Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adjunk vizet a babának, vagy ne?

Adjunk vizet a babának, vagy ne?

Figyelt kérdés
xStefix hozzászólásai vezettek odáig, hogy ezt kiírjam kérdésnek! Nagyon sok jó tanácsot ad, ez nem is kérdés, de ez a víz ellenzés, nálam kicsapta a biztosítékot! Beszéljük meg! Kint, van 36 fok, extrém, aberrált időjárás, mi felnőttek is iszunk sokat, nem csak eszünk! Hát, az a csöppség mennyire szomjas lehet már? Nem kell vele 100 ml vizet megitatni, talán még azt is elismerem, hogy 1-2-3 hetes babánál elegendő az anyatej, mert nem nagyon mozgolódik! De egy forgolódó, mozgó, eleven, játszó baba, ugyan úgy megszomjazik mint bárki más! Ha meg még ráadásul pohárból kapja a vizet, még cumizavaros se lehet! Én aztán egy olyan ember vagyok, aki tényleg az összes új "trendet" igyekszik követni, mert úgy gondolkozom, fejlődik a tudomány, így az én babám is kizárólag anyatejes volt 6 hónapig, de vizet is kapott, amikor nagy meleg volt!!! És szerintem, attól is fájhat a kicsik pocija, hogy szegények csak szomjasak, de mi cicit dugunk a szájukba, és így akarva akaratlanul megint enniük kell, és TUDOM, hogy a tej "eleje" az inkább szomj oltó, de akkor is!!! Talán eldobja a cicit, ha iszik, és az anyatejet vízre cseréli? Vagy úgy jóllakik pár korty víztől, hogy egész nap nem fog enni? Vagy mi ez a nagy félelem? Megint mindenben átesünk a ló túloldalára! Elborzaszt, hogy van aki nem kínál a babájának egy kevéske vizet, ilyen melegben!!! Pláne, ha az anyukának netán éppen elegendő a teje, és nem teheti meg, hogy 30 percenként cicire tegye a babát!!!
2011. júl. 15. 00:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
10%
Én spec az IGÉNY SZERINT híve vagyok, nem a KIZÁRÓLAGOSÉ, sosem tudtam azonosulni az ilyen szélsőséges, erőszakos, baba személyiséget teljesen figyelmen kívül hagyó, táblázatok és könyvek szerinti dolgokkal.
2011. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
19%

Kedves xStefix!

Azt meg tudná mondani a szakma hogy a baba miért nem fogadja el az anyatejet két szopás között és ha mégis nagy nehezen a szájába bírom tuszkolni, miért bukja vissza, amit egyébként evések után nem szokott???!!! És akkor miért fogadja el a vizet helyette.

Én értem, hogy ezt ajánlják és persze, hogy felelős vagyok a gyermekem egészségért, de ami nem megy nem kell erőltetni.

Én is csak azt tudom mondani, amit itt előttem írt egy anyuka, hogy emberekről van szó, és mint olyanok minden gyerek más, Egy csorda marháról. Az én gyerekem speciel nem olvassa a szopis tanácsadós könyveket és ha szomjas csak a vizet fogadja el, mellemen ordít, kicsi korában ráadásul az okozta a hasfájást neki, hogy én a haladó anyuka aki kizárólag szoptatni akar, két evés között megkínáltam anyatejjel, ha nyűgös volt. Miután a gyerekorvosunk tanácsolta, hogy hagyjuk el a két szopi közötti cicizést megszűnt a hasfájás, cicin sírdogálás, esti nyűglődés!

Sóval vannak babák akikre nem úgy működnek, mint ahogy az a nagy szoptatós könyvben meg van írva.

2011. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23%
Megjelentek a regenyek,mar hianyoltam.Eldontottem,ha van olyan kerdesem,amit nem szivesen irtam ki eddig,ezutan kiirom,mert itt hamarabb kapok ra valaszt.
2011. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%

Kezdem azt látni, hogy a szoptatási tanácsadó "szakma" nem is létezik, hanem egy kitalált áltudományos, szélsőséges eltévelyedés. Úgy tűnik, mint valami perverzió, pedig a lényege a szoptatásnak a baba egészséges táplálása. Azok a sokáig szoptató igény szerint és kizárólagosan szoptató anyukák - és ez bizony a kisebb százaléka az anyáknak - osztja rendszeresen az észt a bajlódó, nyűgös, problémás kisbabák anyukáinak, mikor azt sem tudják mit jelent sokszor a bukós baba és egyéb nyalánkságok. A víz pedig felszívódik, nem pedig lemossa a beleket. Persze, ha valaki egész nap csak vizet adna a babájának rendszeresen, az már tényleg káros lenne, de amit mi adunk szomjoltásra az csupán néhány gramm, és ideje sincs bajt okozni, mert a következő etetéssel már mi is adjuk az anyatejet.

