Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit ne egyek, hogy a gyerek...

Mit ne egyek, hogy a gyerek hasa ne fájjon? És mi az ami segíti a tej termelődést? Mire figyeljek oda.1 hetes kislány anyukája

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne arra válaszolni,hogy mit ehetsz.:)

Egy ideig kerüld el a puffasztó ételeket/bab,borsó káposzta,banán,tej/,de néhány hét múlva azért kis mennyiségben próbálkozz ezek közül azzal amit szeretsz.Neked is meg kell,majd tanulnod,hogy mit bír a picid pocija.


A szomszéd kislány anyukája falta a babot a babának meg sem kottyant én csak egy banánt ettem egész éjjel sírt a gyerek.

Ez ilyen.


A tej termelésről,pedig ahányan vannak annyi félét mondanak,hiszen mindenkinek más esik jól..és itt a hangsúly ami jólesik.Fogyasz folyadékot ami és amennyi jólesik,de annál ne túl sokkal többet.

2011. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon érzékeny a babád,akkor nem ehetsz paprikát,paradicsomot,szénsavasat,sok csokit,tejet,K-betüs zöldségeket,hüvelyeseket,almát,citrusféléket.
2011. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!

nekem 3 hós fiam van.kezdetben ne egyél túl sok tejterméket főleg bolti tejet,az én fiam ettől is kipattogott,a védőnőm tanácsára 1 hét múlva napi 2dl-t fogyasztottam hogy ne terheljem a kis szervezetét.később rá kellett jönnöm,hogy a borsótól és a fűszeres ételektől is hasfájóssá vált,így ezeket kerülöm.sajnos ki kell tapasztalni,hogy mit bír a kis gyomra.pl: banántól ő jókat kakil és a paradicsomos káposztát is bírja a gyomra (napi 8 kakis pelus a rekordunk).

Tejtermelődést segíti elő: köménymag leves.sok gyümölcs: barack..a kislányok általában kevésbé hasfájósak mint a fiúk

2011. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
09:39 es vagyok: barna sör, az igény szerinti szoptatás az ami még segíti a több tej termelődését.
2011. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Sok folyadékot igyál, minél többször tedd cicire a babát, és fejd ki a cicidet szoptatás után. Pár nap, és annyi tejed lesz, hogy belefulladtok. Barna sör, és egyéb alkoholtartalmú ital fogyasztása egy hetes újszülöttnél simán légzésleállást okozhat, úgyhogy ezeket felejtsd el. Ha sör, legyen alkoholmentes. Amúgy vannak jó gyógynövényes teakeverékek, az is jót tesz.


Nekem az orvos azt mondta egyek mindent, és figyeljem a babát. Ha nyűgös lesz, akkor azt a kaját hagyjam ki a szórásból, egyedül a tejre mondta hogy abból napi fél liternél többet ne igyak, mert a tejfehérje átmegy az anyatejbe, és érzékeny babánál problémát okoz, később pedig allergia/ekcéma is kialakulhat emiatt.


Most 12 hetes a második lányom, és ő elég sokat ordított az első hat hétben. Először én is azt hittem, hogy a töltöttpaprika miatt amit ebédre ettem. Másnap krumplistészta volt a kaja, és akkor is ordított, harmadik nap már csak üres zsemlét ettem, és ugyanúgy ordított. Akkor jöttem rá, hogy nem amiatt ordít amit én eszem, mert a zsemlében már tényleg nincs olyan amitől ő görcsölne. Szóval nyugodtan egyél ami jól esik, sok gyümölcsöt, sok zöldséget. Én a zsemlés sztori után mindent ettem, a gyerek ettől függetlenül ordított hat hétig, aztán abbahagyta. Most meg egész nap vigyorog. :D


Első lányom meg alapból nem volt érzékeny, akármit ettem, sosem sírt.


Első hat hét nyűglődös lehet, de nem biztos hogy az étrendedtől. Jó azért csülkös babot ne az első hat hétben egyél, de amúgy meg ha alapból görcsölős akkor is mindegy hogy mit eszel, ha meg nem az, akkor is mindegy.


Ja, és krumpli, rizs is növeli a tejtermelést mert sok összetett szénhidrátot tartalmaz. Meg a rántottleves köménymaggal, csodákra képes egy szélgörcsös babánál. Mikor a lányom nyűglődött, azt ettem, és következő szopi után csak úgy rotyogott a kis segge :D A köménymag görcsoldó, és szélhajtó hatású, és a hatóanyaga is átkerül a tejbe. :)

2011. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!