Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szokott fejni, vagy aki...

Aki szokott fejni, vagy aki csak tudja, hogy mennyi teje van egy-egy alkalommal, megírjátok?

Figyelt kérdés

A maximum kapacitás kéne nekem, mennyi az amit két mellből egy alkalommal le tudsz fejni?

Írd azt is oda légy szíves, hogy most mennyi idős a babád.


2011. júl. 8. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos a babám, naponta 4-szer szoktam fejni, egy alkalommal kb. 150ml-t. 120 és 180ml között ingadozik a mennyiség. Ez attól is függ mennyi ideig van kedvem, időm fejni. Legalább fél óra kell.
2011. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 hetes baba, megeszik 100-120at, utána még néha csomós, akkor fejek még 20-30at. Lehet, hogy lenne több is, de még szaporítani nem szeretném.
2011. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat. meg még egy kérdésem lenne. estére a tejmennyiség csökken, ez gondolom mindenkinél így van. de aki már csak 2* szoptat:reggel, este, annak ugyanannyi az esti is? illetve mikor már hozzátáplálás van, akkor a ritka szoptatás miatt csökkenni fog az egy-egy alkalomra jutó mennyiség, vagy épp nőni, mert van ideje megtelni a mellnek? mik a tapasztalatok?
2011. júl. 8. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Szia!

Anyatejleadó vagyok,szoptatok és fejek is.

Éjjel már nem szopik a babám,így reggelre elég szépen telítődök(350 ml egyik cici,350ml másik cici).Napi 1500ml tejem van,pedig már 11 hós a babám.Amikor még éjjel is szopizott,napi 2 l tejem volt.

Ha elkezdesz hozzátáplálni,akkor csökkenni fog a tej mennyisége egy idő után,de ez normális,hiszen kevesebbet fog szopizni a babád,de attól ne tarts,hogy elapad,követi a baba igényeit.

Üdv

2011. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úristen, csak hüledezek hogy valakinek napi 2 l teje van!:) bocs a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert én egy cseppet sem tudok fejni, a baba kiszívja mind.
2011. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én tulajdonképpen pont azért kérdeztem, mert kevés a tejem, de nagyon szeretném egyszer elhagyni a tápszert.

Most 70-100 (egyszer volt 120) ml-ket tudok produkálni (2 mell) és már ez is eredmény (ennél kevesebb volt sokkal). Mit gondoltok lehet ebből még több? Mennyi kéne ahhoz naponta, hogy ne kelljen pótolnom?

2011. júl. 9. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. A kisfiam nem akart szopizni. Nem elég nagy a mellbimbóm, így bimbókiemelővel próbálkoztam. Kb. 20ml-t sikerült innia, de mivel cumisüvegből kapta a tápszert a kórházban végül mire hazamentünk egyáltalán nem akart szopizni. Azóta (8 hónap) fejem. Eleinte alig sikerült kifejni 50 ml mindkét mellből. Mikor megnyugodtam, és nem stresszeltem nőtt a mennyiség. A kicsim 3 hónapos korára, már nem kellett tápszerhez nyúlni. Azóta is elég a tejem, persze 4 hónaposan már elkezdtem a hozzátáplálást.

Sűrűbben fejtem 3 óránként, majd egy nagyobb szünet kb. 6 óra. Ha szoptatsz akkor is próbálj fejni, ha nem jön semmi. Fejésnél sokaknak jól bevált 7, 5 majd 3 perc fejés váltva a melleket.

2011. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én majdnem 5 hónapos koráig csak fejtem a babának a tejet. Most 6 hónapos, és most már csak szopik.

A max. 360 ml volt a kettőből, de ez akkor volt, amikor dokihoz mentünk és kb. 6-7 óra eltelt a két fejés között.

Az elején fejtem naponta 6-7-8x. Akkor 60-180 ml közt mozgott a mennyiség a két mellből (550-750/nap). Aztán 1.5 hónapos kora körül ráálltam a napi 5x-i fejésre. Próbáltam kb. ugyanabban az időben fejni. Ekkor fejtem 140-260 ml-ket (850-1100/nap). Nem kicsi gyerek (5 hónaposan volt 8500 g), de ennyi tej elég volt neki. Még fagyasztottam is le 2-3 litert.

2011. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!