Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerinted mit csináljak, ha 9...

SzErika22 kérdése:

Szerinted mit csináljak, ha 9 hónapos babámat már csak napi egyszer (este) szoptatom és szopi közben nagyon fáj a mellem, utána pedig (kb.1 óra hosszan) rettenetesen "ég", és szinte elviselhetetlenül mély, szúró fájdalmat érzek?

Figyelt kérdés
Csak egyik mellemet érinti, azt amelyikben mindig is sokkal több tej termelődött...
2011. júl. 1. 16:28
 1/7 xStefix ***** válasza:

Még mindig sok tej van benne?

Nálam ilyen jellegű fájdalom (csak sokkal enyhébb szinten) mostanában jelentkezett, ahogy leválasztódunk és visszaalakulnak a tejmirigyek. Nálad is először erre gyanakodnék, főleg, ha viszonylag gyors tempóban maradnak el a szopások és hirtelen kell visszaállnia a mellednek.

Vagy a menzeszedre. Azzal mi a helyzet?

2011. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!!

Még termelődik benne tej, nem mondható nagyon soknak - de érzem, hogy tele vannak a tejcsatornák és feszül is a mellem; a bal oldalinál pedig szinte semmi... Tegnap már nem mertem szoptatni, mert "féltem a fájdalomtól"!!!!! Így gondolom nagyon gyors lenne a baba leválasztása, ugye??! Az egyik napról a másikra... Vagy szerinted hogyan csináljam????

A menstruációm még nem állt be. Lassan érzek rá jeleket, így szerintem nem kell sok időnek eltelnie és megjön majd rendesen!

Várom a segítséged!!!!

E

2011. júl. 2. 10:31
 3/7 xStefix ***** válasza:

Ha feszül a tejtől, azt muszáj vagy kihozni valahogy! Én a szoptatásra bíztatnálak, mert az jobban ki tud üríteni (és a babának is jó az anyatej, amíg csak kapja), de ha semmiképp nem akarod, akkor is fejd ki mindenképp! Tudom, hogy nem kellemes érzés, de ha bent marad a tej és mellgyuszid lesz, az sokkal rosszabb, hidd el....

És valóban, én nem vagyok a hirtelen elválasztás híve, de ezt elsősorban neked kell eldöntened, hiszen te érzed, látod, mi a helyzet.

2011. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És attól nem lesz semmi "gond", hogy tegnap kihagytam egy napot??
2011. júl. 2. 11:14
 5/7 A kérdező kommentje:
És szerinted, ha tovább folytatom a szoptatást - mert nem vagyok ellene és tényleg a kislányom tudja legjobban kiüríteni - akkor meddig fogom érzeni a "fájdalmat"?? Vajon végig megmarad?
2011. júl. 2. 11:24
 6/7 xStefix ***** válasza:

Nem hiszem, hogy gond lenne. Lehet, hogy a mennyiség kicsit visszaesik, de pár nap intenzív(ebb) szopi után vissza fog állni valószínűleg.

Hogy meddig fog még fájni, passzolom. Igazából attól függ, mi miatt fáj. Ha a mesid kavar be, akkor remélhetőleg csitulni fog, ha a ciklusod lassan visszatér ill. visszaáll. Ha a mirigyek változása miatt, azt nem tudom. De kívánom, hogy ne tartson sokáig, vagy legalábbis ne legyen ennél rosszabb. Idővel talán te is kicsit hozzá fogsz szokni, ha csak lassan múladozik.

2011. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2011. júl. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!