Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás kihagyása? De hogyan?

Szoptatás kihagyása? De hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt.

Szeretném már, ha a délutáni szopizást lassan elhagynánk. (Persze nem erőltetem, minden az ő tempójában megy, de már nagyon foglalkoztat engem a téma. 2-3 hét múlva lenne egy programom, amit csak akkor tudnék bevállalni.Ha nem megy, nem tragédia persze.)


Viszont a kisfiam elég szeszélyes típus. Néha bevág vagy 200g pépet és nem is kérne magától szopit utána(eddig még mindig megkínáltam, s ha előtte sokat is evett, picit mindig szopizott.) De néha egyáltalán nem hajlandó elfogadni, csak a cicit. (pedig a kedvencét kínálom, mégsem hajlandó enni belőle.)

Így nem merem a nagyszülőkre bízni pár órára..


Volt valaki hasonló helyzetben?


(cumisüveget sem fogadott el soha, itatópohárból már iszik "véletlenül" pár korty vizet.)


2011. júl. 12. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én voltam. Tanítottam, óraadóként. Előtte, utána megszoptattam, amíg távol voltam, kapott vizet. 1-2 óra alatt nem fog éhen halni. Ha meg már eszik is, akkor ne aggódj, ha tényleg éhes lesz, akkor elfogadja, amit kap.

Egyébként az enyém is ilyen volt, még 1 évesen is volt hogy inkább a cicit választotta a kaja helyett, de ha nem voltam ott, nem volt semmi baj. (Persze amint meglátott, éktelen nagy sírásba kezdett, és úgy rámcuppant, hogyle se lehetett szedni 20 percig...)

2011. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:)

Ezen már én is gondolkodtam, hogy ha nem lennék ott, talán eszébe sem jutna és nem hiányozna a szopizás..


Nem egy-két órára kellene elmennem, hanem majdnem 5 órára. Vagyis egy egész étkezést nélkülem kellene megoldani..

2011. júl. 12. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, szerintem ennyi idősen túl fogja élni azt az 5 órát!

Ha nagyon éhes/szomjas lesz, el fogja fogadni, amit a mama kínál neki. Legalábbis inni biztos hogy fog, úgyhogy nem lesz semmi baja.

2011. júl. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!