Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 7es a korababám aki a mai...

6 7es a korababám aki a mai melegtől vagy más okból, ma egész nap kis +szakításokkal mellen volt, keveseket evett, majd már ha elvettem a cicit újra és újra sírt, aztán már tanácstalanságomban megkínáltam tápszerrel, és 60-at evett. Kevés a tejem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi! Szerintem csak ebben a melegben (legalábbis, ami Mo-on van, mert ahol én lakom ott 20 fok sincs) lehet, h kicsit erőtlenebb. A cicből evéshez jókora erő kell ám, a cumiból sokkal kevesebb. Az a lényeg, h evett és jól van. Figyeld folyamatosan, tedd mellre, de ha továbbsír, akkor tápszerrel kínáld. Mást most nagyon nem tudsz tenni. Hidd el, hamar rááll majd, megszokja az időjárást és nem lesz gond. Ha tényleg a tejed csökkenne, azt észre fogod venni, mert nem fog úgy nehezülni a cicid idővel.
2011. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
A koraszülötteknek nagyon kiegyensúlyozatlan a hőháztartásuk,ez az irdatlan meleg biztos nagyon megviselte,és elfáradt a szopásban,te meg türelmetlen vagy biztos,és azt gondolod,éhen vagy szomjan hal majd. Ne idegeskedj,igyál sokat (igyál meg egy calcium-pezsgőteblettát is naponta)és ne türelmetlenkedj.Hagyjad szopni,ha tanácstalan vagy,hívd fel az ügyeletes orvost,tőle kérj tanácsot,ne tőlünk.
2011. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Azért van ez a fórum, hogy bárki feltehesse kérdéseit! Ügyeletes orvos még a lázas gyerekkel se foglalkozik igazán , egy kicsit rosszabbul szopizó babával mennyire fog foglalkozni szerinted????


Nekem nem volt koraszülött egyik a kicsim se , de a meleg igencsak megviselte az elsőt ( második téli baba ) Nyugi nem lesz gond, szoptasd amennyit csak tudod, tápszert én hanyagolnám, inkább kínáld többször babavízzel a nagy melegben.

2011. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Mérd meg a babád szopi előtt és utána is,ki fog derülni hogy mennyit evett.A lányomnál én is igy jártam mint te,szopizott azt hittem jóllakott de kicsit később elkezdett sirni.Megmértem és kiderült hogy csak nagyon kicsit 30-40 grammot tudott szopni ami a nagy éhséget csillapitotta és utána csak nyámogott a cicin.
2011. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 21.16-os!

Ez a fórum valóban azért van,hogy megvitassuk a problémáinkat,csakhogy,probléma és probléma között jelentős különbség van.Egy koraszülött baba egészségi állapotáról jobb,ha nem a laikus emberek hoznak döntést.Az ügyeletes gyerekorvost 22.óra 19-kor még fel lehet hívni tanácsért,nem arról van szó,hogy hajnali 3-kor mentővel kell megérkezni piti dolgok miatt,hanem arról,hogy jobb,ha erről az anyuka szakembert kérdez.Mert a kedves válaszolónak sem volt koraszülött a gyereke,tehát a kérdésre nem tud érdemben válaszolni.A gyerekorvos viszont igen.

2011. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyi pisis pelenka van?Abbol tudsz kovetkeztetni a bevitt mennyisegre,vagyis mennyit szopott.

Feleslegesen ne tapszerezz,lehet csak nyugosebb a meleg miatt

2011. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A meleg miatt nálunk is sok a gond a szopizás terén, de érthető, mi is nyűgösebbek vagyunk.

Mérd a szopit, figyeld a babát most alaposabban, kínálgasd vízzel, teával. Fontos hogy ki ne száradjon. Tápszert is adhatsz, ha már huzamosabb ideig nem eszik rendesen. Majd visszaállsz a csak szoptatásra. Nekem ne mondja senki,hogy le kell gyengülnie a babának, mire már észbe kap az ember. Sokan fogják javasolni, hogy csak a tápszer mumust ne! Ha kell, hát kell, és most aztán kell a víz is!

