Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy valaki csak...

Miért van az hogy valaki csak 2-3 hónapig tud szoptatni?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer elkezdte, akkor nem áll be a tejtermelés a baba igényei szerint?
2011. jún. 24. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha stresszes a szoptatas, kinlodik a baba is es az anyuka is, akkor gyakran megesik ez. Sok anyukanak azzal is meg kell kuzdeni, hogy egyaltalan elfogadja a baba a cicit az uveg utan.
2011. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk nincs se üveg, se cumi?
2011. jún. 24. 21:20
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Én személy szerint még nem találkoztam olyan anyával, aki soha nem vett a kezébe cumit és cumisüveget és igény szerint mellre tette a babát, és mégse tudott szoptatni. Biztos van ilyen is, de a legtöbbszöt teáztatnak, cumit tömnek a szájába mert az kényelmes, vagy méregetik minden szopás előtt és után, és ha nem a tankönyvi számot mutatja a mérleg akkor megtömik mert nyilván éhenhal. Aki ilyen fatális hibákat nem követ el csak szoptat, az igen igen ritka, hogy mégsem tud.
2011. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A tesóm nem kapott semmilyen cumit, mégis 3.5 hónaposan egyik napról a másikra abba hagyta. Lusta volt, ezzel magyarázták.

Az én kicsi fiam 11.5 hónaposan döntött a leszokás mellett.

2011. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtette, hogy édesanyám nem méregette.
2011. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

A 2. VÁLASZOLÓNAK 100%-BAN IGAZAT ADOK!!!!! Nagyon jól megfogalmazta!!! Persze az első is igazat ír, hogy a kezdő, jó tanácsadó nélküli anyukák többsége nagyon aggódik a szoptatás miatt és az sem tesz jót.

Császáros voltam, így nehezen indult. De mivel anyukám jó szakember, így küzdöttünk és amíg nem tudta mindkét cicit bekapni, addig a lefejt tejet is pohárkából, vagy kanálkával adtuk, mert a cumitól és cumisüvegtől írtóztunk, mert a szakma le is írja az ok-okozatot, hogy ezek használata miatt miért szokik le a kezdő baba a ciciről.

2011. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Miert kell vadaskodni? Orulj neki elozo, hogy te ilyen tokeletesen tudod a dolgod.

En 8 honapig szoptattam. Sosem volt vele gondom, elso pillanattol sok tejem volt es elfogadta a babam is. Aztan hirtelen stressz ert es egyik naprol a masikra apadt el a tejem, a gyerek napokig sirt a mellemen, allandoan cicin volt, hogy visszajojjon a tejem es a gyerek is egyen tejet, de nem sikerult.

Sok olyan anyat is ismerek, akinek nem volt szules utan azonnal teje es nem a fenenagy kenyelembol adta a gyerek szajaba a tapszert az uvegbol, hanem hogy ne halljon ehen a gyerek. Es eleg nehez dolog az uvegrol visszaszoktatni a gyereket a cicire. Az ilyen anyukaknak masbol nem all ki a napjuk, csak cicire rakjak a gyereket, legszivesebben sirnanak ketsegbeesesukben, mert az eltolja magat a cicitol, aztan fejnek, es mire sikerul egy adagot lefejni, kezdhetik elorol, mert ugyebar ha a gyerek nem szopik, akkor a tej is lassan termelodik. Tehat egesz nap azon szenved a "kenyelmes" anyuka, hogy legyen annyi teje, hogy ne kelljen tapszert adni a gyereknek. 2-3 honap alatt teljesen kimerul, se turelme se eletkedve nem marad, mert o faradt, a gyerek egyfolytaban sir es az egesz csalad kivan. Es ekkor jon a vege a szoptatasnak, anyuka rancai kisimulnak es a gyerek bekesen es jollakottan szunyokal.

En a helyedben inkabb hallgatnek, mert igazabol a szoptatos anyukak elete kenyelmes, nincs fel orankenti fejes, uvegmosas, fertotlenites, es nem kell magaddal vinni egy etkezes miatt a fel hazat.

2011. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de miért kérdezed? Te nem tudsz - tudtál szoptatni pár hónap után, vagy csak kíváncsi vagy?

Más egyéb lelki vagy szervi oka is lehet.

2011. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21:24nek szolt
2011. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

21.47-es, mindent összefoglaltál, ennyi.

Nem értem, miért kell ilyen kérdéseket feltenni? Mi közöd hozzá, ki miért nem tud szoptatni?

2011. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!