Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyümölcsöt ehetek...

Milyen gyümölcsöt ehetek szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Mostanában azt mondják, hogy ki kell próbálni, vajon birja a baba vagy nem. Nem tudom, hogy merjek-e kisérletezni, de valamilyen gyümölcsöt is ennék...Mi az amit nem szabad enni?

Dinnyét ehetek?


2011. júl. 31. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyümit ehetsz.

Inkább a hüvelyes zöldségekkel szokott bibi lenni. (pl. bab, borsó); de az se mindenkinél okoz bajt.

2011. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Eper az allergén és átmehet a tejbe. Jobb félni, mint megijedni.

Amúgy szerintem minden mást.

2011. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja, tényleg, az eper! na az esetleg, ami kerülendő, de kis mennyiség szerintem ott sem okozhat nagy gondot.
2011. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, a lényeg, hogy ne legyen agyonpermetezve.
2011. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyümölcsöt és zöldségfélét ehetsz, amit óvatosabban, azok a káposztafélék és a száraz hüvelyesek. Ezekböl elöször csak keveset egyél, ha utána a baba feltünöen nyugtalanabb, akkor azt a bizonyos ételt kerüld el. Ugyanez érvényes a gyümöclsökre is, ha valamelyik után gond van, akkor azt kerüld ki. Amiatt, hogy esetleg egy-két valami nem tetszik neki, nem szabad az összeset kihagyni.

A legtöbb babának nincs semmi baja se a zöldségekkel, sem a gyümölcsökkel, viszont fontos, hogy az anya egye ezeket, mert különben a teje nem tartalmaz vitaminokat meg elegendö tápanyagot.

2011. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

De eper már nincs. :o)

Én nem ettem epret, málnát. Kiwit se ennék, de hát most az sem jellemző...

Aztán a zöldségeknél: káposzta, karalábé, karfiol, brokkoli, kukorica, gomba (na jó az nem zöldség :o) bab, nálam ezek okoztak gondot.


Van egy trükk a brokkoli, karfiol, karalábé semlegesítésére: Az első főzővízben forralni 2-3 percig, majd azt leönteni, és új vízben tovább főzni.

Nekünk bejött!

Se nekem, se a gyerekeknek nem okoz szélgörcsöt. :o)

2011. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2011. aug. 1. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!