Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől kemények és melegek a...

Mitől kemények és melegek a melleim? Ugye nem súlyos?

Figyelt kérdés
5 napja szültem császárral és tegnap a 4. napon nagyon bedurrantak. A kislányom nem akar belőle szopizni, ezért a párom ma vett elektromos mellszívót. Használtam is 2x. A két alkalom alatt kb. 70-80 ml jött le. Viszont este is akartam szívni, de már nem jött belőle. A melleim kemények még, melegek, nem akar jönni belőle tej. Ugye ez nem mellrák? Légyszi, írjatok tapasztalatokat!
2011. júl. 16. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez mellgyulladás.Hidd el a melled tele van még tejjel.Szoptasd vagy fejjél,gyorsan,ha kell kézzel (nekem az elektromos nem fejt ki semmit,csak a kézi) mert magas lázad lesz ha nem teszed,és még rosszabb lesz.Jobbulást,kezdj neki mihamarabb,és majd írj.
2011. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mellrák? Ne viccelj! (már bocs)

Telítődött a cicid, beindult a tejtermelés.

Az lenne jó, ha minél többet szopizna a baba, és mellette nem fejnél. Akkor tud beállni a kereslet-kínálat.

Az első néhány nap, akár hét még előfordul, hogy meleg. A mellnek meg kell szoknia az új "üzemmódot", ez eltart egy darabig.

Viszont ha nem üríted rendesen, tejcsatorna elzáródás és mellgyulladás lehet belőle.


Ha nem tud szopizni a baba, kérj segítséget szoptatási tanácsadódtól, most még épp felhívhatsz valakit, nincs olyan késő, a


www.lll.hu


oldalon találsz a tanácsadás menüpontban telefonszámokat.


Jó babázást és gratulálok a picihez!

2011. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne aggodj.Zuhany alatt kezd el maszirozni körkörösen mindegyiket felvátva 5-5 majd ujra 3-3 percig kb .azért,hogy fellazuljanak a tejcsatornák aztán kezd el szivni,de az a legjobb ha elötte is megmaszirozod és ugy teszed a gépre vagy a baba szájába.
2011. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Le kell fejni. Tegyél rá előtte meleg borogatást és masszírozd át apró körkörös mozdulatokkal. Aztán fejjél és megint masszírozz. Érezni fogod a kis bedurrant csomókat, telített tejcsatornákat. Ezt ismételd legalább addig míg feszül. Gyakran fejjél, ne hagyd nagyon megkeményedni, mert begyullad.
2011. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szopit erőltesd, ne cumisüvegből add neki a tejet mert soha nem fogja elfogadni. Még nagyon pici, meg kell neki tanulnia. A melled bedurrant, masszírozd folyamatosan akkor is ha fáj, mert becsomósodik és mellgyulladásod lesz. Fejj, szoptass akár óránként.
2011. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Masszírozzd, melegborogatás (akármennyire is úgy érzed a hideg lenne jó) és szoptatás, akár óránként. Rakd cicire gyakran, meg kell tanulnia szopizni és csak a végső esetbe a mellszívó. A későbbiekben ha már szopizik rendesen a pici, akkor is érdemes a maradék tejcsit lefejni, hogy ne durranjanak be a cicik. Egy párszor lesz még ilyen, elég kellemetlen, de az a lényeg, hogy próbáld elmulasztani a fenti dolgokkal, mert sajnos tényleg járhat lázzal is. Amúgy ha normális a védőnőd, akkor szólj neki, mert a masszírozást is megmutatja, mert hajlamosak vagyunk túl gyengén csinálni, mert ugye fáj :(.

Kitartás és meglesz az eredmény.

2011. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

így van, ez mellgyulladás.

borogasd, masszírozd, szoptasd a babát vagy legalább fejd. erőltesd kicsit,tudom, hogy nagyon fáj:((

ha belázasodsz(valószínű), akkor panadolt vagy rubophent vegyél be.

2011. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2011. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miújság?
2011. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azóta sokkal jobb. Már nincs bedurranva. Még mindig fejek, de minden alkalommal próbálkozom a szopizással is, hátha rászokik. Annyiban jobb a helyzet,hogy bekapja és szopizza pár percig (2-3 perc). Tudom, hogy ez még nem elég, de remélem lesz több is. Nekem is jobb lenne, mert akkor csak cicire rakom és nem kell időt töltenem a fejéssel, de kínozni sem akarom, mert annyira sír, mikor rárakom.
2011. júl. 18. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!