Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes napi max.100 ml...

Érdemes napi max.100 ml anyatejért órákig fejni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem fogadja el a mellemet a 4 hónapos kisfiam. Fejni viszont nem tudok eleget, csak maximum napi 100 ml-t, és azt is csak kínkeservesen, összességében napi 2-3 órát vesz igénybe legalább. Már fáj a mellbimbóm a sok nyüstöléstől. Folytatnátok így a fejést, vagy abbahagynátok a kínlódást és elfogadnátok, hogy itt vége az anyatejes táplálásnak? Gonosznak és önzőnek érzem magam, ha arra gondolok, hogy feladom...
2011. júl. 13. 13:23
1 2
 1/18 xStefix ***** válasza:

Nagyon fontos lenne tudni, mikor és főleg milyen technikával fejsz. Mert ebben a formában, ahogy most van, teljesen érthető, hogy kezded feladni, ez így tényleg elég reménytelennek tűnik... De lehet, hogy lenne olyan praktika, amivel javíthatnád az eredményt, az szuper lenne! 4 hósan még fontos lenne az anyatej...

Remélem, lesz olyan anyuka, aki hasznos gyakorlati tippeket ad neked, én kevésbé vagyok érintett ebben.

2011. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha elég lenne a lefejt tej a babádnak, akkor azt mondanám, hogy fejj még 6 hónapos koráig, de én így bizony feladnám, úgyis minimális az a mennyiség, amit fejni tudsz.

Kapott már elég immunanyagot, semmi baj nem lesz, ha teljesen elapasztod a tejedet.

Ne érezd magad emiatt rossz anyának, nem mindenkinek megy a szoptatás.

Én is csak három hónapig tudtam szoptatni, nekem is iszonyat bűntudatom volt, de túlestem rajta, ha nem megy, akkor sajnos nem megy.

Felesleges kínoznod magad, ráadásul így nem is jut gondolom időd szinte semmire, mert állandóan fejsz-etetsz.

Beszélj a védőnőddel és a gyermekorvossal, hogy javasolják-e a hozzátáplálás elkezdését.

Gondolom tápszert eddig is kapott, most kicsit többet fog, semmi gond nem lesz!

2011. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Se nem gonoszság, se nem önzőség, ha nem gyötröd magad tovább.A legkritikusabb időben kapott anyatejet a babád, most már jöhetnek gyümölcsök és zöldségek is a tápszer mellé:)
2011. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Ebben az esetben én is feladnám,ha tudnám,hogy már sehogy sem fog szaporodni és ilyen sok időbe kerül.

Azért hadd kérdezzem meg,hogy mivel fejsz?Tudsz-e esetleg kézzel fejni?Érzed-e,hogy megindul a tejleadó reflex többször is?

Nekem rengeteg tejem van,mégsem tudtam mellszívóval fejni és sok időbe is került.Áttértem kézi fejésre,azóta 600 ml-vel szaporodott a tejem és sokkal gyorsabban megy.Napi 800-1000ml-t fejek és ez max. 45 percembe kerül összesen,4x-i fejéssel.

Ha esetleg tennél egy utolsó próbát,leírom a módszert,amivel szaporítottam.

Üdv

2011. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szoptatási tanácsadót kérdezz meg, mit tegyél!

Talán van valami bibi, amire még nem gondoltál, és ami megoldható. Amíg szakértővel nem beszéltél, addig szerintem ne add fel! Ha viszont ő azt mondja majd, hogy hagyd el, akkor eszedbe ne jusson gonosznak és önzőnek érezni magadat (ó jaj, de ismerős is ez...)!

2011. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]

ezt már láttad?


Amúgy minden elismerésem, hogy így dolgozol érte:) A jó alapot már megadtad, innen részben mérlegelés kérdése: mennyit nyersz vele és mennyit veszítesz? Te illetve a baba.

2011. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én már 8 hónapja fejem, de rettentően unom már. Nekem sem sok volt eleinte sok, de mire 4 hónapos lett addigra el tudtam hagyni a tápszert. Most már amúgy is 2-3 alkalommal kap anyatejet.

Nekem akkor lett több mikor nem idegeskedtem rajta.

De szerintem hagyd a fenébe, csak magadnak ártasz később meg a picinek, mert a fejéstől nem lesz időd semmire, stresszes, ideges leszel. Egyáltalán nem leszel önző, gonosz. Ráadásul még egy evészetre való se jön össze.

2011. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, a lányom nem volt hajlandó cicizni, 5,5 hónapig fejtem neki. A végén én is így szenvedtem,órákig fejtem és napi 50-100 ml-t bírtam kiszenvedni, bárhogy csináltam nem ment, már a tejleadó reflex sem indult be. Így én feladtam.

Sokkal nyugodtabb voltam én is, a baba is, nem stresszeltem, hogy jó ég most mi lesz!

Ha most abba hagyod nem vagy önző és gonosz, sokan nem tennék meg ezt a hónapokig tartó fejegetést.


Az én lánykám már 3 éves és makk egészséges, soha nem beteg! És gondolj arra, hogy majd legközelebb talán sikerül, ha terveztek még babát. Ügyesebb lesz a baba. A kisfiam 6 hónapos lesz és kizárólag anyatejes!

2011. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

(fili)

14:34 nagyon jó, hogy ezt elküldted, csak a kézifejést tudom ajánlani. A kéz érintése, már eleve egy stimuláló tényező.Csak sokan nem tudják a helyes módszert, és egyszerűbb a géphez nyúlni. Pedig nagyanyáinknak sem volt ilyen csoda masinájuk. Ez nem azt jelenti, hogy vissza a mosóteknőhöz. Csak a simítás, érintés csodákat tesz.

Miért nem fogadja el a cicit a baba? Történt valami változás a környezetetekben? Finoman próbálkozva sem megy?

Mielőtt feladod én is azt javaslom szoptatási tanácsadót kérdezz. A tízórai gyümi pedig tényleg nem butaság.

És eddig is nagyon jó anya voltál ha netán nem megy továbbra is az maradsz nehogy keseregj.

2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A fejést kézzel csinálom, mert a pumpás fejő nem hoz ki semmit sem, a kézire meg egyszer azért megindul a tejadó reflex. Elvileg semmi extra dolog nem történt, ami miatt nem kellene elfogadnia a mellemet, egyszerűen csak ordít, ha már közelítek is felé.

Azért köszönöm a tanácsokat, a hozzátáplálást már elkezdtem az őszibarackkal, mert kakigondok is voltak, de még csak kóstolgatás szintjén.

2011. júl. 13. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!