Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha másfél óránként mellre...

Ha másfél óránként mellre teszitek a babákat, nem lesznek hasfájósak?

Figyelt kérdés
Az enyém közel három hónapos és még nem volt hasfájós. 3-4-5 óránként eszik. Növelni szeretném a tejem mennyiségét, de félek, hogy bekavarok neki.
2010. jan. 27. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De ne etesd sűrűbben, ha ilyen szépen eszik, meg fogsz zavarodni utána, és egyébként sem mindenkinél válik be a sűrű szoptatás. Örülj neki hogy normálisan fejlődik, és jó időközönként eszik.
2010. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is akkor etesd ha ehes!Tényleg örülj neki,hogy ennyi időt kibír egy szopival.Az én fiam volt,hogy 1,5 óránként evett.Ha mindenképpen növelni szeretnéd a tej mennyiségét akkor 2 etetés között fejjél.Mondjuk szerintem ilyenkorra beáll a kereslet-kinálat és kár lenne "beleavatkozni"!
2010. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy egyre kevesebbet eszik, mert egyre kevesebb tejem van :( Nem nagyon akarnak megtelni a melleim két etetés között, már-már izgulok, hogy legyen valami.
2010. jan. 28. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem az aggodalmaidat. Én is ezen estem át. Nekem az első perctől kezdve kevés volt a tejem. Ennek ellenére a mellem 3-szor gyulladt be. Nekem úgy sikerült növelni a tejem mennyiségét, hogy a két etetés között fejtem, és egyszer éjszaka is (éjszaka nem evett). Emellett rengeteg (minden szoptatás után fél liter) rántásos levest ittam, ami a folyadékot megtartotta a szervezetembe. Pl. köménymagleves, burgonyaleves, stb.

Szerencsére így 3 hónapig még fagyasztottam is, amivel a kevesebb tejtermeléskor később pótlást tudtam biztosítani.

2010. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez a helyzet. Nem érzem én sem, hogy lenne elég tej ugyanakkor a kicsi 3-4-5 órákat alszik, naponta már csak 6x szopik, most 9 hetes. Sajnos Ő hasfájós ezért jobb a ritkább mellretétel és fejni sem tudok, így nem nagyon tudom mi lesz, ha tovább csökken a tej:( A fejés tényleg jó megoldás lehet, ha neked sikerül esetleg.

Egyébként szoptatási tanácsadó azt mondta nekem, hogy amikor érzed, hogy feszül a mell, az a túltermelés jele. Ilyenkorra már beáll a kereslet/kínálat és ezért érzed puhának a melledet. Biztosan így van, de nekem is full para a szoptatás, lassan mindegyiket úgy élem meg, mint egy vizsgát...rettek, hogy sikerül-e összekaparnom azt a nyamvadt kettest...:(

2010. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 16:44-es! Az utolsó mondatoddal tökéletesen megfogalmaztad azt, amit én is érzek. De nem adom fel, jönnek előbb a homeo-s bogyók...

2010. jan. 28. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt javasolta egy szoptatási tanácsadó, hogy sűrűbben rakjam mellre a 8 hetes kisbabámat. Úgy látszik, hogy gyarapodott is a mennyiség. Nekem az 1 mellből való szoptatás jön be, addig nem váltok mellett, amíg ki nem szívta az egyiket. Ha a két szoptatás között 1-1,5 óra telt el, akkor a régire rakom vissza, nem az újra. Estére viszont még nem tudom produkálni az igényeit, ezért ekkor kevés tápszert kap, én pedig fejek. Addig így megy, amíg a tejmennyiségem el nem éri a kívánt mennyiséget.
2010. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!