Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól lehet csomó a...

Szoptatástól lehet csomó a mellemben?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy egy kisebb csomót érzek a mellemben. Ezt ilyenkor szoptatás alatt lehet vizsgáltatni? Vagy a szoptatástól lehet, és ne agyaljak ezen? Nagyon aggódom.
2011. aug. 10. 23:37
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia. Lehet a szoptatástól igen . itt olvashatsz róla :


[link]

2011. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet a szoptatástól.Mekkora a csomó?Nem fáj?Mikor vetted észre?
2011. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutyámnak volt csomó a cicijében amikor szoptatott! Azt mondta a doki hogy összecsomósodott tej! Naponta többször nyomkodjuk (olyan erősen mintha 1 meggymagot akarnánk szétnyomni) és utána szétoszlik majd szép lassan! Bocsi a kutya példa miatt de gondolom az embernél is lehet ilyen!
2011. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én minden szoptatás elött kicsit átmaszíroztam a melleim,ami azért jó mert ezek a tejcsomók fellazulnak és a baba könnyebben tud szopizni!
2011. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább keresd fel a dokidat, már a magad megnyugtatása miatt is. Igen, valószínű, hogy a szoptatás miatt érzed a tejmirigyeket, de sajnos én már hallottam ellenpéldát is. Annál az anyukánál is ráfogták a szoptatásra a dolgot, és későn derült ki, hogy rosszindulatú daganat volt...

Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos érintett vagyok a témában. Anyukámat műtötték januárban mellrákkal.

Egyébként mindig érzed a csomót? Szoptatás után is és ugyanott?

2011. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este vettem észre. Nem fáj, viszont keménynek kemény.
2011. aug. 11. 08:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Az, hogy nem fáj, nem jelent semmit. Anyukám is teljesen gyanútlanul ment a mammográfiára. Aztán jött a hideg zuhany.

Tényleg nem vészmadár akarok lenni, de inkább nézesd meg, mert ha ne adj' Isten baj van, (Ne legyen!), az orvosok időben közbe tudnak lépni.

Hú, most biztos rád hoztam a frászt. De mint írtad, nagyon aggódsz. Ne te nyugtasd magad, hogy biztos nincs gond, hanem az orvos mondja ezt.

2011. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akkor ott megpangott a tejed!

Nincs még nagy baj, de csináld a következőket: szoptatás előtt csapasd egy ideig jó meleg zuhannyal és óvatos, finom, de határozott mozdulatokkal igyekezz szétmasszírozni a csomót. Ne gyötörd, de csináld, akkor is, ha esetleg fájna. Szoptatásnál megpróbálhatod úgy fordítani a babádat (ha együttműködik), hogy az álla a csomó felé nézzen. És fontos, hogy alaposan ürítse ki a melled! Ha ez nem sikerülne, akkor te fejd ki a maradékot. Ha szükséges, 1-2 napig szoptass most gyakrabban ebből a melledből, vagy párszor még megfejheted a szopi mellett is.

Mindez azért kell, hogy minél hamarabb kiürüljön, ami megpangott. Ha nem sikerülne, akkor elzáródik a tejcsatorna és mellgyulladás lehet belőle, ami igen kellemetlen élmény... Ezért minél gyorsabban elkezded a fenti megelőzést, annál jobb!


Orvoshoz szerintem felesleges menned, mert valószínűleg nem daganat, de nem is a tejmirigyeket érzed. Ez "csak" tejpangás. (És a dokik általában antibiotikumot szoktak adni a már gyulladássá vált pangásra, ami sokszor felesleges, mert ez nem bakteriális fertőzés; hacsak nem fertőződik el valahogy).

2011. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a tej csomósodott össze. ha nem foglalkozol vele, akkor be is gyulladhat. szopi előtt meleg zuhany, szopit úgy, hogy a babád álla a csomó felé essen. és gyakran szoptass. pár nap alatt elmúlik.
2011. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!