Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiknek kicsi a korkülönbség...

Akiknek kicsi a korkülönbség a gyerekei között, hogy oldották meg a szoptatást? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a kicsinél "szabályoztátok", hogy mondjuk max. 20percig ehet? Vagy rábíztátok a picire?
2011. júl. 31. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de erre én is kíváncsi vagyok. Itthon vagyok egy 22 hónapos és egy 3 hetes babával. A kicsi csak cicin tud elaludni, így egy szopi 45 perc-1 óra. És többször lemértem már, 15-20 perc alatt kiszívja, utána már csak cumizik a cicin. Viszont ha nem hagyom a szájába akkor sehogysem tud elaludni. De itt van a "nagy" is, akire pedig figyelni kéne. Tanácstalan vagyok én is. A pici nem tud cumizni, ma már ott tartottam h kidobom a cumit, mert ritka az a pillanat ha tudja szívni, én meg idegbajos vagyok h miért nem tud cumival elaludni.ááááááááááááááá
2011. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia(sztok)! Egy 22 hósom és egy lassan 3 hósom van. Az első 2 hónap rémálom volt, a pici állandóan mellen, a nagy meg közben "anyagyejemá", "anyajátszik" és olyan édes volt, majd megszakadt a szívem. Amikor leültem szoptatni, akkor neki is adtam valami innivalót (minden nap mást, más formában, de különlegeset) és amíg ő ivott, én is szoptattam. Persze még így is nagyon lassan teltek a napok. De jó hír, hogy 2 hete minden megváltozott, a szopi ideje beállt 10-15 percre, azóta minden könnyebb, a nagy már tudja, hogy ha szopi kezdődik, 20 perc önálló játék. Átvonul a szobájában és csak a folyamatos karattyolásból hallom, hogy jól van. Szóval az elején én sokszor 40-50 percig is szoptattam, odakészítettem könyveket, kis falatokat a nagynak és átvészeltük. Hát, nem sok hasznosat mondtam, de kitartás, ettől már csak jobb és könnyebb lesz. Légy vidám!
2011. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
20:49-es vagyok megint: az én babám sem fogadja el a cumit (a nagy sem cumizott), és amíg nem találta meg az ujját, rémálom volt az altatás, nappal szinte nem is aludt, este meg jó másfél órát tartott az altatás (főleg cicin). Most szopja az ujját, így nincs altatás, szopi és ágyba be... szóval türelem..
2011. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Köszi, aranyos vagy :)
2011. júl. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én meséltem a nagynak közben, vangy verseltünk, nagyon szerette. 21 hónap van a lányom és a fiaim (ikrek) között, ők is anyatejesek (kis pótlás kellett az egyiknek 1-6 hónapig). És ők is cicin aludtak el mindig, még most is, pedig már 1 évesek lesznek 13-án. :-)

Folyt..de sírnak

2011. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom: A kicsi 4 hónapos, amikor már elszenderedik a cicin 5-10 perc után, akkor odaviszem az ágyához , de még a szájában a cici, beteszem az ágyába gyorsan hasra és általában igy alszik tovább , de hanyatt vagy oldalt nem alszik el , csak üvölt. Ha mégsem alszik , akkor ujra kiveszem vissza a cicire és pár perc mulva ujra leteszem hasra ,ekkor már biztosan nem szokott felébredni.

A nagy nálunk 22 hónapos és már tud várni , ha tudja , hogy szoptatás után rögtön megyek vele ahová akarja.

2011. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De sokszor leírtam már itt:)


Az újszülöttemet szoptattam a 22 hónaposom meg ott sírt az ágy mellett:(

Mi úgy oldottuk meg, hogy tandemben szoptattam őket.

Mindkettő addig cicizett, amíg akart:)

2011. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

fú, nehéz volt, mert a nagy mindig akkor állt neki rendetlenkedni vagy ütni a kicsi fejét, amikor szoptattam. Totál biztonságossá próbáltam tenni a lakást, hogy ne csináljon addig bajt. )Tűzhelyzár, összes kulcs kivéve, ajtók bezárva, fiókzárak.

Sajnos a kicsi még így is kevesebb ideig szopott, idegbajos voltam a nagy miatt. Ha a nagy evett, a kicsi ordított, mert még őt is etetni kellett. A nagy meg annál lassabban evett.

2011. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap van a két kisebbik között, igény szerint szoptattam, azaz szinte állandóan... Napközben a nappaliban szopizott a kicsi, addig vagy odabújt a nagy is mellénk, vagy játszott a szőnyegen (mindig adtam neki vmi feladatot/játékot)... A végén már semmi gondot nem okozott az sem, ha szopi közben fel kellett állnom, mondjuk elkapni a nagyot, mert épp felmászott a kisszékre :D

És általában az evés is úgy szokott kinézni, hogy odakészítettem mindent, a nagyot etettem/próbálkozott enni egyedül az etetőszékben, a kicsi cicin lógott, közben én is próbáltam enni... másként nem ment, ha nem tudtam le én is az ebédet velük együtt, akkor kimaradtam! Elég körülményes, de az ember belejön.

Nekem gondot igazából nem maga a szoptatás okozott, sokkal inkább az esti fürdetés, ha épp egyedül kellett megoldanom, és a házimunka (főzés, mosogatás, mosás, takarítás) elvégzése a két gyerekkel, aztán megtanultam olyan kötéseket a hordozókendővel, amikkel hajolni is tudok, azóta ezt is megoldottam, illetve most már van "segítségem", 2 is, mert már a kicsi is elindult :D

Az első gyereknél akartam a szopit időre letudni, annyi minden mást csináltam volna... A másik kettőnél már nem hajtott ilyen, tanultam egy kis türelmet, nem szabad siettetni őket, ez az ő idejük, és ez nem fog visszajönni soha...

2011. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából az a helyzet, hogy 14 és fél hónap lesz a gyerekek között, így nagy még nem elég nagy ahhoz, hogy felfogja, hogy nem ő az első, mármint tanítjuk neki, de hát még ő is igényli sokszor nagyon a foglalkozást.

Egyébként sokáig elvan egyedül is, de szeretnék vele is foglalkozni, és annak idején ő pl. 1 órát is szopizott sokszor, 3 hónapos korától ez lecsökkent 15-20 percre, de addig is 3 hónapig valahogy meg kell oldani :)

2011. aug. 2. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!