Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok meddig nem kell...

Ha szoptatok meddig nem kell védekezni?

Figyelt kérdés
Vagy már a 6 hetes kontrolon ír fel a doki fogamzásgátlót? Az nem ártalmas a babára? Ti hogy oldotátok meg?
2009. ápr. 3. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás nem nyújt teljes védelmet, emiatt általában az orvos mát a kontrollon felír olyan fogamzásgátlót, amit szoptatás alatt is nyugodtan szedhetsz. Ez nem befolyásolja a tejtermelést se és a babára sem ártalmas.
2009. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a szoptatás gátolhatja peteérést, de ez nincs így mindig és nem is igaz mindenkinél. Nagyanyáink próbáltak így védekezni, aztán vagy bejött nekik vagy nem. (Ha bejött akkor volt 2-3 év korkülönbség a gyerekek között hanem akkor alig egy év) Ha biztosan nem akarsz mostanában kistesót akkor mindenképpen védekezni kell.
2009. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mindig kell védekezni. A szoptatás nem ad 100%-os biztonságot. Én nem szedek tablettát és sosem szedtem, így nem tudom, hogy káros-e a szoptatás miatt. Szerintem nem káros és már a 6-dik hét után akart felírni a doki, de mondtam, hogy nekem nincs rá szükségem. Nekem amúgy már megjött a 6-dik héten és azóta minden hónapban, ez is mutatja, hogy szoptatás idején is van termékenység.
2009. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél olyan biztos a szoptatás által elméletileg lévő védettségre mert bizony a gyakorlatban nem mindig működik.Ha nem akarsz kemikáliákat szerintem a legjobb megoldás a gumióvszer.Szerintem ez a legbiztosabb módszer a kicsi és mégkisebb baba elkerülése érdekében.
2009. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

6 hetes kontrollon írass fel olyan tabit ami mellett nyugisan szoptathatsz!pl.:Cerazette

De ezt majd a dokid eldönti!

2009. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Védekezni kell!!!nem nyújt ve´dettse´get a szoptatás,esetleg ga´tokja 1-3 hónapban a peteérést.Nekem a dokim a 6 hetes kontrollonmondta,hogy vigyázzunk,mert érik az elsö pete,vastagszik a nya´k,jönni fog az elsö mensi.Ès jött is.A lányom nem volt 3 hós,de menstruáltam.
2009. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, nekem a kontrollon mondta is a doki, h és mivel akar védekezni? Aztán sorolta, h szoptatásnál milyen tabletta van, de van injekció is ami 3x28 napig hat, utána újból be kell adatni, nekem ez van, durván 1.500.- volt, már kétszer kaptam és eddig még működik. Az mondjuk igaz h ettől viszont egyáltalán nem jön meg a mensid, amíg használod, tehát a ciklusod csak akkor fog rendeződni, h abbahagyod.
2009. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!