Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumi nélküli babák hogyan...

Cumi nélküli babák hogyan lesznek önállóak?

Figyelt kérdés

Hogyan szoktatjátok a babát kiságyra cumi nélkül?

Sokat hallom hogy nincs cumija viszont azt is hogy a szülők között alszik a baba, mert így több szopit igényel a kicsi és az anyának is könnyebb.

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy nincs cumi és szépen a kiságyában alszik el önállóan a pici és ezt úgy érte el, hogy nem hagyta sírni!


2011. júl. 20. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:

bár még nem annyira tapasztalat,mert csak 3 hónapos a kicsi,de nem cumizik,igaz nem is magától alszik el(én nem is várom el tőle),de nem alszik közöttünk se,egyszerűen annyi,hogy az esti szopi után a mellkasomra veszem,várok 20 percet és megy az ágyába,alszik reggelig.

Viszont volt már olyan is,hogy letettem a kiságyba,mert ki kellett mennem vmiért és mire visszajöttem aludt magától.Nem tudom mennyire hasznos a válaszom,de nálunk így nincs cumi.

2011. júl. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A baba csak akkor szokik a cumihoz, ha megkapja. Sok szülő csak azért, hogy ne sírjon vagy ne nyűglődjön a szájába adja. Felesleges. Hazahozataltól kezdve aludjon a kiságyban, ha felkel tedd cicire, ha meg sír vigasztald meg, ellenőrizd nem a hasa fáj. Cumi nélkül is van élet.
2011. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem is értem pontosan a kérdést. Nálunk egyiknek se volt cumija, egyik se aludt köztünk soha, és nem hagytam sírni egyiket se soha. De hogy jön össze a cumi meg a kiságy?
2011. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, az én babám ilyen. Bár napközben néha cumizik, de nem lett ilyen értelemben a rabja. Hogyan szoktattuk? Kezdettől fogva tudatosan az ágyába raktuk, játszócumit pedig csak akkor adunk neki, ha már a többi dolog nem használt.

Emellett nagy részben azt mondhatom, hogy szerencsések vagyunk a babával, más szituációkban is nyugodt és általában jó kedélyű.

2011. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Az enyém sem cumós!

3 hós korától átaludta az éjszakát, este 9-reggel9-ig!Este szopi a nagyágyban, majd átvittem a kiságyába (külön szoba) és alvás!

Most 19 hós, és még mindig így alszik!Este a nagyágyban (mondjuk délben is) cici, majd átviszem a szobájába!Befészkeli magát én betakarom, és alszik!Van mikor kinyitja a szemét rám néz mosolyog, majd alszik a helyén!Nálunk ez vált be!


A szeparációs szorongás alatt aludt köztünk, de ahogy semmi baja nme volt már kéreckedett vissza az ágyába! :)


3 fogánál aludt velem 1-1 hetet, meg most mikor költöztünk, amíg új volt a hely 3 éjjel velem aludt!Aóta újra az ágyában szunyál!Még szopik és 19 hós kislány

2011. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos.

Egyéves koráig cicin aludt el, akkor az ölemből szépen betettem a kiságyba. Nem ébredt fel rá. Ha éjjel megébredt, ugyanígy. Volt pár éjszakánk, ha a foga jött, amikor inkább közénk vettem, mert csak a cicivel a szájában volt képes aludni, de ez nem volt gyakori.

Aztán magától leszokott a cicin alvásról, azóta beteszem a kiságyba és álomba simogatom, közben énekelek neki. Ez ugyan nem hiszem, hogy önálló elalvásnak számít, de nálunk ez nem is cél.

2011. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a lényeg h legyen egy bejáratott rituálé amihez tartjátok magatokat elalvás előtt és ha megszokja, el fog aludni.Ez lehet cicin elaltatás, amit később kiváltasz egy cumisüveg tejjel, vagy esti mese, nekünk az alvókendő vált be, mert nem cumis.


Az alvókendőjét rágcsálja, vagy simogatja, megnyugtat(hat)ja. Én nem akartam neki adni, de határozottan jobban érzi magát tőle, reggel pedig fél órát is eljátszogat vele csendben ébredés után.

Éjszaka amúgy sem cumira/tejcsire van szükségük a cumisoknak sem.Mint ahogy mi sem esszük ki jó esetben a hűtőt éjjel.(ettől függetlenül ha felébred és éhes, megetetem)

Ha hagyod sírni mondjuk 1-2 napig, 3. napra megtanul elaludni magától és onnantól úgy fog. Többet segítesz vele ezzel, minth 2-3 éves koráig kínlódtok, vagy ölben altatod, nem lesz lelki sérült, nem fog rád haragudni rád azért a két napért és valahol hálás lesz h van egy hely ahol ha leteszi a fejét pavlovi reflexként tör rá az álmosság és ahol biztonságban érzi magát...tapasztalat.

ilyesmire gondoltam.


[link]

2011. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igen!

nálunk így működik a pici.

kezdetektől saját ágyában alszik, de mellettünk volt. 10 hós kora óta alszi külön szobában.

szépen letesszük aludni, és nem vesszük ki minden nyikkanásra. ha sír, odamegyünk hozzá, hátá simizzük, éneklünk neki, zenélőjét bekacsoljuk, erre szépen megnyugszik és alszik tovább. éjjel 1-2x kért szopit, akkor egyből visszaaludt.


pár hónaposan megtalálta az ujjacskáját, azóta azt szopizza elalváskor.

2011. júl. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom most 11 hónapos. Mióta hazajöttünk a kórházból, a saját kiságyában alszik, a saját nyugodt kis szobájában.

3 hetes korában "felfedezte" a hüvelykujját, azóta végigalussza az éjszakát. Csak olyankor ébred fel éjszaka, amikor éppen a foga jön. Ezért én azt mondom, hogy irtó mázlista vagyok! :)

2011. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként az esti megszokott rituálé: fürdés, tejcsi (szerencsére még van), alvás!
2011. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!