Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1hete szültem (császár),...

1hete szültem (császár), nagyon kemények a melleim, csomók is vannak benne (szerintem). Babó még se tudja kiszippantani. Gondolom kevésnek találja, bedühödik rajta. Ettől a mennyiségtől ilyen kemény? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Elektromos mellszívó is csak egy nap alatt 30ml-et.
2008. aug. 5. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért kemény, mert tele van tejjel... A baba meg azért dühös, mert nem tudja ilyenkor kiszívni a tejet. Próbálj meg fejni szoptatás előtt, hogy puhább legyen a melled, és be bírja kapni rendesen. A csomókat meg masszírozd ki teljesen. Az elektromos mellszívót hagyd a csudába, legalábbis egy időre, és kézzel próbáld fejni. Gondolom mutatta a kórházban a védőnő, hogy hogy kell csinálni.
2008. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tejcsatorna elzáródás okozza. Nem tud ürülni rendesen a mell. A csomókkal vigyázz, nehogy begyulladjon a pangó tej. Nekem a legjobb a szoptatás előtti meleg, majdnem forró vizes zuhany masszírozással, vagy borogatás (egy kisebb törölközőt áztass be forró vízbe, majd tedd a melledre egy pár percre, majd ha átmelegedett kezd el masszírozni a melledet.

Nagyon sok hasznos tanács van a neten LLL.hu honlapján pl.

A legjobb lenne, ha tudnál olyan szoptatási tanácsadóval találkozni személyesen, aki megmutatja a helyes masszírozási/fejési technikát.

Sok sikert!

2008. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Mindenképpen melegvizes borogatás maszírozás.Nekem nagyon jó volt az avent kézi mellszívója.Tudom kicsit drága de megéri.Minden szopi előtt picit ki kell fejni hogy a baba be tudja kapni és utánna is fejd le a maradék tejet hogy teljesen kiürüljön a mell mert csak így termelődik rendesen újra minél jobban ürűl annál több lessz.Előfordulhat hogy éjszaka is fel kell kelned lefejni de idővel beáll a mennyiség és annyi fog termelődni amennyire a babádnak szüksége van.Ha mégis ennél több van azt fagyaszd le.Mind a két mellből szoptass.
2008. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Segíthet a meleg zuhany.A szoptatás előtt zuhanyoztasd le a melledet körkörös masszírozással ez segít könnyebben kiürülni a tejnek.A csomokat gyengéden ki kellene masszírozni nehogy begyúladjanak.Nekem is az AVENT ISIS kézi mellszívó segített.
2008. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én teljesen más véleményen vagyok mint előttem szóló társaim,de elhiszem amit írnak.Nekem az volt,hogy majdnem elapadt a tejem miután beindult ,mert nem hagytam abba a homeos bogyók szedését-nem tudtam meddig kell szedjem,szerencsére itt volt anyum és van egy elektromos mellszívóm is,na meg egy avent isis is van nálam kölcsönbe..a lényeg vigyázz,mérd a babádat,hogy nehogy ne kapjon elég tejet ha csak szoptatod,mert mi így jártunk,hogy nem mértük azt hittem van elég tejem mire már totál vissza fogyott és rengeteget aludt,nem reklamált,hogy éhes a drágám,ekkor jöttünk rá,hogy baj van és kevés a tejem-ekkor jött anyum és mondta mit tegyek.3óránként szigorúan kajcsi volt akár milyen nehéz,utánna fejés,de nekem annyira mélyen vannak a mirigyek,hogy az aventossal ki sem jött egy csepp sem-máig sem,pedig van tejem már rendesen,viszont az elektromos bevált.nem tagadom néha nagyon fájt meg fáj mai napig is a fejés,de a kézi sztem pont ezért nem praktikus..,mert akkor nem szívatod annyira a fájdalom miatt,pedig most nemszabad hagynod-főleg a csomókat nem!!az be fog gyulladni nagyon nagy lázad lehet és majd a védőnőd fogja maszírozgatni a melled vagy a dokid-gondolom ezt te sem akarod!Szval kaja után fejjél mint "állat"egyed a köményes levest,igyál rengeteget-nekem bejött az alkohol menetes sör,egy nap egyet megiszok,jó hatással van és egyél rendesen pihenj sokat!!Ez nem vicc,mert ha te is dolgozgatsz otthon energiát von el és neked most energia kell a tej termeléshez!!!Hidd el,még időben vagy most még elkaphatod a dolgot nekem is egy hét után volt ez!!Ha tudok segítek írj privit.


Jah kézzel én sem tudok fejni,meg sem indul a tejem de agép szépen kiszívja persze masszírozgatni kell közben-kézinél ez nem lehetséget.A melegvízes cicimosás szopi előtt tényleg jó. amirigyeket megindítja!!!4hetes baba mamája-szintén császáros:D

2008. aug. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket, de sajna napi 40ml-nél több nem jön össze.kézi mellszívóval ki se jön.az elektromos szippant ki ennyit.már nem keményk, nincsenek csomók, szerintem elfog apadni teljesen.de addig is oda adom babónak ami van.
2008. aug. 8. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!