Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mennyi ideig tart egy...

SOS! Mennyi ideig tart egy kézi fejés?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, h most pár napig nem tudok szoptatni, de le kell fejnem a tejet napi kétszer. mivel napi kétszer is szoptattam eddig. Az a baj, h nincs nálam mellszívó, kénytelen vagyok kézzel fejni. Nap végére már fáj a mellem, jól megmasszírozom mielőtt fejni kezdek. Úgy érzem vmit rossul csinálhatok, hiszen egy fejés majd egy óráig tart, és még utána is jön belőle tej, csak azért hagyom abba, mert nagyon elfáradok, főleg a kezem... Viszont attól pedig nagyon félek (hiszen még a fejés után és egész nap fáj a mellem egy kicsit) nehogy elmenjen a tejem, illetve be ne gyulladjon stb. Tudnátok vmi hasznos tanácsot adni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 20. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én kézzel sose tudtam,hogy kell.A kézi mellszívótól viszont majdnem sírtam annyira fájt a kezem.Viszont az elektromos medelát imádtam.Havi szinten 16 hónapig elvittek 30 liter anyatejet.3 óránként csak fejtem.
2011. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem igazán értem a válaszodat, ne haragudj. Lehethogy rosszul fogalmaztam vmit... a lényeg, h nincs lehetőségem mellszívóval fejni!!!! Csak kézzel fejhetek, nincs llehetőségem mellszívót venni. A kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy mit csináljak, h ne fájjon a mellem??? Pár napig kénytelen vagyok csak fejni és nem szoptatni! Van vkinek vmi HASZNOS ötlete?
2011. jún. 20. 21:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztosan jó technikát alkalmazol? Ne masszírozd meg annyira, hogy fájjon. Ha fejés előtt meleg vizes ruhát teszel a melledre, akkor jobban jön a tej. A mell tövétől kezd el a masszírozást, és a mellbimbó irányába húzd az ujjaidat, de ne túl erősen. Elég, ha addig fejsz, amíg erősen jön a tej, mikor már csak pár csepp van, akkor hagyhatod. Ha csökken is ez alatt a pár nap alatt a tej mennyisége, mikor majd újra szoptatni tudsz, visszaáll a kereslet-kínálat. Sok sikert!
2011. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meleg vizes borogatás fejés előtt, esetleg zuhanyzás, és próbáld fejés közben is kicsit masszírozni a melledet, az egy kicsit másfajta mozgás, és kicsit tud pihenni a kezed. Sajnos jobb ötletem nincs.
2011. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked, remélem, segít:


A fejés

A tejöblök kiürítése


1. Helyezze a hüvelykujját és a két ujját először kb. kettő-négy cm-re a mellbimbó köré.

Használja ezt a mértékegységet útmutatóként; ez nem esik egybe szükségszerűen a mellbimbó udvarának külső határával, mivel annak mérete más minden nőnél.


2. Helyezze hüvelykujja begyét a mellbimbó fölé, és az ujjbegyeket a mellbimbó alá, C betűt formálva a kezével.

Ne fogja körbe a mellet!

Húzza hátra a mellkas felé

Az ujjak zártak legyenek.

Nagy mell esetén először emelje meg a mellet, aztán húzza hátrafelé!

3. Végezzen sodró mozdulatokat előre az ujjaival, mintha egyszerre akarna ujjlenyomatokat készíteni.

Sodró mozgása összepréseli és kiüríti a tejöblöket anélkül, hogy a mell állományát megsértené.


4. Ismételje ritmikusan e mozdulatokat, hogy kiürítse a tejöblöket!


5. Járja körbe a hüvelykujj és az ujjak helyzetének változtatásával, hogy az összes tejöblöt kiüríthesse. Használja mindkét kezét a fejéshez.!


Kerülje a következő mozdulatokat!


* Ne préselje a mellet! Ez kisebesedést okozhat!


* Ne húzza kifelé a mellbimbót és a mellet! Ez szövetroncsolást okozhat!


* Ne csúsztassa kezeit mellen! Ez a bőr kidörzsölődését, égését okozhatja.

2011. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat! Rengeteget segítettél!!! Jó tudni,h mit nem szabad csinálni, mert én pont ezeket csináltam fejés közben, csúsztattam a kezem stb, azt hittem ettől jobban kiürül a mell. Ezért fájhat a mellem... Köszönöm még egyszer!!!!!!
2011. jún. 20. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ezt kérdezed, de hátha segítek vele.

A tescoban 2000 ft-ért van a saját márkás, pumpás (tehát olyasmi mint az avent) mellszívó. Itt valaki azt írta róla, hogy jó.

Nekem sajna nem sikerült kézzel fejnem. És mikor elromlott a mellszívóm, már nem akartam újra beruházni. Akkor vettem egy olcsóbbat (két cső vákum elven, aki ajánlotta, neki jó volt, nekem nem) De ez még ennyibe sem kerül.

2011. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Megtaláltam :)

2011. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, boldog babázást és szoptatást Neked! Nagyon tiszteletre méltó, hogy ennyit küzdesz érte.
2011. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell a tejet odaadni a babának, akkor először masszírozd be Bepanten kenőccsel, attól nagyon jól fog csúszni a kezed rajta, és öröm lesz kimasszírozni a tejcsit.
2011. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!