Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjunk vizet a babának, vagy ne?

Adjunk vizet a babának, vagy ne?

Figyelt kérdés
xStefix hozzászólásai vezettek odáig, hogy ezt kiírjam kérdésnek! Nagyon sok jó tanácsot ad, ez nem is kérdés, de ez a víz ellenzés, nálam kicsapta a biztosítékot! Beszéljük meg! Kint, van 36 fok, extrém, aberrált időjárás, mi felnőttek is iszunk sokat, nem csak eszünk! Hát, az a csöppség mennyire szomjas lehet már? Nem kell vele 100 ml vizet megitatni, talán még azt is elismerem, hogy 1-2-3 hetes babánál elegendő az anyatej, mert nem nagyon mozgolódik! De egy forgolódó, mozgó, eleven, játszó baba, ugyan úgy megszomjazik mint bárki más! Ha meg még ráadásul pohárból kapja a vizet, még cumizavaros se lehet! Én aztán egy olyan ember vagyok, aki tényleg az összes új "trendet" igyekszik követni, mert úgy gondolkozom, fejlődik a tudomány, így az én babám is kizárólag anyatejes volt 6 hónapig, de vizet is kapott, amikor nagy meleg volt!!! És szerintem, attól is fájhat a kicsik pocija, hogy szegények csak szomjasak, de mi cicit dugunk a szájukba, és így akarva akaratlanul megint enniük kell, és TUDOM, hogy a tej "eleje" az inkább szomj oltó, de akkor is!!! Talán eldobja a cicit, ha iszik, és az anyatejet vízre cseréli? Vagy úgy jóllakik pár korty víztől, hogy egész nap nem fog enni? Vagy mi ez a nagy félelem? Megint mindenben átesünk a ló túloldalára! Elborzaszt, hogy van aki nem kínál a babájának egy kevéske vizet, ilyen melegben!!! Pláne, ha az anyukának netán éppen elegendő a teje, és nem teheti meg, hogy 30 percenként cicire tegye a babát!!!
2011. júl. 15. 00:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
amúgy: 8 hónapos szopis baba anyukája vagyok!
2011. júl. 15. 00:08
 2/28 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, még annyi, hogy oltásoknál például van, hogy belázasodik a baba, és mint tudjuk láznál egy gyereknél a legfontosabb a folyadék folyadék folyadék, úgy megy le a hő!
2011. júl. 15. 00:12
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Épp ma két hetes a kislányunk, és a gyerekorvos ma volt kint nálunk. Ő mondta, hogy két szoptatás között nyugodtan kínálgassam vízzel a 2 hetes lányomat!!! És el is fogadja, húzza befelé a vizet. :) Azt mondta, hogy kb. 10-15 ml-t nyugodtn igyon egy ivásra. Naná hogy adom neki, és úgy látom, még többet is inna ám!
2011. júl. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én is adtam a lányomnak, már egész kicsi kora óta, és semmi gond, SŐT én nekem még a kórházban is ezt javasolták, utána is olvastam, és azt írják segíti, és serkenti a vesék működését! Rendesen szopik, rendesen fejlődik, egészséges és boldog baba!!!
2011. júl. 15. 00:33
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

Én nem adtam a gyerekeimnek vizet/teát, amíg csak szopiztak (6 hónapos korukig). Amikor elkezdtem a hozzátáplálást akkor kezdtem kínálgatni őket. A nagylányom jó evő volt, hamar rákapott a szilárd(pépes) kajára, így elfogadta a vizet is mellé. Viszont a két kisebb inkább csak kóstolgatott, hiába kínáltam őket innivalóval, nem kellett nekik. Valamivel egy éves koruk előtt ittak először. Egyik sem száradt ki, nem lett semmi bajuk, pedig akkor is volt meleg nyáron. A kisfiam májusi születésű, tehát a melegekben csak 1-2-3 hónapos volt, míg a kisebbik lányom januári születésű, ő már fél év körül volt nyáron.

Igény szerinti, kizárólagos (hozzátáplálás nélküli) szoptatásnál nem kell vizet adni a babának, elég csak az anyatej, szoptatás. Hozzátáplálásnál meg kell kínálni a babát és rá lehet hagyni, hogy kell-e neki, vagy elég a gyümölcsben, anyatejben lévő folyadék.

Aki vízzel, teával itatja a babáját, az nem a gyermek igénye szerint szoptat, hiszen olykor anyatejet kap a baba, olykor meg vizet...

Ezzel nincs semmi problémám, hiszen nem kell egyformán gyereket nevelni,de akkor ne mondjátok azt, hogy igény szerint szoptattok.

2011. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
Mindenki döntse el maga.Én adtam neki vizet és teát is.Enni nem akart,a folyadékot viszont nyakalta.Előtte nyűgös volt és sírdogált,utánna megnyugodott.Nekem ez elég volt ahhoz,hogy tudjam,helyesen tettem.
2011. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
26%

Nyáron született a fiam, a legnagyobb melegben. Nekem azt mondta akkor a gyerekorvos, hogy két szoptatás között nyugodtan itassam, DE persze NEM szoptatás helyett!

2 éves fiú anyuja

2011. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
A kislányom tavasszal született, szopizott, de a nyári nagy melegben sem tudtam meggyőzni,hogy igyon vizet. Szerintem kínálni kell, de ha nem igényli, akkor nem tudod beleerőltetni.
2011. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%
Én is adok babavizet a kislányomnak. Igényli is a több folyadékot.
2011. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

szerintem ezt bízzuk a babákra!

tavaly júliusban, a nagy kánikulában született a lányom. gyerekorvos mondta, hogy megkínálhatom vízzel, megpróbáltam, de nem kérte. én örültem a döntésének. így maradtunk a sűrűbb szoptatásnál.

2011. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!