Sajnálom az említett anyák babáit, mert a fanatikus gondolkodásuk miatt igenis szenved a babájuk a hőségben, de itt mi ezt soha meg nem változtathatjuk, ahogy ők sem az ellenkező oldalt.

2011. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Elso gyerekem szopi mellett cumisuvegbol teazott,ennek ellenere 1 eves korig szoptattam.Masodik gyerekem,ha megfeszultem volna sem fogadott el semmit.Sem cumibol sem kanalbol,sem poharbol.

Szerintem figyelembe kell venni a gyerek igenyeit,ugy gondolom minden gyerek osztonosen eldonti,hogy neki epp mi a jo.

Meg annyit,hogfy elso gyerekm teli baba volt,es megis kellett a plussz folyadek,masodik pedig nyari.40 fok volt,es neki akkor sem kellett szopin kivul semmi,es nem szoptattam felorankent.Kb 3 orankent kapott.

2011. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Már válaszoltam tegnap én is, az én kisfiam esetét leírtam. Erőszakkal nem akartam beleönteni a vizet, és lássunk csodát, víz nélkül is túlélte 2009 forró nyarát. Az a baj, hogy aki meg vizet ad, az nem tudja elhinni, elképzelni, hogy más gyereke NEM kért vizet, elég volt a kizárólagos anyatejes táplálás!

2011. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Megjöttem! Csak elutaztunk a hétvégére és nem voltam netközelben! Az a véleményem, hogy páran félreértettek! A víz adását és nem 1-2-3 hetes, pici babáknál értem, de szerintem ezt leírtam, hanem a picit nagyobb, mozgolódó, izzadós, nyűgösebb babáknál, és akkor adtam a szájába a cicit, amikor csak kimondta "e" és már ott is voltam, sőt a mai napig rögtön megkapja, amint kéri, 8 hós a kislányom! xStefix egyik, máshol írt válaszában azt olvastam, hogy a "szakma" azért tilt ezt, vagy javasol azt, mert százalékos arányban, a statisztika ezt mutatja és ő ezért még ha a saját véleménye el is tér néha, kénytelen azt képviselni, de persze ez nem jelenti azt, hogy adott esetben ezzel ne értene egyet! Meg is van! A cumizavarról volt szó, hogy nem javasolhatja, hogy itassuk a babát cumisüvegből, mert mondjuk az ő babáját nem zavarta meg, mert van olyan baba, akit megzavart, és ezért felelőtlenség lenne azt tanácsolni! Kérdem én: Az nem FELELŐTLENSÉG, hogy jönnek itt a szopis témában a kétségbeesett anyukák, mi gyakorlatilag "4 mondatból" próbáljuk segíteni a kérdezőket, sokszor még annyi infónt sincs, de kijelentjük, hogy ne adjon vizet a babának? Valaki nagyon jól megfogalmazta itt a válasz adók között, hogy ez a szakma olyan mint egy... hát nem is tudom szektának nevezném! Amúgy a természetben az állatoknál, a szoptatás nem úgy zajlik mint nálunk, az állatok mindig is okosabbak voltak nálunk! Mellesleg az állatvilágban isznak az állatok szoptatás mellett, de ők legalább az ösztöneiket követik, mi ezt valahogy elfelejtjük... Ezt az egész inni nem inni kérdést a fogyókúrához tudnám hasonlítani! Egyik oldalon a ne egyél semmit csak salátát (ne itassunk) a másik oldalon, igyon amennyi belefér (egyen amennyit akar), de mint mindenhol itt is van arany középút! Mindent lehet: MÉRTÉKKEL! Főleg ilyen kánikulában ami volt, jelentős mennyiségű folyadékveszteségnél! Erős izzadásnál! A baba egy pici ember, és az, hogy eltelik a víztől, hát, ezen azért jót nevettem! Lakott már valaki jól egy pohár vízzel? Na mindegy... ui: Egy történet: Egyik ismerősömnek szülés után picit később lövellt be a teje (4 nap) megtiltották neki az itatást! Kiszáradt babáját az utolsó pillanatban mentették meg a kórházban! Akkor milyen jól jött volna pár korty víz... (!)
2011. júl. 18. 09:08
 28/28 xStefix ***** válasza:
Szeretem, amikor így nekem estek. :)
2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!