Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fáj-e a szoptatás? Vagy csak...

Fáj-e a szoptatás? Vagy csak az elején? Meg lehet-e szokni? Ha besebesedne a mellbimbóm, akkor is kell szopiztatni?

Figyelt kérdés
Csak 2 hónap mulva fogok szűlni,de szeretném szoptatni a lánykámat,ameddig tudom-amíg neki jó.Fel szeretnék készűlni az esetleges tennivalókra.
2009. ápr. 8. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a legelején fájt nagyon, szerintem hozzá kell szokni, de van olyan, hogy fáj. Van, akinek ki is sebesedik. Olyan nincs, hogy "kell". Te leszel az anya, így te döntöd el, hogy mit szeretnél és egyáltalán meddig tudsz szoptatni. Ismerek olyat, akik nem szoptattak, miután kisebesedett nekik, könnyen feladták, de volt olyan is, aki kenegette és utána újra tudott szoptatni. Azt mondják, ha anyatejjel kened be a mellbimbódat, akkor hamarabb begyógyul a seb. A patikában lehet krémeket is kapni rá, de szerintem ezzel még ráérsz foglalkozni akkor, miután hazamentek a kórházból, mert akkor fogod látni, hogy mire van szükséged.
2009. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem abszolút nem fájt, kis sem sebesedett sohasem. Egyszer-kétszer kicsit érzékenyebb lett, olyankor egy kis anyatejet fejtem rá, szabad levegőn hagytam rászáradni és kész.

Nekem inkább az volt a furcsa (és ettől tartottam is), hogy a férjemen kívül más is foglalkozik vele. De ezt is hamar megszoktam.

2009. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. ápr. 8. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetesen az első napokban fájhat a mellbimbó az igénybevétel miatt. A kórházban biztosan segíteni fognak a helyes mellretételben. Olvasgasd a Szoptatás című könyvet. Ez a legtutibb!

Meg lehet szokni, olyannyira, hogy pár nap alatt mindkettőtöknek élmény és öröm lesz a szoptatás.

Sok sikert, örömteli pillanatokat kívánok!

2009. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fiam 1 hónapos. Nekem minden egyes szoptatás első percei nagyon fájdalmasak. Szopizás közben aztán lecsillapodik a fájdalom. Bepanthennel, vagy Sudokrémmel kenem. Néha az anyatejet is rajtahagyom. Mindegyik jó, a következő szoptatásig sokat javulnak a bimbók.

Szerintem én azért járhattam így, mert fiam sokáig 1 órán át is szopizott, és teljesen feláztatta a cicimet. Persze az is lehet, hogy rosszul tettem mellre és rágdosta.

2009. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!