Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetesen fejlődési ugrás?

11 hetesen fejlődési ugrás?

Figyelt kérdés

Óránként, másfél óránként kér enni a kislányom. Ez már több napja tart, nappal nem is alszik szinte semmit.

Próbálom minél többször mellre tenni, de nem nő a tej mennyisége, egyszerűen nem elég neki, főleg ugye estére.

Ilyenkor este mit lehet tenni a pótlás elkerülése érdekében, ha üres a mellem és nem tudok mit adni neki????


2011. jún. 29. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Fejni szoktál? Én ma vettem egy elektromos fejőt, és hát zongorázni lehetne a különbséget a kézi mellszívó és közte. Nem lehet,hogy valamiért nem tudja kiszívni? Próbálj fejni utána, és add oda neki azt. Esetleg próbáld meg a hónaljtartást, lehet hogy bizonyos részeken elzáródott a tej útja, és ő akkor onnan is ki tudja szívni. Párnák kellenek hozzá.

Másik eshetőség, hogy esetleg amikor sír, nem enni akar. Nézd meg elfogadja e esetleg a vizet megnyugtatásként.

Szoktad mérni mennyit eszik, vagy a súlyát?

2011. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Igen, lehet, 3 hós kor körül van egy tipikusan.

Miből gondolod biztosra, hogy nem elég neki már a tej?

Elvileg nőnie kell a mennyiségnek: biztosan alaposan kiürít a baba? Mindkét mell, akár többször is váltva szoptatás közben? Éjjel is szopiztok? Iszol eleget (többet)? Pihensz eleget?

Ezek általában meghozzák a hatást.


A lefejt anyatej odaadását ill. az itatást én nem javasolnám, legalábbis nem ennyi információ után. (De lehet, hogy az előbbire esetleg tényleg szükség lesz - vízre viszont biztosan nem.)

2011. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Abból gondolom, hogy nem elég neki, hogy nem alszik napközben csak fél órákat. Az is lehet, hogy most ilyenje van, de elvittem a védőnőhöz, hogy mérjük meg és alig hízott, miközben 1,5 óránként kért enni az elmúlt napokban.

Ma már éreztem, hogy jobb a helyzet.

Remélem, hogy fejlődési ugrás és nem apad a tejem, mert akkor ez egy természetes folyamat és túl leszünk rajta.

2011. jún. 30. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!