Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem fogyott egy dekát sem...

Aki nem fogyott egy dekát sem a szoptatástól, hogyan szabadult meg a rajta maradt kióktól?

Figyelt kérdés
7 hónapja szoptatok, de a mérleg meg sem mozdul, ismerőseim meg fogynak a szoptatástól. Fogyózni nem fogok, míg szoptatok, de ha abbahagyom lemennek majd könnyebben a kilók?
2011. júl. 5. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
8 honapig szoptattam. Szyuleskor +4kg volt rajtam. Most +20kg. En sem fogyoztam, nem vegeztem intenziv testmozgast, nehogy az izomlaz miatt rossz legyen a tejem, viszont nem is ettem halalra magam, megis feljottek a kilok. Most 10 hos a babam, hiaba minden fogyokura, amig nem lesz idom minden 2. nap ujra edzotermbe jarni, addig nem fog lemenni rolam semmi :(
2011. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhesség során feljött rám 20 kiló, majd szülés után lement belőle 10, és a szoptatás során még összeszedtem + 3-at. Nem volt túl biztató, én is úgy gondoltam, hogy majd a szoptatással szépen lefogyok. Mindig féltem, hogy elapad a tejem, ezért össze-vissza zabáltam, főleg szénhidrátot... kenyér, krumpli, tészta... Nekem is kb. 7 hónapos volt a babám, amikor eldöntöttem, hogy ez így nem állapot, elkezdtem szépen kevesebbre venni a kaját. Nem fogyózom, de azért nem eszek túl sokat. Reggelizek, amennyi jól esik, eszek főtt ebédet, és utána már próbálok nem kajálni. Most 16 hónapos a kislányom, én elértem a terhesség előtti súlyomat, már csak azt szeretném, hogy legyen annyi időm, hogy kicsit sportoljak, hogy formásodjak...

2011. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23.22-es vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy még mindig szopizik a kiscsaj:)
2011. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mit változtattál kedves második? Annyi, hogy odafigyelsz mit eszel, vagy csak a mennyiség? Rajtam 15 kg van. :(
2011. júl. 5. 23:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt nekem eddig még csak hízni sikerült, de ez tök normális. Az egy duma, hogy azért kell szoptatni, mert úgy könnyebben lefogysz... Szoptatni a baba miatt kell, lefogyni meg akkor, ha már nem szopizik, vagy nem csak szopizik.

Ameddig szoptatsz, addig bizony MINDEN LEHETSÉGEST elraktároz a szervezet!

Szoptatás után a régi klasszikus Norbi duci tréninget csináltam (napi fél óra) + próbáltam egészségesen enni (na túlzásba nem vittem, csak próbáltam kevesebb kenyeret, több zöldséget, és pár hónap alatt minden lement. Na meg futottam a gyerek után!

2011. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Inkább csak a mennyiség lett kevesebb. Na jó azért már nem eszek sült krumplit kenyérrel (szégyen, de ilyen is volt:D), szóval azért picit figyelek is, de alapjában véve nem változtattam az étrendemen.
2011. júl. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még mindig 2. vagyok vagyok. Azt el is felejtettem írni, hogy én mozogni sem nagyon tudtam a babával, mert egyáltalán nem maradt meg a babkocsiban. Márciusban született, nyárra már volt annyi esze:), hogy nem akart a babakocsiban feküdni, minden érdekelte, én meg a nagy hőségben nem akartam hurcolászni napközben, így este mentünk ki sétálgatni picit, egyébként itthon ültem vele. Aztán, amikor már ült a babakocsiban, hozzászoktattam, hogy igenis ott kell maradni (elinte volt pici sírás:)), már kilát ő is szépen, és akkor elkezdődtek a hosszú séták, szóval azért az a mozgás is hozzájárult szerintem a fogyáshoz.
2011. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Napi 20 perc futás plusz utána erősítés. Elég nehéz, de végülis megoldható, ha van otthon apuka. Leteszed a kicsit, ami akár este fél 10-ig lehet, de még utána el tudsz menni futni, ha tényleg le akarsz fogyni.
2011. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valoban fogyni akarsz akkor lehet erte tenni. Szules utan a merleg 4 honapig meg sem mozdult sott ha mozdult is max felfele es nem lefele. Csupan 4 kilo maradt rajtam de feltem hogy megduplazom ha igy folytatom. Elkezdtem tudatosan enni kerulni az edesseget es a lisztet. Tornaztam is naponta 30 percet hajnalban meg mielott a gyerek felkelt vagy este mikor mar szunyalt. 2 honap alatt lefogytam es jobban neztem ki mint szules elott. A fogyas nem befolyasolja a tejet ha csupan heti fel kilot fogysz es nem ehezteted magad.
2011. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!