Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki terhesség...

Van itt olyan, aki terhesség alatt hagyta abba a szoptatást? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok, 1 hete választottam el a nagyobbik kislányomat. Nagyon simán ment a dolog, és azóta sem feszül jobban a mellem, mint ahogy egyébként a terheség kezdete óta. Létezik, hogy simán elapad a tejem (amúgy sem volt már valami sok), minden nehézség nélkül? Volt már valaki hasonló helyzetben? Nem fájt, vagy nem volt negatív hatással a következő baba szoptatására, hogy pont ilyenkor hagytad abba a szoptatást?
2011. okt. 22. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 3-4 hónapos terhes voltam, amikor a fiam magától leállt a szoptatással. Nekem is nagyon kevés tejem volt már a végére Szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy csak akkor fejjem, ha feszül, különben ne csináljak semmit. Nagyjából két hónapja nem szoptatok, egyszer sem feszült, nem fejtem, nem csináltam semmit. Pont pár napja néztem, már nincs benne tej.


Következő baba szoptatásáról tapasztalatokat 3 hónap múlva tudok mondani :-) , de nem hinném, hogy ez bármi negatív hatással is lenne bármire, sok embert ismerek aki teherbe esett, abbahagyta a szoptatást, aztán a következő babát simán szoptatta.

2011. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 hónapos terhes voltam, amikor abbahagytam a szoptatást. A lányom régen nem szopott már, csak cumizott, ezt akkor vettem észre, amikor megmértem, hogy mennyit eszik. 0 gr!!! 3-szor mértem, aztán adtam neki inkább tehéntejet cumisüvegből, ha már csak cumizni akar. (Játékcumit nem fogadott el.) Ezt viszont simán, aztán nem is kereste többet a cicit. Nem is éreztem, hogy abbahagytam a szoptatást, mivel szerintem már rég nem ízlett neki a tej, és inkább csak cuminak használta a mellemet.

A 2. gyereket is simán tudtam szoptatni, szerintem emiatt nem lehet gond.

2011. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én amint megtudtam, hogy terhes vagyok, megkérdeztem, szabad-e szoptatni a nagyot (9 hós volt). de utána már csak 3 napig tudtam, mert annyira gyorsan elapadt. (egyébként is kevesebb volt addigra, kb. a megtermékenyüléstől fogva kezdett nagyon lecsökkenni a mennyiség.

2 nap szoptatásmentes nap után "nagyon feszült" a cicim, ezért újra megszoptattam a nagyot: túlzás nélkül mondom, hogy nem volt 30 másodperc sem, amíg szopizni tudott, annyira semmi nem volt benne...

2011. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtató olvasni, hogy másnak is ilyen simán ment. Azóta sincs semmi bajom, és kislányom sem hiányolja. :-)
2011. okt. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!