2011. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, aki pedig azt írta, h ne kérjek itt tanácsot, az honnan tudja, h kerestem e fel szakembert... Ez a fórum azért is van, h mérlegeld, milyen irányba menj tovább
2011. júl. 10. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Off:

21.16-os vagyok. Igen szakember érdemben tudna válaszolni, csakhogy a kérdezőt meg nem itt kellene lehurrogni, hogy ne kérdezzen,mikor ez a hely azért jött létre, hogy bárki bármit bátran kérdezzen. Az ügyeletről meg annyit, hogy a lányommal 39,6 fokos lázzal ( 9 hónapos) simán hazaküldtek, hogy ennek a gyereknek semmi baja, majd reggel keressem fel a háziorvosunkat, mert az én kicsim épp olyan, hogy ha beteg akkor is fülig ér a szája...

Vagy amikor 2 hónaposan karácsony szent este hányt és lázas volt szintén (ekkor előszőr csak telefonáltam) közölték velem, hogy adjak hányás csillapítót, ne szoptassam, teáztassam, majd rendbe jön. Ehhez kell a szakemberi diploma?? Bocsánat, hogy most nem a kérdéshez passzol a válaszom, de nem bírom ha kioktatnak. Utálom az gyermekorvosi-ügyeletet, épp úgy ahogy az ott ülők a munkájukat, csak lerázni tudnak, hogy majd a nappalos műszakban a saját dokink foglalkozzon a "félholt" gyerekkel.

Ja, egyik alkalommal se mentővel hajnalban érkeztünk, csak épp ügyeleti időszakra lett rosszul a babám.

További szép napot!

2011. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
84%

Ha 6 hetes, akkor növekedési ugrása van, ez fix!

Ilyenkor átmenetileg hirtelen megnő a tejigénye, amit a tested csak pár nap késéssel tud követni - de tud! Tehát valóban, most kicsit kevesebb a tejed, mint kéne, de ez élettani dolog és nem amiatt van, mert gond lenne veled.


Amit érdemes tenned:

- Hagyd a babád annyit és annyiszor szopizni, amennyit és amennyiszer csak kér (igény szerint) és ebbe az éjszaka is beletartozik, sőt!

Ez elég megterhelő lehet most egy ideig, de vígasztaljon, hogy csak átmeneti időszakról van szó.

- Ha nagyon nyűgös lesz a melleden, próbáld őt lefoglalni egy kicsit valami mással, megnyugtatni, aztán ha sikerül és elfogadja, újból mellre tenni.

Ez azért fontos, mert ha rögtön tápszert adsz, annak a tejed látja kárát - meg kell próbálni az arany középúton egyensúlyozni az időhúzással. Figyeld a babád, hogy meddig bírja ki, hogy most nem tudja teleenni magát. Van, aki ezt jobban tűri, van, aki kevésbé. De nincs szó éheztetésről, ettől ne félj! Mindössze időt kell nyernie a testednek ahhoz, hogy újra elég tejet gyártson, a babád türelmetlensége ellenében.

- Pótlást csak legvégső esetben adj, ez nagyon fontos!!!

Több okból is: minden adag tápszer tovább nyújtja az időt, amíg elég tejed lesz, ez viszont sokszor a szoptatás folytatása ellen dolgozik.. Ráadásul, ha kockázatos módon (értsd: üövegből) adod, azzal egy cumizavart is megkockáztatsz, ami további gondokat okozhat, ezt pedig érdemes elkerülni.

Ha mégis muszáj adnod: elsősorban anyatejet és csak utána tápszert. Akkor, ha már tényleg nagyon kínlódik a babád és csakis annyit, hogy megnyugodjon, de ne legyen dugig a pocakja. (Így hamarabb fog újra szopizni, tehát nem veszik el annyi értékes idő a tejszaporításból.) És végül, szopibarát módon, tehát ne üvegből, hanem kispohárból, csőrösből stb.

- Játszócumit, ha használtok, most tedd el, ha sikerül, és hagyd, hogy rajtad cumizzon. Ez a plusz inger is segíteni fog a tejfokozásban.

- Neked pedig: több folyadék és szükség esetén több pihenés. Próbálj nyugodt maradni, nem aggódni, mert minden rendben van veletek, ennek most így kell lennie. (Lesz még ilyen ugrás 3 és 6 hós korban is.)


A fenti tanácsok most a legfontosabbak és legalapvetőbbek, a többi praktika szerintem ezek után jöjjön, ha szükségét érzed.

Sok sikert! :)

2011. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!