Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori mellretétel és fejés...

Gyakori mellretétel és fejés mennyi idő alatt hozza vissza a tejci mennyiségét? Hány nap alatt várható változás?

Figyelt kérdés
6 hós kisfiamat eddig csak szoptattam, pár napja viszont nagyon lecsökkent a tejmennyiségem. Nem tudom, hogy mi történt, de nagyon el vagyok keseredve.
2010. szept. 19. 09:34
 1/7 xStefix ***** válasza:

Ha még csak szopik, akkor ideális esetben 2-3 nap alatt nő a mennyiség. Ha már eszik is, akkor ettől hosszabb időbe is beletelhet.


6 hónaposan is van egy növekedési ugrás - az eddigieket nem vetted észre?

2010. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,már akartam neked privit irni.3 hónaposan emlékszem növekedési ugrásra,de mintha nem igy lett volna.4-én voltunk 6 hósak,kóstolgatunk egyelöre.Pár napja még feszültek a melleim,folytak,a tejleadó reflexem is erős volt és hosszan tartott.Tegnap óta meg löttyedtek a ciciim,gyenge a tl. reflex is.Kisfiam éjszaka is szopik,cicin alszik el,de tegnap éjjel is éreztem,hogy 4 óra alvás után se termelődött újra a tejci.Szeretnék sokáig szoptatni és mindent meg is teszek.Akkor azt mondod,hogy holnapra,holnaputánra helyreállhat?Hány óránként tegyem mellre?Éjszaka 2-3 alkalommal szopik,akkor az elég?
2010. szept. 19. 16:45
 3/7 xStefix ***** válasza:

Eddig akkor minden következő szopi idejére megduzzadt, feszült a melled? Esetleg fejtél is hosszabb ideig / gyakran? (És mostanában abbahagytad?)

Ha valamelyik igen, akkor elképzelhető, hogy mindezidáig túltermelésed volt. Ezt támasztja alá az is, hogy csak mostanában érzed, hogy felpuhult a melled. (Ez nem baj, csak általában már jóval korábban be szokott állni a kereslet-kínálat.)

Az is lehet, hogy alapból sok tejed termelődött eddig, minden külső behatás nélkül (mindössze hormonhatásra), az erős tejleadó-reflex ezt is valószínűsítheti. Illetve ugye az éjszakai szopi is elég jól serkent.


Fontos tudnod, hogy a puha mell nem jelenti azt automatikusan, hogy kevés a tej! Sokkal gyakrabban a fenti egyensúly beállását jelzi: innentől a tested már pontosan tudja, hogy mennyi a pont elég tejmennyiség és nem tartalékol "feleslegesen".


Általában nem szükséges külön szopikat beiktatni vagy ébreszteni a babát, az is bőven elég lehet, ha neki megfelelően szoptatod. Azaz, amikor jelzi és ameddig kéri. Ha ez nem lenne elég, akkor lehet fejni és egyéb szaporító módszerekkel próbálkozni, de az alap mindig ez szokott lenni. A többi csak kiegészítés.

2010. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Még egy jutott eszembe: Menzeszed nem akarózik megjönni mostanában?

Egyeseknél ez is okozhat átmeneti tejcsökkenést.

2010. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszaid.Mensi nem jön szóba szerintem,eddig még nem jött meg és nem is érzek semmi rá utaló jelet.Eddig feszültek a melleim,mire eljött a szopi ideje.Fejni naponta 1-2-szer kellett,olyankor szoktam,ha éreztem,hogy tovább feszül.Egyébként igény szerint szoptatom születésétől,szereti a cicit,most már keresi a kis drágám,napközben is van,hogy azon alszik.Éjjel is mindig felkel.Szóval nem tudom,hogy mi történt most.Akkor most a kanalas adagon ne emeljek még,igaz?Mert akkor meg azzal lakik jól és kevesebbet fog cicizni,ugye?Csak ezt a kereslet-kinálatot azért nem értem,mert akkor mikor feszült a cicim,elégedettebb is volt a kisfiam,mint most.De tényleg lehet,ahogy irtad a fejlödési ugrás lesz a megoldás,mert gyakrabban is kér,2 napja éjjel pl. 2 óránként cicizett.Ezért nem is feszül a mellem,én meg azt hiszem éhes,azért szopna gyakran.Ma meg egyszer akkorát bukott,akkor gondoltam lehet,hogy mégse éhezik.Jól össze-vissza irhattam mindent,de én is próbálom kifikózni mi lehet.
2010. szept. 19. 21:10
 6/7 xStefix ***** válasza:

Gyanítottam, hogy eddig rendszresen fejtél is.. Ha legközelebb lesz ilyen feszülés, akkor ne az egész melled fejd ki (nem tudom, eddig hogy csináltad), hanem csak egy keveset, hogy épp csak megkönnyebbülj! Ezzel elkerülheted azt, hogy továbbra is túltermelj. (Ha mindig teljesen kifejed, akkor azt a többletmennyiséget állandósítod magadnak, ergó hosszú távon is mindig fejegetned kell majd.)

Hát, ez a folyamatos többlet csak részben volt jó a babádnak szerintem, mert amikor teltebb (de nem pöccre telt) a mell, akkor általában könyebben szokott jönni a tej, hamarabb kiváltódik a tejleadó-reflex is. Most viszont, hogy felpuhultál, több időbe telhet, amíg megindul és lehet, hogy az elején jobban meg is kell majd dolgozni érte. Úgyhogy ne ijedj meg, ha a babád esetleg nyűglődni fog egy kicsit, amiért elmúlt a tejjel folyó Kánaán. :) Idővel meg fogja szokni, hogy picit munkásabb lesz innentől a szopi.


Igen, szerintem se emelj most a kanalas adagokon, vagy legalábbis ne gyorsabban, mint egyébként tervezted. Minél lassabban haladsz a hozzátáppal, annál nagyobb az esély, hogy hosszabb ideig tudod majd szoptatni a babádat!!!


Egyre valószínűbb, hogy ugrás van, ha ilyen gyakran kér szopit. Ne aggódj ezen, majd ő megdolgozza magának a kellő mennyiséget. :) Az mindenképp segíteni fog, ha igény szerint hagyod továbbra is, éjjel is, ha neki az kell.

2010. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi, hogy írtál! Időközben rájöttem, hogy van tejci hála, szinte visszatértünk ma a régi kerékvágásba, csak annyi a változás, hogy nem feszül és ahogy irtad, nem is jön olyan hamar a tejci, kisfiam dünnyög is rendesen és többször elengedi, amire végre beindul. Kanalason nem emelek egyelőre, nem is akartam túl hamar kiváltani az étkezéseket, amig van bőven tejem és fejlődik, addig nem erőltetem a szilárd kajcikat. Köszi a segítséged!!!!!
2010. szept. 21. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!