek át a tejbe. Persze, vannak érzékenyebb babák, így nem árt, ha nem eszel elsőre egy kilót :) Tégy néhány szemmel próbát és figyeld a babát! Ha holnapra sem lesznek rajta pöttyök, nyugodtan eheted. Épp így a többi apró magvasat is :)
2011. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
[link] Ld utolsó kérdés és válasz!
2011. jún. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoptatok és ettem málnát epret és ribizlit!! Persze mindig csak keveset! Nem lett baja a babámnak ugyanis a magok nem mennek átt a tejbe és az váltja ki allergiát!

3 hós anyukája

2011. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14.47es!

te érted amit irni akartam.

elsö voltam.

2011. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ne egyek málnát se.
2011. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pedig van babáknak valo málna izü tea is...
2011. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!