Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert lehet ez? Mellgyulladas?...

Miert lehet ez? Mellgyulladas? Vagy mas?

Figyelt kérdés
kisbabam 5 hetes, az elejetol fogva nem tud kiszopizni beloem 10 20 grammnal tobbet, raadasul extra etvagya van 5 hetesen 160 gramokat eszik. igy hat fejnem kell es potlast is kap, a szopi az nagyon ritka, de akkor is csak a kontaktus miatt. a fejes meg halal. kb masfel ora mire kiszedek 100 gr. a cicimbol, csak egy sugarbol max 2 bol jon a tej mind2 cicimen, es ma a jobb nagyon faj es csomok vannak benne. telinek erzem, es folyik is allandoan olyan a ruham, megis a mellszivoval semmit sem tudok leszivni, vagy max 20 30 at. mit tegyek???
2011. jún. 26. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A csomókat körkörös mozdulatokkal ki kell maszírozni. Ez eléggé fájdalmas lehet, így ha van a közelben apuka/nagymama, akkor kérd meg valamelyiket, h tegye meg neked. Ha fellazultak a csomók, akkor lehet fejéssel kiüríteni a tejet. A maszírozás előtt borogasd be melegvizes törülközővel v zuhanyoztasd le meleg (nem forró) vízzel.
2011. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most lehet, h van egy kis hőemelkedésed, de emmiatt ne aggódj. Ha a csomókat nem sikerül fellazítani és belázasodsz, akkor az a mellgyulladás jele. ez még csak egy kis pangás, sokszor előfordul, még szépen visszafordítható.
2011. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. de miert van az h feszul, folyik belole a tej, es a szivoval megsem jon ki. nem ertem
2011. jún. 26. 11:19
 4/14 anonim ***** válasza:
A tejjel telítődött mirigynek túl kicsi a kivezető csöve, h ennyi felgyülemlett tejet könnyen kiadjon, így csak csordogál (mint egy felduzzasztott gát), de ki nem tud ürülni egy az egyben. A szívó hatása csak az elülső részen fejtődik ki, a mirigyekben nem.
2011. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
koszi a segitseget:) sikerult. meg egy hulye kerdes csak en nagyon tapasztalatlan vagyok. szivas kozben nekem mindig csak 1 sugarbol folyik a tej mind2 cicimen max 2 de az nagyon ritka igy kb masfel ora mire leszivok 120 ml. masnak meg 6 7 sugarbol jon. ezzel mit lehet kezdeni, vagy alkati dolog?
2011. jún. 26. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Alkati. Szerencsés vagy, h nem köp szemen és csorog az öledbe egyszerre :)
2011. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:):) bar ugy lenne.:)
2011. jún. 26. 17:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Én a szülés után 10 nappal visszakerültem a kórházba egy hétre,addig apuka otthon tápszerrel, és az általam küldött lefejt tejjel cumisüvegből etette Őket (ikrek), miután hazakerültem annyira össze voltak zavarodva a lányaim, hogy pont úgy csináltak mint a te babád, keveset szopiztak, elfáradtak (mert a cumisüvegből sokkal könnyebb volt), bealudtak pár perc mulva felkeltek ordítva, hisz éhesek voltak. De én kitartottam, úgy két hetembe telt, mire visszaálltak a cicire. A két hét alatt nekem is tejcsatorna gyulladásom lett, de ezen szintén igazán csak a pici tud segíteni, mert amikor teljesen ki volt ürítve a mellem, csak akkor tudott gyógyulni. Lehet hogy szenvedés lenne kicsit de talán érdemes volna rávenni, hogy csak szopizzon. Nekem is az egyik mellemből 3 sugárból jön, de megtanulta a lányom, hogy hogyan kell szívni és nincs panasz. Jobb ha Ő szívja ki mint a mellszívó, mert annak csak elapadás lesz a vége. Kitartást és sok sikert,örömet kívánok!
2011. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. ott rontottam el, hogy beakartam tartani a 3 orás etetéseket, és a baba meg volt hogy orákig is a cicimen volt, és még ugyis orditott 10 perc mulva, ha levettem és ilyen max 10-20-30ml evett csak, és az adagja már akkor is 90 ml volt és a végén már a melbimbóm teljesen felázott. azért most is nem mindennap de rászoktam tenni cicire, hogy ne apadjak, de amennyit eszik ahoz képest nagyon kevés a tejem.
2011. jún. 27. 03:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Jaj, én ugyanígy vagyok, mint te, reggelre csomósodik, feszül, mégsem jön belőle sugárban a tej. Délutánra meg szinte nem termelődik már semmi...

Pedig mindent megteszek, sokat szoptatok, masszírozom hátulról, fejem, borogatom, iszom a sok folyadékot, vagyonokat költök arra, hogy legyen tejem (teák, kapszulák, stb) - méghogy a szoptatás ingyen van. Persze, akinek olyan a szervezete, hogy termeli a tejet.

A babám ügyesen szopizik, velem van a baj, hogy nincs elég tej...

Most 5 hetes, remélem, kitartunk még vagy 2 hónapig legalább, félek, hogy el fog apadni előbb-utóbb.

Pedig az egész napom a szoptatásról és tejtermelésről szól.

2011. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!