Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy csecsemőnek lehet adni...

Egy csecsemőnek lehet adni szoptatás mellet teát vagy babavizet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ha kizárólag szopik, akkor a tej oltja a szomját is. A szopizott tej első néhány kortya hígabb, szomjoltó, így nem szükséges külön itatni a babát, főleg, ha igény szerint szopik a baba. A nyári forróságban esetleg érdemes megkínálni külön innivalóval a babát, mert a meleg miatt esetleg kevésbé kívánja a tejet, vagy zavarja, ha leizzad szopizás közben. Persze, nem is minden baba fogadja el a + folyadékot, akkor nem szabad erőltetni.
2009. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Ha csak szopik, akkor ne adjál semmit. Főleg ne teát. Még nyáron sem kell. Ha adsz neki, akkor kevesebbet fog szopizni, és csökken a tejmennyiség.
2009. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Egyet értek az első válaszolóval. Ha gondolod kínáld meg inkább vízzel, mint teával (szerintem ő majd eldönti melyik ízlik jobban :)) ), de ha nincs rá szüksége úgy sem fogadja el. Nekem is mindenki (orvos, patikus, barátok, család) azt mondta, hogy anyatejes babának nem kell plussz folyadékot adni, esetleg nyáron a nagy hőségben. Mi egyébként a hozzátáplálással is így vagyunk. Most 6 hós a lányom, kb. 1 hónapja próbálom kóstoltatni az új ízeket, de semmit sem fogad el, se nyersen, se főzve, se sütve, próbáltam almát, répát, burgonyát (ezt csak főzve), tejpépet, barackot, banánt, próbáltam úgy is, hogy a tejemmel kevertem ki mindet, kombináltam kettőt, de semmi. Gondolom elég neki a tejcsi és köszöni szépen egyelőre más nem kell. Erőltetni nem szeretném, nehogy megutálja.

Minden esetre nincs megtiltva, hogy adhatsz vagy nem adhatsz neki teát vagy vizet, úgyhogy lehet.

2009. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet mindkettőt, az én babám nagy súllyal született, havi egy kg-ot hízott és azt mondta a doki, hogy ha nincs épp arra az evésre elég tej adjak teát, nem ír tápot. szóval nekem a doki mondta lehet, igaz hasfájós is volt és akkor is kapott, nyáron meg én mindenképp fogok adni neki teát, csak hogy oltsa a szomját, mert egy két órás séta alatt biztos jól esik neki inni és ugye a játszótéren vagy séta közben nem tudok szoptatni. nem tudom mennyi idős, enyém 4,5 hós
2009. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!